Samuel L Jackson wie, że powinien był zdobyć Oscara za Pulp Fiction

Samuel L. Jackson w Pulp Fiction

Samuel L. Jackson w Pulp Fiction
zrzut ekranu: Miramax

Samuel L. Jackson występował już wcześniej w wielu filmach Pulp FictionAle to film zmienił jego karierę. Był tak świetny w filmie Quentina Tarantino jako hitman Jules — na dodatek w jednym z najbardziej kultowych filmów wszech czasów — że otrzymał nominację do Oscara w 1995 roku dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Ale nie wygrał. Chociaż to, Martin Landau zdobył nagrodę za rolę w filmie Tim Burton Ed Wood Jako hrabia Dracula, Bela Lugosi. Do dziś jest to jedyny raz, kiedy Jackson został nominowany do Oscara, pomimo otrzymania w tym roku Honorowej Nagrody Akademii.

W rozmowie z czasyprzyznaje, że nadal uważał, że to on powinien zabrać lśniącego łysego mężczyznę do domu Pulp Fiction.

„Powinienem był to wygrać” – powiedział dziennikarzowi Jonathanowi Deanowi. Mówi również, że uważał, że powinien zostać nominowany do roli w Gator Purify Gorączka leśna. Zignorowani, Harvey Keitel i Ben Kingsley otrzymali Nominacje do ról drugoplanowych w Bugsi Chociaż to.

„Moja żona i ja poszliśmy zobaczyć Bugsi– mówi – „Cholera! Byli nominowani, a ja nie? Myślę, że czarni zwykle wygrywają za robienie gówna na ekranie. jak Denzel [Washington] Za bycie okropnym gliną w dniu treningu. Wszystkie fajne rzeczy, które zrobił, podnosząc role jako Malcolm X? Nie – damy to temu skurwielowi. Więc może powinienem był jeden wygrać. Ale Oscary nie przesuwają przecinka na czeku — chodzi o zdobycie tyłków i wykonałem dobrą robotę.

Jackson Zajmuje się również tym, czy Spider-Man: Nie ma miejsca na dom Powinien być nominowany do Oscara. Kevin Smith poszedł na całość dla Brodiego w lutym, Mówi w swoim podcaście Grubas później Że najnowszy film o Spider-Manie powinien otrzymać nominację do nagrody Best Picture. „Mają 10 slotów, czy nie mogą dać jednego na największy pieprzony film, na przykład, ostatnie trzy lata?” Spytał. Wywołało to szerszą dyskusję o tym, które filmy zasługują na nominację do Oscara.

Though Jackson doesn’t seem to think No Way Home should merit a Best Picture nomination, he does think there should be a category where similar movies would fit. “They should have an Oscar for the most popular movie, because that’s what the business is about.”

He says No Way Home should’ve been nominated because it “did what movies did forever—it got people to a big dark room.”

There were planuje ponownie otrzymać Oscara za wybitne osiągnięcia w popularnym filmie w 2018ale potem Dużo luzów Spośród tych, którzy uważali, że hity filmowe nie powinny być rozpoznawane tylko dlatego, że przynoszą duże pieniądze, Akademia wycofała się i Pomysł zostawiłem na półce.

READ  Na zdjęciu: Pierce Brosnan, gwiazda Jamesa Bonda, robi zdjęcie w głębokim śniegu w Parku Narodowym Yellowstone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *