Nowy koncert prezentera CNN, Chrisa Wallace’a, został ujawniony po krachu CNN+

Chris Wallace z CNN podobno rzucił nowy koncert w lewicowej sieci — tygodnie po krachu Usługa nadawcza firmy CNN + Zostawił Fox News niepewny swojej przyszłości.

Sieć ogłosiła w środę premierę Warner Bros. Discovery, powiedział, że doświadczony prezenter wiadomości będzie gospodarzem programu w godzinach największej oglądalności w ramach programu CNN Sunday Night, który rozpocznie się tej jesieni.

Oprócz jego cotygodniowego występu w programie CNN w godzinach największej oglądalności, program Wallace’a będzie również emitowany w HBO Max. Program skoncentrowany na wywiadach zachowa tę samą nazwę – „Who Talks to Chris Wallace?” – którego użyłeś w CNN+ zanim się zawali.

„’kto mówi?’ To rzadki program, który jest przeznaczony do transmisji na żywo i daje dziennikarzom możliwość szczerej rozmowy i otwartego dialogu na temat dzisiejszych problemów i tego, co mają na myśli” – powiedział Wallace w oświadczeniu. „Nigdy nie podobało mi się tworzenie programu i nie mogę się doczekać, aby pokazać go widzom zarówno HBO Max, jak i CNN”.

CNN+ upadło zaledwie miesiąc po uruchomieniu.
Getty Images CNN +

„Część marki CNN jest szanowana, autentyczna i wpływowa, a jednym z najlepszych ankieterów w branży jest Chris Wallace” – dodał w oświadczeniu dyrektor generalny CNN Worldwide, Chris Licht. „Chris i jego zespół opracowali wciągający i fascynujący program, który z przyjemnością przedstawiamy w HBO Max i włączamy do naszego wieczornego programu w niedzielę CNN”.

Po prawie dwóch dekadach w Fox News, Wallace podpisał w grudniu kontrakt z CNN, aby stać się jedną z supergwiazd serwisu streamingowego na żywo. CNN+ zadebiutowało na początku tego roku przy wielu wewnętrznych fanfarach, ale zostało przerwane po prawie miesiącu programowania po fatalnych wynikach.

Chris Wallace
Program Chrisa Wallace’a będzie transmitowany w HBO Max i CNN.
Getty Images CNN +

Prawie 300 małych pracowników CNN+ zostało zwolnionych w ramach działań oszczędnościowych. Zapytany o sytuację podczas wydarzenia z zeszłego miesiąca, Wallace powiedział, że „byłoby dobrze”, ale wyraził pewną niepewność co do swojej przyszłości – zauważając, że „jest w dobrej formie, czy to w CNN, czy gdzie indziej.

READ  Kylie Jenner opowiada o powrocie do zdrowia po porodzie po wilczym dziecku

„Szczerze, to, co martwi mnie teraz najbardziej – i nowe – to mój zespół i setki innych ludzi” – powiedział wtedy Wallace.

Lubić Wcześniej zgłoszony postNiektórzy wtajemniczeni z CNN uważali, że „przekroczono wydatki na talenty” w CNN+ – w tym umowę Wallace’a o wartości 9 milionów dolarów rocznie.

CNN
CNN wprowadza duże zmiany pod Warner Bros. Odkrycie.
Obrazy Getty

Tymczasem dyrektorzy Warner Bros. Discovery, w tym dyrektor generalny David Zaslav, wskazali, że planują: CNN skupia się na dziennikarstwie na żywo Zamiast opinii programistycznej.

Zmiana następuje po serii skandali w CNN, w tym prawnej batalii z usuniętym byłym nadawcą Chrisem Cuomo i Nagłe odejście byłego prezesa CNN Jeffa Zuckera Po tym, jak ujawnił romans z innym dyrektorem wyższego szczebla.

„Podczas gdy większość sieci informacyjnych to sieci rzecznicze, my w CNN zamierzamy najpierw bronić dziennikarstwa” – powiedział Zaslav w prezentacji z wyprzedzeniem. Według Aksiosaktóry jako pierwszy poinformował o nowej roli Wallace’a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.