Nowe słuchawki Apple EarPods USB-C za 19 dolarów wydają się obsługiwać bezstratny dźwięk

IPhone 15 jest teraz wyposażony w port USB-C, podobnie jak przewodowe słuchawki douszne dołączone do zestawu. Nie ma w tym nic dziwnego. Może coś bardziej nieoczekiwanego? Wygląda na to, że słuchawki Apple EarPods USB-C za 19 dolarów obsługują bezstratne odtwarzanie dźwięku, które współpracuje z Apple Music.

Tak wynika z testów przeprowadzonych przez naszych przyjaciół z ul Makotakara Dzisiaj. Ich testy wykazały, że słuchawki EarPods USB-C obsługują format od 16 bitów/44,1 kHz do 24 bitów/48 kHz, w tym kompatybilność z bezstratnym dźwiękiem.

Słuchawki EarPods, pamiętasz je?

Oczywiście w dobie AirPodów łatwo zapomnieć o EarPodsach. A demontaż ich z pudełka iPhone’a w celu ograniczenia ilości odpadów również sprawia, że ​​EarPods są nieco zapomniane.

EarPods zastąpiły mniej widoczne słuchawki douszne Apple, gdy iPhone 5 zadebiutował w 2012 roku — i przypadkowo zmienił się port poprzedniego iPhone’a. Słuchawki EarPods zostały poprawione w 2016 roku, aby zastąpić złącze 3,5 mm złączem Lightning, gdy iPhone 7 upuścił port słuchawek.

Później Apple zrezygnowało z gniazda słuchawkowego w iPadach ze złączem USB-C począwszy od 2018 r., ale sprzedało przejściówkę z USB-C na złącze 3,5 mm, a nie słuchawki EarPods z USB-C. Teraz, gdy iPhone 15 odszedł od Lightning, słuchawki EarPods USB-C są dostępne na każdym iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac z portem USB-C. Apple potwierdza to na swojej stronie produktu poświęconej nowym słuchawkom.

Bezstratne wsparcie

Nowością jest jednak to odkrycie Makotakara Słuchawki EarPods z portem USB-C obsługują odtwarzanie dźwięku bez utraty danych. Ze strony (nieco zmodyfikowane tłumaczenie maszynowe):

Kiedy podłączyłem słuchawki EarPods (USB-C) do MacBooka Air (M1, 2020) i sprawdziłem ustawienia Audio MIDI, słuchawki EarPods (USB-C) miały średnio 16 bitów/44,1 kHz do 24 bitów. Udało mi się potwierdzić, że jest on wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy obsługujący częstotliwość 48 kHz.

Bezstratny dźwięk w Apple Music to „Bezstratny: maksymalna rozdzielczość 24 bity/48 kHz” i „Bezstratny wysokiej rozdzielczości: maksymalna rozdzielczość 24 bity/192 kHz”, więc nie można odtwarzać słuchawek EarPods (USB-C). Z powodu utraty. Udało mi się potwierdzić, że jest kompatybilny.

Więc to jest to. Zmienione słuchawki AirPods Pro 2 z funkcją ładowania przez USB-C obsługują bezstratny dźwięk w połączeniu z nadchodzącymi słuchawkami Apple Vision Pro za 3499 USD oraz przewodowymi słuchawkami EarPods za 19 USD z obsługą bezstratnego USB-C.

READ  Pozostał tylko tydzień, aby otrzymać dożywotnią licencję na pakiet Microsoft Office 2021 dla systemu Windows lub Mac za 30 USD

Aby uzyskać dźwięk o większej głośności, nowy Słuchawki Beats Studio Pro Obsługa bezstratnej transmisji także przez USB-C. Apple AirPods Max za 549 dolarów z Lightning? Niewiele, ale pokładamy duże nadzieje w pierwszym przeglądzie, który, miejmy nadzieję, nastąpi w przyszłym roku.

Apple Music oczywiście od jakiegoś czasu obsługuje funkcję Lossless bez dodatkowych opłat. Tymczasem Spotify obiecuje, że pewnego dnia usługa „bez strat” będzie dostępna dla tych, którzy chcą zapłacić.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *