Około 1000 lotów w USA zostało odwołanych z powodu zakłóceń w podróżach zimowych

Uwaga redaktora: podpisany dla Otwieramy świat Cotygodniowy biuletyn CNN Travel. Otrzymuj wiadomości o otwieranych kierunkach, inspiracje do przyszłych przygód, a także najnowsze informacje o lotnictwie, jedzeniu i piciu, zakwaterowaniu i innych wydarzeniach związanych z podróżowaniem.CNN

Ponad 1000 lotów zostało odwołanych w poniedziałek w Stanach Zjednoczonych, ponieważ zimowa pogoda przeniosła się do centrum kraju.

Większość dotychczasowych odwołań dotyczy Dallas Love Field i Dallas-Fort Worth International Airport w Teksasie.

Około 17:30 czasu wschodniego nieco ponad 1000 lotów do, do lub ze Stanów Zjednoczonych zostało odwołanych w poniedziałek, według strony FlightAware śledzącej loty, z ponad 4100 opóźnieniami.

Około połowa odwołanych lotów to loty Southwest Airlines. Linia lotnicza z Dallas, która miała Awarie w czasie wakacjiodwołał około 12% swojego rozkładu w poniedziałek – około 480 lotów, według FlightAware.

Linie Southwest Airlines nie odpowiedziały natychmiast na prośbę o komentarz. Jeszcze w poniedziałek rano dyrektor generalny Bob Jordan opisywał poprawki, które miały zapobiec powtórzeniu się świątecznego kryzysu związanego z podróżami firmy.

Natomiast American Airlines z siedzibą w Teksasie odwołały 6% swojego rozkładu w poniedziałek. American odwołał około 200 lotów w USA do 17:30 czasu wschodniego w poniedziałek.

Regionalne linie lotnicze SkyWest odwołały ponad 140 lotów.

Odwołania już piętrzyły się we wtorkowych lotach, a około 800 lotów zostało odwołanych w całym systemie do wczesnego poniedziałku wieczorem. Southwest i American już odwołały 8% do 10% swoich harmonogramów we wtorek.

Oprócz powszechnych odwołań w Dallas w poniedziałek i wtorek, około 200 lotów zostało odwołanych w poniedziałek zi na międzynarodowe lotnisko Denver w Kolorado. We wtorek ponad 100 lotów do iz Austin w Teksasie zostało już odwołanych do poniedziałku wieczorem.

tam Ostrzeżenie przed burzą zimową Obowiązuje w większości Teksasu, w tym w rejonie Dallas-Fort Worth, do 6 rano czasu środkowoeuropejskiego w środę.

Linie lotnicze Southwest wydały a Rezygnacja z pogody zimowej w niedzielę i przedłużone zwolnienia do południa w poniedziałek na dziesiątki lotnisk w Teksasie, Oklahomie, Tennessee, Arkansas i Kentucky. Najnowsze zwolnienia dotyczą podróży od 30 stycznia do 1 lutego.

amerykańskie linie lotnicze wydał zwolnienie Niedziela dla międzynarodowego lotniska Dallas-Fort Worth (DFW) dotyczy podróży od 29 stycznia do 2 lutego.

Delta I zjednoczony Wydano również wyjątki pogodowe. Odwołanie nie wpłynęło znacząco na ich operacje w poniedziałek.

Dallas Love Field napisał w poniedziałek na Twitterze, że jego zespół „jest gotowy do leczenia i czyszczenia powierzchni, aby umożliwić bezpieczne operacje”. DFW również przygotowywało się na złą pogodę.

Oba porty lotnicze wezwały podróżnych do sprawdzenia w swoich liniach lotniczych statusu lotu przed udaniem się na lotnisko.

Trudne warunki na drogach będą też utrudniać warunki pogodowe. National Weather Service ostrzega, że ​​w niektórych częściach Teksasu może pojawić się do pół cala lodu lub deszczu ze śniegiem. Spodziewane jest gromadzenie się lodu W co najmniej 15 stanach tzw Centrum Prognoz Pogody Narodowej Służby Pogodowej Powiedział.

„Jeśli musisz podróżować, zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność, zwłaszcza podczas zbliżania się do wiaduktów i wiaduktów” Ostrzeżenie z Teksasu mówi.

Kierowcom zaleca się zaopatrzenie pojazdów w latarkę, jedzenie i wodę na wypadek sytuacji awaryjnej. Tutaj więcej o Co pakujesz do jazdy zimą?.


Górne zdjęcie: Kierowcy w Dallas zmagają się z zimowymi warunkami. Źródło: KTVT

READ  Akcje szybują w górę przed przemówieniem Powella Jacksona Hole'a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *