Nowy gubernator Luizjany chce zlikwidować unikalne w stanie otwarte prawybory

System ten funkcjonuje w urzędach stanowych i kongresowych w tym stanie od kilkudziesięciu lat, z wyjątkiem krótkiej przerwy w 2008 r. Nie jest używany w prawyborach prezydenckich ani wyborach powszechnych.

Landry wygrał reelekcję w październiku ubiegłego roku, zdobywając 51 procent głosów, pokonując Demokratę Shawna Wilsona i grupę innych kandydatów na Partię Republikańską. On
W poniedziałek złożył oficjalne zaprzysiężenie
Dał Luizjanie całkowicie republikański rząd stanowy – pierwszego gubernatora stanu GOP od ośmiu lat. Jednak większość w obu izbach ustawodawczych nie gwarantuje otwartych prawyborów.

„Zbudowaliśmy Partię Republikańską w otwartych prawyborach” – powiedział porucznik gubernator Billy Nungesser.
Prokurator Luizjana
Jego zdaniem zamknięte prawybory zachęcają do ekstremizmu politycznego. „Kandydaci powinni przynajmniej prowadzić kampanię, aby reprezentować całą Luizjanę. Kiedy zamkniecie prawybory, będziecie się wahać w lewo i prawo.

Kongres może sporządzić nowe mapy na potrzeby wyborów do Izby Reprezentantów i Senatu po tym, jak sąd stwierdził, że stare mapy mogły naruszać ustawę o prawach wyborczych i nakazał dodanie kolejnej dzielnicy zamieszkanej przez większość czarnych. Ustawodawca ma czas do 30 stycznia na przerysowanie mapy – w przeciwnym razie sąd rejonowy mógłby zdecydować o planie nadchodzących wyborów na rozprawie w lutym.

„Sądy zmusiły stan Luizjana do ponownego wyznaczenia naszych okręgów kongresowych. Zmiana okręgów jest funkcją legislacyjną stanu. Dlatego dzisiaj, zgodnie z orzeczeniem sądu, zwołałem legislaturę Luizjany na specjalną sesję w celu ponownego wykreślenia.
– stwierdziła Landry w oświadczeniu
.

READ  Giorgia Meloni została zaprzysiężona jako pierwsza kobieta-premier Włoch | wiadomości polityczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *