Niedawne wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej: wybuchy wstrząsają Kijowem, gdy trwa wojna o Gersona

British Broadcasting Corporation wprowadziła dwa nowe krótkofalowe kanały radiowe, które docierają do części Ukrainy i Rosji, gdzie dostęp do informacji jest ograniczony z powodu inwazji Moskwy.

Mieszkańcy Kijowa i części Rosji wyraźnie słyszą wiadomości BBC World Service w języku angielskim przez cztery godziny dziennie – 15735 kHz od 16:00 do 18:00 czasu brytyjskiego i 5875 kHz od 22:00 do północy – a Raport Powiedział środa z BBC.

Radio krótkofalowe zostało wynalezione na początku lat 20. XX wieku i było szczególnie popularne w Europie w czasach konfliktu, ponieważ mogło docierać do odległych miejsc i podróżować na duże odległości bez potrzeby korzystania z satelitów lub kabli, które mogły zostać naruszone podczas wojny. ma tendencję Pracuj lepiej w nocy Niż godziny dzienne.

Dyrektor generalny BBC Tim Davy powiedział w oświadczeniu: „Będziemy nadal zapewniać Rosjanom dostęp do prawdy.

Według danych BBC duża liczba Ukraińców i Rosjan korzysta z wiadomości nadawanych przez brytyjskich nadawców w związku z intensyfikacją działań Kremla. Wymuś rosyjskie media O wsparcie oficjalnej trasy po konflikcie i rosyjskim ataku rakietowym Wydawało się, że celuje w wieżę telewizyjną wtorek w Kijowie.

Jak podał nadawca, liczba czytelników anglojęzycznej strony BBC w Rosji wzrosła w zeszłym tygodniu do 423 000, co stanowi wzrost o 252 procent w porównaniu do 154 procent na Ukrainie. W międzyczasie rosyjskojęzyczne i ukraińskojęzyczne serwisy informacyjne również zwiększyły liczbę czytelników, a rosyjskojęzyczna strona osiągnęła w zeszłym tygodniu 10,7 miliona, według BBC.

„W konflikcie pełnym dezinformacji i propagandy istnieje wyraźna potrzeba przekazywania rzeczowych i niezależnych wiadomości, którym ludzie mogą ufać, a przy znaczącym rozwoju miliony Rosjan wracają do BBC” – powiedział Davy.

Krótkofalowe sygnały radiowe mogą podróżować „kilka tysięcy mil”, a nawet dookoła świata. Według Do Narodowego Stowarzyszenia Nadawców Krótkofalowych z siedzibą w USA. „Sekret tkwi w jonosferze – warstwie ziemskiej atmosfery, w której sygnały fal krótkich przeskakują i wracają na Ziemię setki i tysiące mil z powrotem na Ziemię” – informuje organizacja non-profit na swojej stronie internetowej.

READ  Gannett, wydawca „USA Today”, twierdzi, że zaprzestanie korzystania z treści AP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *