Nordstrom, Salesforce, Ford i nie tylko

Piesi przechodzą przez sklep Nordstrom Inc.

Ben Nelmez | Bloomberg | Obrazy Getty

Sprawdź, które firmy trafiają na pierwsze strony gazet w handlu w południe.

Nordstrom – Akcje sklepu wzrosły o 39% po spółce Lepsze niż oczekiwane zyski I wyprzedaże w kwartale świątecznym. Dobre wyniki skłoniły również Nordstrom do przedstawienia optymistycznych perspektyw na nadchodzący rok. Tymczasem detalista wezwał do ulepszeń w swojej działalności pozacenowej, Nordstrom Rack, w związku z raportem, że firma analizuje potencjalny spin-off.

siły sprzedaży Akcje Salesforce zyskały blisko 1% w południe po ogłoszeniu spółki wygrać zyski. Gigant oprogramowania wydał optymistyczne prognozy po tym, jak w ostatnim kwartale roku przekroczyły oczekiwania dotyczące zysków. Firma odnotowała skorygowany zysk w wysokości 84 centów na akcję przy przychodach w wysokości 7,33 miliarda dolarów. Według Refinitiv analitycy spodziewali się zysku 74 centów na akcję przy przychodach w wysokości 7,24 miliarda dolarów.

twierdza Akcje Forda wzrosły o 6,5 procent w środku dnia po tym, jak firma poinformowała, że ​​planuje to zrobić Oddzielenie pojazdów elektrycznych od starych firm. Oczekuje się, że posunięcie to usprawni rozwijającą się działalność firmy w zakresie samochodów elektrycznych i zwiększy zyski. Do 2023 roku producent samochodów planuje osiągnąć znaczące wyniki finansowe dla obu jednostek i swojej działalności Ford+.

SoFi Akcje SoFi wzrosły w południe o ponad 4% po lepszych niż oczekiwano wynikach kwartalnych. Fintech odnotował stratę 15 centów na akcję, w porównaniu do oczekiwań analityków na poziomie 17 centów na akcję. SoFi poinformowało również, że osiągnęło najwyższy w historii poziom liczby dodanych członków, kończąc 2021 r. z 3,5 milionami członków, co stanowi wzrost o 87% od początku roku.

Rosjanie – Akcje Ross Stores wzrosły w południe o 7% po pobiciu wyników za czwarty kwartał. Niecenowy gigant handlu detalicznego odnotował zysk w wysokości 1,04 USD na akcję przy przychodach w wysokości 5,02 mld USD. Analitycy spodziewali się zysku w wysokości 87 centów na akcję przy przychodach w wysokości 4,96 miliarda dolarów.

READ  Linie lotnicze, rządy i przedsiębiorstwa spieszą się, aby wrócić na właściwe tory po globalnych zakłóceniach technologicznych

Hewlett Packard Akcje Hewlett Packard wzrosły o 10,8% po tym, jak firma przekroczyła oczekiwania dotyczące zysków za czwarty kwartał. Hewlett Packard podał zysk w wysokości 53 centów na akcję za kwartał, przewyższając szacunki analityków o 7 centów. Przychody pozostawały w tyle za konsensusowymi szacunkami Refinitiv.

Abercrombie and Fitch Akcje detaliczne spadły o 15% w południe po tym, jak odnotowały słabsze niż oczekiwano wyniki kwartalne. Abercrombie & Fitch odnotował zysk na poziomie 1,14 USD na akcję, poniżej szacunków analityków wynoszących 1,27 USD na akcję. Przychody wyniosły 1,16 miliarda dolarów, brakujące szacunki analityków wynoszące 1,18 miliarda dolarów.

Pierwszy Solar – Akcje First Solar spadły po spółce o około 11% Prognozy utraty przychodów za czwarty kwartał. Producent paneli słonecznych wydał również słabe wytyczne na cały rok.

Przedmioty kolekcjonerskie rezerwacji Udziały operatorów witryn rezerwacji podróży wzrosły o prawie 5% po aktualizacji akcji Evercore ISI Aby przewyższyć linię. Firma stwierdziła, że ​​widzi „szybszy” powrót do zdrowia w podróżach rekreacyjnych.

królowie Akcje DraftKings spadły o prawie 3% pomimo Morgan Stanley Akcje zakładów sportowych nazwane najlepszym wyborem. „Spodziewamy się, że amerykański rynek zakładów sportowych online/iGaming będzie bardzo duży, z kilkoma zwycięzcami udziału w rynku, w tym DKNG”, powiedział Morgan Stanley.

Samantha Soobin z CNBC, Hana Miu, Yoon Lee i Sarah Min przyczyniły się do powstania reportaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *