Nowy zakaz w Wielkiej Brytanii może spowodować odebranie psów właścicielom

On gra

Właściciele zwierząt domowych w Wielkiej Brytanii mogą stanąć w obliczu trudnej drogi, jeśli posiadają konkretną rasę psów, dzięki nowemu zakazowi zaproponowanemu przez urzędników rządowych.

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak Ogłoszono w piątek Plan wyrzucenia z Wielkiej Brytanii tak zwanego „amerykańskiego XL Bully” po serii ataków, za które obwinia się tę rasę. To prawo nie tylko uznałoby posiadanie, hodowlę, podarowanie lub sprzedaż tyrana XL za przestępstwo, ale mogłoby także dać władzom pozwolenie na konfiskatę zwierząt, nawet jeśli nie mają one przeszłości agresywnej.

Właściciele będą mieli możliwość ubiegania się o zwolnienie na mocy nakazu sądowego, mogą jednak zostać ukarani wysokimi grzywnami i możliwym pozbawieniem wolności.

W oświadczeniu Sunak określił psy jako „zagrożenie dla naszych społeczności”, informując również, że przepis wejdzie w życie do końca roku.

Ustawa dodałaby rasę American XL Bully do istniejącej listy na mocy ustawy o niebezpiecznych psach z 1991 r., która obecnie zakazuje hodowli pitbulla, japońskiej tosy, Dogo Argentino i Fila Brasileiro.

Jednakże „American XL Bully” nie jest rasą uznawaną przez Brytyjski Związek Kynologiczny i nie jest inaczej zdefiniowana, co oznacza, że ​​urzędnicy muszą najpierw określić pewne warunki dla psów uznawanych za część rasy.

według Wydano oświadczenie Sekretarz Stanu ds. Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich Thérèse Coffey rząd planuje „zwołać spotkanie ekspertów w celu ustalenia typu rasy„ American Bully XL ”. W skład tej grupy wejdą eksperci z policji, psów, weterynarii i zwierząt interesariuszy opieki społecznej.”

READ  CDC: Unikaj podróży do Korei Południowej i Polinezji Francuskiej

W Kolejne stwierdzenie, Wskazała na serię niedawnych ataków, w tym m.in Śmiertelny atak w czwartek I jeden wcześniej w tym miesiącu 11-letnia dziewczynka. „Ataki psów są druzgocące dla ofiar i ich rodzin i jasne jest, że należy teraz zrobić więcej, aby je powstrzymać i chronić społeczeństwo” – stwierdzono w oświadczeniu. „Dlatego podejmujemy zdecydowane działania, aby zakazać American XL Bully”.

Główny lekarz weterynarii Wielkiej Brytanii, dr Christine Middlemiss Powiedział BBC W weekend zostanie wprowadzony plan „amnestii”, który będzie wymagał od właścicieli posiadających już psy przestrzegania rygorystycznych wytycznych. Trzymanie zwierzaka w rodzinie będzie wymagało zarejestrowania go w rządzie, założenia kagańca i smyczy, gdy przebywasz na zewnątrz, oraz wykupienia ubezpieczenia.

„Ale jeśli zastosujesz się do tych środków, a to będzie oznaczać, że będziemy wiedzieć, gdzie są te psy, co będzie bardzo korzystne, to tak, z pewnością będziesz mógł zatrzymać swojego psa” – powiedziała placówce.

Sklepy wprowadzają zakaz wprowadzania psów: Zwolennicy twierdzą, że zakaz stosowania psów przez Publix zwiększa bezpieczeństwo psów służbowych i osób, które ich potrzebują

Eksperci i obywatele odpowiadają na proponowany zakaz

Chociaż wiele grup wzywało do wprowadzenia zakazu, zwłaszcza w następstwie serii podejrzeń ataków, eksperci, w tym grupy weterynaryjne i międzynarodowe organizacje zajmujące się dobrostanem zwierząt, wyrazili swój sprzeciw. Petycja rozpatrzona „Źli właściciele nie są winni – nie zakazuj Bully XL” Zyskała także szerokie poparcie, zdobywając w ciągu zaledwie kilku dni ponad pół miliona podpisów.

Rzecznik Sojusz na rzecz kontroli psów, w skład której wchodzą RSPCA, Blue Cross, Battersea, Dogs Trust, Hope Rescue, Scottish SPCA, The Kennel Club i Brytyjskie Stowarzyszenie Weterynaryjne, stwierdziła w oświadczeniu przesłanym e-mailem: „Ostatnie wydarzenia są niezwykle niepokojące i nasze myśli są ze wszystkimi zaangażowanymi w to osobami .” I on został dotknięty. Największym priorytetem dla wszystkich zaangażowanych osób jest ochrona społeczeństwa, ale zakaz hodowli tej rasy niestety nie zapobiegnie powtarzaniu się tego typu incydentów.

READ  Bolsonaro nakazał Brazylijczykowi oddać podarowaną biżuterię i pistolety | Wiadomości Jaira Bolsonaro

Organizacja skrytykowała proponowane przepisy za, jak to określiła, brak danych i dowodów. Według organizacji w ciągu ponad 30 lat od wejścia w życie ustawy o niebezpiecznych psach wzrosła liczba pogryzień i ataków przez psy. Dzieje się tak dlatego, że zakaz niektórych ras nie rozwiązuje podstawowych problemów, które ich zdaniem są hodowcami pozbawionymi skrupułów i nieodpowiedzialnymi właścicielami.

„Koalicja wzywa premiera do współpracy z nimi w celu zrozumienia szeroko zakrojonych konsekwencji jego decyzji o zakazie stosowania American Bully XL, która będzie miała znaczące konsekwencje dla właścicieli, sektora dobrostanu zwierząt, lekarzy weterynarii, organów ścigania i społeczeństwa”.

Pożyczki studenckie mogą oznaczać oddanie zwierząt: Schroniska dla zwierząt zapełniają się w trudnych czasach. Spłata pożyczki studenckiej może postawić Cię przed wieloma trudnymi wyborami.

Czy podobny zakaz dotyczący ras tyranów mógłby mieć miejsce w Stanach Zjednoczonych?

Ograniczenia rasowe nie są całkowicie rzadkie w Stanach Zjednoczonych i czasami są zapisane w umowach mieszkaniowych, planach ubezpieczeniowych i kodeksach miejskich. Czasami ograniczenia sięgają poziomu państwowego, co lubią organizacje Fundusz Obrony Prawnej Zwierząt (ALDF) aktywnie walczy.

Zdaniem dyrektora ds. strategicznych spraw legislacyjnych ALDF Alicja Brzegowska, Powodem, dla którego eksperci sprzeciwiają się takim powszechnym zakazom, jest to, że są one nieskuteczne i ignorują inne, bardziej skuteczne techniki.

„Ograniczanie psów ze względu na ich wygląd lub postrzeganą rasę jest radykalnie reakcyjnym i nieskutecznym posunięciem politycznym, które prawdopodobnie rozdzieli rodziny i zagrozi niezliczonym psom i ich odpowiedzialnym opiekunom” – powiedziała USA TODAY. „Istnieją bezpieczne alternatywy, istnieją alternatywy, które pomogą stworzyć bezpieczniejsze społeczności i chronić zarówno psy, jak i ludzi”.

Zamiast restrykcyjnej polityki hodowlanej prawodawcy powinni skupić się na edukacji, odpowiedzialności opiekunów i przepisach dotyczących rasy kastratów i kastratów w przypadku niebezpiecznych psów, powiedział Pryjosek. Może to obejmować takie rzeczy, jak egzekwowanie przepisów dotyczących smyczy, atakowanie lekkomyślnych właścicieli i hodowców psów, ochrona zwierząt przed znęcaniem się i walkami oraz promowanie edukacji społecznej i zasobów na temat odpowiedniego i odpowiedzialnego posiadania psów.

READ  Armia ukraińska opuszcza zdewastowane miasto na ufortyfikowane pozycje

„Badania wykazały, że gdy priorytetowo traktuje się te alternatywy w stosunku do wprowadzenia ograniczeń związanych z rasą, zmniejsza się częstość występowania agresji i gryzienia” – powiedział Prygosek.

Chociaż określiła wiadomości napływające z Wielkiej Brytanii jako rozczarowujące, stwierdziła, że ​​trendy w Stanach Zjednoczonych są bardziej zachęcające. W ostatnich latach rządy na wszystkich szczeblach w całym kraju podjęły decyzję o uchyleniu – jak to określił Prygosek – „przestarzałych” dekretów, które całkowicie ograniczają lub zakazują hodowli.

Kilka stanów, takich jak Floryda, Illinois i Kolorado, również wdrożyło ustawodawstwo, które w pierwszej kolejności uniemożliwia samorządom lokalnym ustanawianie polityk ograniczających rasy i zakazuje tych samych ograniczeń w zakresie ubezpieczenia i mieszkalnictwa publicznego.

Na szczeblu federalnym Zwierzęta domowe podlegają ustawie o rodzinach Został on ponownie przedstawiony Kongresowi w czerwcu, który miał zakazać ograniczeń dotyczących zwierząt domowych w mieszkaniach publicznych ze względu na rasę.

„To naprawdę jasne, że istnieje impet, aby pozbyć się tych przestarzałych ograniczeń związanych z rasą, i istnieje wiele świadomości, że alternatywy dla tych polityk są bardziej skuteczne w zapewnianiu bezpieczeństwa społeczności” – powiedział Pryjosek. „To naprawdę zachęcający trend, który obserwujemy w całym kraju i będziemy nadal walczyć, aby zapewnić jego kontynuację”.

Chociaż w Stanach Zjednoczonych niektóre gminy nadal nakładają te ograniczenia, Pryjosek stwierdził, że ogólna tendencja zmierza w przeciwnym kierunku. Powiedziała, że ​​jest bardzo mało prawdopodobne, aby zakaz podobny do tego zaproponowanego w Wielkiej Brytanii wszedł w życie tutaj, ponieważ coraz więcej naszych istniejących przepisów dotyczących ras psów jest łamanych.

„Mamy nadzieję, że próbując pozbyć się tej nieuczciwej polityki na wszystkich szczeblach władzy, gminy te zobaczą, że przeniesienie uwagi z ras psów na odpowiedzialną opiekę nad psami i zdroworozsądkowe, neutralne pod względem rasy przepisy faktycznie przyniosą skutek. zapewnić bezpieczeństwo społecznościom” – powiedział Prygosek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *