Nvidia potwierdza, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie „incydentu”, który ma być cyberatakiem

Nvidia to potwierdza krawędźA BloombergA Reutersi inni, że bada „wypadek” – godziny po telegraf wspomniany Gigant graficzny został dotknięty niszczycielskim cyberatakiem, który „prowadzi do całkowitego naruszenia” wewnętrznych systemów firmy w ciągu ostatnich dwóch dni.

Badamy wypadek. Nasza działalność biznesowa i handlowa trwa nieprzerwanie. Wciąż oceniamy charakter i zakres wydarzenia i nie mamy w tej chwili żadnych dodatkowych informacji, którymi moglibyśmy się podzielić” – powiedział rzecznik Nvidii, Hector Marines.

nawet w telegrafŹródła nie wskazują, aby Nvidia koniecznie miała jakieś dane skradzione lub usunięte, i nie ma aktualnych wskazań, aby „incydent” mógł mieć związek z inwazją Rosji na Ukrainę, chociaż Ataki cybernetyczne były częścią atakuA Tam też celem była infrastruktura internetowa.

Bloomberg Zgłoś teraz Był to prosty atak ransomware, powołujący się na „osobę zaznajomioną z incydentem”.

Wczesny sobotni poranek, firma zajmująca się wywiadem Dark Web DarkTracer ćwierkanie Ten $Lapsus, gang oprogramowania ransomware Niedawno powiązany z atakiem na największy kanał telewizyjny w Portugalii, przyznał się do odpowiedzialności, ujawnił pracownikom Nvidii to, co mówi, że jest hashem hasła, i zauważył, że zawiera on inne dane, w tym kod źródłowy i informacje związane z procesorami graficznymi RTX. Sofian Taheri Opublikuj późniejszą wiadomość od grupy na TwitterzeTwierdzili, że firma próbowała usunąć ich dane z maszyny wirtualnej za pośrednictwem VPN i platformy zarządzania urządzeniami, z której korzystasz. Wydaje się, że twierdzą, że nadal mają kopię zapasową danych, których wyciek grożą. Nadal nic nie wskazuje na to, że incydent ten ma związek z rosyjską inwazją.

Jeśli celem jest firma z siedzibą w USA, taka jak Nvidia, może to doprowadzić do amerykańskiego odwetu. „Jeżeli Rosja przeprowadzi cyberataki na nasze firmy i naszą infrastrukturę krytyczną, jesteśmy gotowi zareagować” – powiedział prezydent Biden podczas czwartkowego przemówienia.

READ  PMI dla przemysłu chińskiego, interwencja jena

Chociaż rzekomy atak miał zakłócić pocztę Nvidii, otrzymaliśmy dzisiaj oświadczenie Nvidii z adresu e-mail Nvidii.

Nvidia w tajemniczy sposób poprosiła również prasę późnym wieczorem w środę o odłożenie drobnego ogłoszenia, które miało nadejść w czwartek, bez podania wyjaśnienia. Ten czas odpowiada kiedy telegraf Raporty, że systemy Nvidii zostały zhakowane.

Aktualizacja, 17:47 czasu ET: Dodał, że Bloomberg cytuje teraz źródło, że „incydent” był atakiem ransomware.

Aktualizacja, 26 lutego, 6:37 ET: Dodano informację o Lapsus$ Group biorącym odpowiedzialność za atak ransomware.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *