Po spełnieniu wszystkich trzech kryteriów na najwyższym poziomie od 6 tygodni, kontrakty terminowe na akcje będą bardziej otwarte

Kontrakty terminowe na kluczowe benchmarki z Wall Street wzrosły po słabej poprzedniej sesji w handlu przedrynkowym we wtorek. Akcje wzrosły w ostatniej godzinie, osiągając sześciotygodniowe maksimum.

Kontrakty S&P 500 wzrosły o 0,4%, a Dow Jones Industrial Average o 150 punktów. Po umocnieniu indeksu poprzez powrót do akcji spółek technologicznych podczas poprzedniej sesji, kontrakty terminowe na związek Nasdaq wzrosły o 0,3%. Wielkie nazwiska w tym sektorze – Tesla, Amazon i Apple – odbiły się na fali po trudnym początku roku, wywołane przez ryzykowny nastrój, gdy Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe podczas poniedziałkowego handlu w ciągu dnia.

„Corporate America jest w lepszej sytuacji – szacunki zysków w 2022 r. są wyższe niż na początku roku, co nie jest małym osiągnięciem” – powiedział jednak w nocie Jeff Busbinder, strateg kapitału finansowego LPL, pozytyw nie był pozbawiony perspektyw perspektywicznych, zwłaszcza w walce inflacyjnej banku centralnego. Pushpinder zwrócił uwagę, że S&P 500 odnotował 19% korektę, gdy Rezerwa Federalna po raz ostatni podwyższyła stopy procentowe trzy lata temu.

„Widzieliśmy w 2018 roku, co się stanie, gdy rynek uzna, że ​​bank centralny jest zbyt agresywny” – powiedział. „Na pewno nie wykluczamy eskalacji wojny w Europie i szerszego konfliktu”.

Ważenie zysków przedsiębiorstw to trudna marża wyznaczona przez recesję i presję płacową wynikającą z ekspansji gospodarczej, problemy w łańcuchu dostaw, niedobór towarów i siły roboczej oraz rosnące ceny towarów, zauważyło LPL Financial. Czynniki te mogą spowodować, że firmy odwrócą duże zwroty i obniżą szacunki, aby zwiększyć wagę – ale te oceny nie zapewniają wystarczającego wsparcia, aby podnieść S&P 500 do 5000 do końca roku.

Ellen Hason, główna strateg rynkowy FL Putnam, podzieliła ten sam pogląd Yahoo Finance na żywo w poniedziałek.

„Kiedy patrzymy na inflację dla firm, spodziewamy się, że marże pozostaną pod presją” – powiedział Hason.

READ  Apple zamyka wartość rynkową 3 bilionów dolarów

Na co dzień Amerykanie narastają obawy o inflację. Wskaźnik zaufania konsumentów Rady Konferencji, który zostanie opublikowany we wtorek, pokaże w odpowiednim czasie obraz ich myślenia po ostatniej podwyżce cen. Ekonomiści badający Bloomberg spodziewają się, że indeks spadnie do 107,0 w marcu, po odczytaniu 110,5 w zeszłym miesiącu.

Pojawi się również nowy odczyt popytu na pracę wraz z badaniem możliwości zatrudnienia (JOLTS) za miesiąc luty, które ma zostać opublikowane we wtorek rano. Analitycy spodziewają się 11 mln wakatów. Niewielka zmiana w stosunku do 11,26 mln otwarć w styczniu. Wyniki zaczynają się od tygodniowych danych o nowych miejscach pracy za marzec, które obejmują prywatne wynagrodzenie ADP (opublikowane w środę) i raport o krytycznych miejscach pracy (piątek).

Indeks fluktuacji CBOE dla inwestorów w poniedziałek (^ VIX), który mierzy zmienność i działa jako miara nastrojów rynkowych. „Wskaźnik strachu” z Wall Street, znany również jako VIX, oscyluje poniżej 20 po raz pierwszy od stycznia po tym, jak w ostatnich tygodniach osiągnął wysoki poziom.

Tymczasem ceny ropy spadły w poniedziałek po wdrożeniu lokautu w Szanghaju, aby ograniczyć wzrost infekcji COVID-19, odnawiając obawy o recesję popytu. Przyszłość ropy naftowej WTI (CL = F) Spadł o 9,2% do około 103 USD za baryłkę, największy spadek od dwóch tygodni.

Wojna na Ukrainie jest na celowniku inwestorów. Kreml powiedział w poniedziałek Rozmowy pokojowe między Rosją a Ukrainą To może trwać w tym tygodniu, kiedy urzędnicy z obu krajów spotkają się we wtorek w Turcji.

„Chociaż możemy i nie będziemy rozmawiać o postępach w rozmowach, ważne jest, aby nadal odbywały się one osobiście” – powiedział dziennikarzom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow podczas telekonferencji.

Pieskow dodał, że nie ma większych postępów w rozmowach ani możliwości bezpośredniego spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim.

READ  Co najmniej 3 rosyjskie śmigłowce wojskowe eksplodowały podczas ukraińskiego ataku na lotnisko Gerson

7:10 ET: Zaufanie konsumentów, kontrakty terminowe na akcje rosną powyżej danych o zatrudnieniu

Oto kluczowe ruchy na rynkach przed wtorkowym otwarciem:

 • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F): +16,00 punktów (+ 0,35%) do 4 584,00

 • Kontrakty terminowe Dow (YM = F): +132,00 punktów (+ 0,38%) do 34 985,00

 • Kontrakty terminowe na Nasdaq (NQ = F): +40,75 pkt (+0,27%) do 15 026,00

 • SurowyCL = F): + 0,88 USD (+ 0,83%) do 106,84 USD za baryłkę

 • Złoto (GC = F):-28,50 USD (-1,47%) do 1911,30 USD za uncję

 • 10-letni skarbiec (DNX): -0,00 bps

18:16 i poniedziałek: Mieszkanie kontraktów terminowych zostanie otwarte po zamknięciu akcji na szczytach z 6 tygodni

Główne kontrakty terminowe na indeksy giełdowe zostały otwarte w poniedziałek wieczorem tutaj:

 • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F): +0,25 pkt (+ 0,01%) do 4568,25

 • Kontrakty terminowe Dow (YM = F): -14,00 punktów (-0,04%) do 34 839,00

 • Kontrakty terminowe na Nasdaq (NQ = F): -10,75 pkt (-0,07%) do 14 974,50

 • SurowyCL = F): – 2,43 USD (-2,29%) do 103,53 USD za baryłkę

 • Złoto (GC = F):- 17,60 USD (-0,91%) do 1922,20 USD za uncję

 • 10-letni skarbiec (DNX): -1,5 pb

Nowy Jork, Nowy Jork – 28 marca: Traderzy pracują na platformie New York Stock Exchange (NYSE) 28 marca 2022 r. w Nowym Jorku. Po korzystnym tygodniu dla akcji, indeks Dow Industrial Average spadł o ponad 100 punktów w porannym handlu. (Zdjęcie: Spencer Flat / Getty Images)

Alexandra Semanova jest korespondentką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @alexandraszewska

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Obserwuj Yahoo Finance Świergot, Instagram, Światło internetowe, Facebook, FlipboardI LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.