Nielsen Holdings, FedEx, LHC Group i nie tylko

Spójrz na niektóre z największych kierowców Primarkt:

Nielsen Holdings (NLSN) – Akcje telewizyjnej firmy ratingowej wzrosły o 20,9% na rynku pierwotnym po tym, jak zgodziła się na przejęcie przez konsorcjum Private Equity za 28 USD za akcję. Transakcja jest warta 16 miliardów dolarów, wliczając w to zakładany dług.

FedEx (FDX) — FedEx Prezes Fred Smith odchodzi Z tego stanowiska w firmie, którą założył ponad 50 lat temu. Zostanie on dyrektorem generalnym 1 czerwca i zastąpi go prezes i dyrektor operacyjny Raj Subramanian na stanowisku dyrektora generalnego. Akcje FedEx wzrosły o 2% na rynku pierwotnym.

LHC . grupa (LHCG) – Zjednoczone zdrowie (ONZ) kupi pracownika domowej opieki zdrowotnej Za 5,4 miliarda dolarów w gotówce, czyli 170 USD za akcję, według Wall Street Journal. LHC stanie się częścią jednostki opieki zdrowotnej Optum UnitedHealth. Akcje LHC wzrosły o 7,5% w aktywności przedrynkowej.

Technologie Ubera (Uber) — Uber jest bliski zawarcia umowy z firmą taksówkarską z San Francisco, aby włączyć taksówki do swojej platformy wjazdowej w tym mieście, według osób zaznajomionych z tą sprawą, które rozmawiały z The New York Times. Uber niedawno zawarł podobną umowę w Nowym Jorku. Akcje dodały 1,9% w ruchu przedrynkowym.

Jefferies Financial (JEF) – Akcje firmy zarządzającej aktywami wzrosły o 3,7% w okresie przedrynkowym po raportowaniu kwartalnych zysków i zwrotów lepszych niż oczekiwano. Jefferies zarobił 1,23 dolara za akcję, znacznie powyżej konsensusu szacowanego na 89 centów, mimo że zarobki były niższe niż rok wcześniej w tym, co firma nazwała „wymagającym” środowiskiem handlowym.

Jim Stop (GME) — GameStop pozostaje w ryzach, ponieważ akcje detalisty gier wideo odnotowują zwycięską passę 10 sesji, która odnotowała wzrost o 143%. Innym „zapasem memów” na rolce jest odtwarzacz kinowy AMC Rozrywka (AMC), który wzrósł o 45% w poniedziałek, to najlepszy dzień od czerwca. Akcje GameStop spadły o 3,5% w obrocie przedrynkowym, a AMC o 4,5%.

READ  Potrzebujemy więcej ropy i gazu – mówi Elon Musk, prezes największej na świecie firmy produkującej samochody elektryczne

Stilants (STLA) – Producent samochodów zwalnia nieznaną liczbę pracowników w fabryce Jeep Illinois, aby „eksploatować fabrykę w bardziej zrównoważony sposób”. W zeszłym roku zakład przeszedł kilka zwolnień, ponieważ próbował uporać się ze skutkami globalnego niedoboru półprzewodników. Akcje Stellantis wzrosły o 4,5% przed obrotem giełdowym.

Gaz południowo-zachodni (SWX) – Producent energii sprzeda akcje za 400 milionów dolarów po 74 dolary za akcję, aby pomóc spłacić dług wykorzystany w grudniowym przejęciu Questar Pipelines za 2 miliardy dolarów. Inwestor Carl Icahn sprzeciwił się transakcji, a firma w poniedziałek odrzuciła ofertę kupna Southwest po 82,50 USD za akcję. Akcje Southwest spadły o 3,4 procent w okresie przedrynkowym.

Dave Webster (PLAY) — Akcje sieci restauracji spadły o 5,9% w okresie przedrynkowym po spadku w górę i w dół w ostatnim kwartale. Dave & Buster’s spadł o 8 centów na akcję, wbrew szacunkom, z kwartalnym zyskiem na poziomie 52 centów na akcję. Dave & Buster powiedział, że jego odkrycia były solidne w świetle trwających przeciwnych wiatrów Covid-19.

Pinterest (PINS) – Akcje operatora witryny do udostępniania zdjęć spadły o 2,7% w obrocie przed wprowadzeniem na rynek po tym, jak Morgan Stanley obniżył ocenę do „równej wagi” z „przeważenia”. Morgan Stanley wskazuje na trudne trendy użytkowników, w tym większy procent czasu spędzanego na działaniach o niskim potencjale monetyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.