Niezależny agent QB Cam Newton został skrytykowany za komentarze na temat kobiet, które „nie wiedzą, kiedy się zamknąć”

Charlotte, NC – Po raz drugi w karierze NFL, NFL Player of the Year 2015 Cam Newton Jest śledzony w mediach społecznościowych za wygłaszanie seksistowskiego komentarza na temat kobiet.

32-letni rozgrywający skarżył się w opublikowanym w poniedziałek podcaście „Million Dollaz Worth of Game” na kobiety, które „nie potrafią gotować” i „nie wiedzą, kiedy się zamknąć”.

Newton powiedział w podkaście: „Teraz według mnie kobieta zajmuje się twoimi potrzebami, ale wie, jak zaspokoić potrzeby mężczyzny. „Mam szef b—, jestem tym, ja też.”

– Nie, kochanie! Ale nie umiesz gotować. Nie wiesz, kiedy być cicho. Nie wiesz, jak pozwolić mężczyźnie prowadzić.

W 2017 roku, jako rozgrywający Carolina Panthers, Newton odpowiedział, jak „zabawny” był, gdy usłyszał, jak dziennikarz zadał pytanie o tory biegowe odbiornika.

„To zabawne, gdy kobieta mówi o drogach” – powiedział w odpowiedzi na pytanie reportera Charlotte Observer, Jordana Rodrigue’a. „to jest zabawne”.

„Komentarze są całkowicie fałszywe i nie szanują wyjątkowych korespondentów i wszystkich dziennikarzy. Nie odzwierciedlają sposobu myślenia stowarzyszenia” – podało stowarzyszenie w ówczesnym oświadczeniu.

Newton później przeprosił w dwuminutowym klipie wideo, nie zwracając się do Rodrigue’a po imieniu.

Powiedział wtedy: „Po dokładnym rozważeniu zdałem sobie sprawę, że mój dobór słów był wyjątkowo obraźliwy i lekceważący dla kobiet. Szczerze mówiąc, nie było to moim zamiarem. przepraszam.”

Liga nie odpowiedziała od razu na pytanie o komentarze dotyczące ostatnich cytatów Newtona.

Newton spędził pierwsze dziewięć sezonów w Panthers po tym, jak został wybrany jako najlepszy w drafcie 2011. Sezon 2020 spędził z New England Patriots, ale został przerwany pod koniec obozu treningowego 2021.

Podpisał roczny kontrakt pod koniec ubiegłego sezonu z Panterami i jako starter przeszedł 0-5. Jeszcze nie podpisał kontraktu z inną drużyną w wolnej agencji, ale dyrektor generalny Carolina Scott Fetterer i trener Matt Ryol niedawno pozostawili otwarte drzwi do jego powrotu. Rzecznik zespołu odmówił komentarza we wtorek.

READ  Hunter Green z Cincinnati Reds ustanawia rekord prędkości w przegranej z Los Angeles Dodgers

„Kocham Cama Newtona, jest niesamowitym kapitanem. Jest niesamowitym piłkarzem. Wszystko, co robimy, musi być odpowiednie dla organizacji i dla niego” – powiedział Roll na spotkaniu właścicieli NFL w Południowej Florydzie w zeszłym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.