Olga Carmona: Hiszpańska gwiazda wściekła się, że niechciany pocałunek Luisa Rubialesa zniweczył zwycięstwo w Pucharze Świata Kobiet

Patricia Perez Ferraro / Obrazy SOPA / Shutterstock

Carmona pokazuje swój medal zwycięzcy podczas finału Pucharu Świata Kobiet 20 sierpnia.CNN

Olga CarmonaHiszpański piłka nożna Gwiazda, która strzeliła zwycięskiego gola w Finał Pucharu Świata KobietPowiedziała, że ​​„złości ją to”. Luis RubialesNiechciany pocałunek jej koleżanki z drużyny, Jennifer Hermoso, rzucił cień na historyczne zwycięstwo drużyny.

Po tygodniach intensywnej krytyki Rubiales zrezygnować W niedzielę ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska prezesa Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, stwierdzając, że „nie wniesie niczego pozytywnego”. [to RFEF or Spanish soccer]Jeśli pozostanie w tej roli.

Rozmawiam późnym wieczorem z hiszpańskim talk show El Hormiguero Carmona powiedziała w poniedziałek, że była „bardzo zła” z powodu faktu, że Rubiales pocałowała jej koleżankę Hermoso „w nieodpowiedni dzień”.

46-latka wcześniej przeprosiła i określiła pocałunek jako „wzajemny”. Hermoso zaprzeczył Twierdzenie to, mówiące, że się z tym nie zgadza lub nie respektuje.

„To smutne, że osiągnęliśmy coś historycznego, coś, czego osiągnięcie naprawdę wymaga dużo pracy, a zostało przyćmione tym, co wszyscy wiemy, że się wydarzyło” – powiedziała Carmona.

„Tak, denerwuje mnie to i myślę, że odtąd będą mówić o tym, jak jesteśmy mistrzami świata”.

Catherine Ifill/Getty Images

Hiszpańskie zawodniczki świętują zwycięstwo nad Anglią i zdobycie Pucharu Świata Kobiet.

Zapytana, czy rozmawiała z Hermoso, Carmona potwierdziła, że ​​nie.

Gwiazda Realu Madryt dodała: „Mamy bliskie relacje, ale rozumiem, przez co ona przechodzi, więc z nią nie rozmawiałem”. „Rozumiem, że to trudna sytuacja. Nikt nie lubi, gdy zwraca się na niego uwagę, bo coś takiego się zdarza. ”

Carmona był jednym z ponad 80 hiszpańskich piłkarzy, którzy podpisali list popierający Hermoso, w którym stwierdzono, że zawodnicy nie wrócą do kadry narodowej, „jeśli obecni liderzy nadal będą” na swoich stanowiskach.

READ  Argentyna kontra Kolumbia w dogrywce

Carmona powiedziała, że ​​nie podjęła jeszcze decyzji, czy wróci po rezygnacji Rubialesa Trener Jorge Villeda Została zwolniona i zastąpiona przez Montse Tomé, pierwszą kobietę na tym stanowisku w historii, w ramach zmian w hiszpańskiej piłce nożnej.

„Cóż, było coś więcej niż rezygnacja Rubialesa, były też inne zmiany, mamy nowego trenera” – powiedziała Carmona. „Przede wszystkim musimy poczekać na listę rozmów, sprawdzić, czy się na niej znajdujesz, czy nie, i zobaczyć, co będzie dalej.

„Rezygnacja Rubialesa jest wciąż bardzo niedawna, miała miejsce dopiero wczoraj wieczorem, więc musimy przedyskutować to w grupie i zobaczyć, co się stanie”.

TF-Images/DevodyImages/Getty Images

Luis Rubiales złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej.

Reprezentacja Hiszpanii kobiet ma zagrać na wyjeździe ze Szwecją 22 września w ramach Ligi Narodów Kobiet. Zapytany w poniedziałek przez CNN, czy federacja kontaktowała się z zawodniczkami i czy potwierdziły, że zagrają, rzecznik federacji powiedział: „Nasz dział piłki nożnej kobiet pracuje nad tą sprawą od kilku dni. Rozmowy trwają”.

W poniedziałek UEFA wydała oświadczenie, w którym przyjęła do wiadomości rezygnację Rubialesa oraz „dyskurs publiczny” wokół niego i jego ostatnich działań. Podziękował także Rubialesowi za długie lata spędzone w europejskiej piłce nożnej.

Oświadczenie UEFA zostało wydane kilka godzin po tym, jak organ zarządzający gościł grupę kobiet, w tym dwukrotną zdobywczynię Złotej Piłki Alexię Putellas, na konferencji, której celem było stworzenie „niezależnego, instytucjonalnego głosu posiadającego wiedzę i doświadczenie” na tematy, w tym dobro zawodników. .

Była to Rada Piłki Nożnej Kobiet Spotkanie po raz pierwszy od chwili jego powstania na początku tego roku.

Rubialesowi nadal mogą zostać postawione zarzuty w związku ze swoimi czynami podczas finału Pucharu Świata Kobiet, a w poniedziałek hiszpański Sąd Krajowy uwzględnił skargę złożoną przeciwko niemu przez hiszpańskich prokuratorów za „przestępstwa napaści na tle seksualnym i przymusu”.

READ  Daniel Ricciardo wraca do Formuły 1 na Węgrzech, zastępując Nycka de Vriesa z AlphaTauri

Zaakceptuj Zażalenie prokuratora – część hiszpańskiego procesu prawnego – umożliwia sądowi rozpoczęcie gromadzenia dowodów, które, jak twierdzi, obejmuje zażądanie od mediów nagrań wideo z wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *