Oprocentowanie kredytów hipotecznych rośnie wraz ze spadkiem przystępności cenowej domu

Oprocentowanie kredytów hipotecznych w USA ponownie rośnie po dwóch kolejnych tygodniach spadku, ponieważ koszty posiadania domu nadal wypierają potencjalnych nabywców z rynku mieszkaniowego.

Powoduje to, że niektórzy potencjalni nabywcy rezygnują z ofert, zmniejszają konkurencję i zwiększają liczbę domów dostępnych do sprzedaży.

wstążka ochrona w przeciwnym razie oni się zmieniają zmieniają %
Dom Firma zajmująca się nieruchomościami w dowolnym miejscu 9.73 -0,59 -5,72%
RDFN Korporacja Redfin. 8.43 -0,10 -1,17%
RMAX RE / MAX HOLDINGS INC. 23,79 -0,28 -1,16%

Ostatnie wstępne badanie rynku kredytów hipotecznych przeprowadzone przez Freddie Mac w czwartek pokazuje, że średnia 30-letnia stopa oprocentowania kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu wynosi obecnie 5,51%, Wzrost z 5,3% w zeszłym tygodniu. W tym czasie w zeszłym roku najpopularniejszy produkt hipoteczny w Ameryce wynosił średnio 2,88%.

Nowy dom na sprzedaż w Madison, Ga. ((AP Photo/John Bazemore, File)/AP Newsroom)

Wzrosła również 15-letnia średnia stała stopa procentowa, która wzrosła do 4,67% z 4,45% tydzień temu. W tym samym tygodniu 2021 r. stopa 15-letnia wyniosła 2,22%.

„Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zmienne, ponieważ wzrost gospodarczy spowalnia z powodu ograniczeń fiskalnych i monetarnych” – powiedział Sam Khater, główny ekonomista Freddy Mac. „Ze stawkami wyższymi od ponad dekady, rosnącymi cenami domów, a inflacja nadal ciąży na konsumentach, przystępność cenowa pozostaje główną przeszkodą w posiadaniu domu dla wielu Amerykanów”.

Inwestorzy muszą trzymać się długiego luzu: Strategia inwestycyjna

Według danych Mortgage Bankers Association średnia wielkość kredytu na zakup spadła z rekordowego poziomu 460 000 USD osiągniętego w marcu do 415 000 USD w tygodniu kończącym się 8 lipca.

Na sprzedaż znak obok domu

Dom na sprzedaż na Oak Street w Patchoug, Nowy Jork (Steve Buffost / RM Newsday przez Getty Images / Getty Images)

Tymczasem popyt na wnioski o kredyt hipoteczny spadał od dwóch tygodni z rzędu. To najnowszy sygnał, że rynek mieszkaniowy uspokaja się, zmagając się z Amerykanami Wysoka inflacja od 40 lat Presja na ich budżety i rosnące stopy procentowe zawyżają koszt miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego.

Coraz więcej potencjalnych nabywców również się niepokoi i wycofuje z transakcji.

Amerykańskie banki żywności widzą długie kolejki i popyt

W zeszłym miesiącu odwołania sprzedaży domów osiągnęły najwyższy wskaźnik od początku pandemii, z prawie 60 000 umów kupna domów według jednego stanu. Redfin . analiza.

„Kiedy w czerwcu oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrosło do prawie 6%, widzieliśmy, jak wielu kupujących wycofuje się z umów” – powiedziała Lindsey Garcia, agent nieruchomości Redfin w Miami. „Niektórzy musieli się wycofać, ponieważ nie mogli już uzyskać kredytu z powodu skoku stóp procentowych. Kupujący są również bardziej niestabilni niż zwykle ze względu na niepewność gospodarczą”.

Strona główna

Mężczyzna przechodzi obok znaków otwartego domu przed apartamentowcami na sprzedaż w Santa Monica w Kalifornii (Reuters / Lucy Nicholson / Reuters Photo)

Spadek popytu już nastąpił, powiedział główny ekonomista Redfin, Daryl Fairweather, w czwartkowym oświadczeniu, wskazując na nowy raport agencji nieruchomości pokazujący, że liczba domów na sprzedaż w całym kraju wzrosła w zeszłym miesiącu po raz pierwszy od trzech lat.

Prowadź swoją firmę FOX w podróży, klikając tutaj

„Kłopoty gospodarcze kraju już ochłodziły rynek mieszkaniowy i prawdopodobnie będą nadal tłumić popyt” – powiedział Fairweather. „Fed zasygnalizował, że może dalej podnosić stopy procentowe w celu zwalczania uporczywie wysokiej inflacji, co może zaszkodzić zaufaniu konsumentów, a niższe ceny akcji oznaczają, że mniej potencjalnych nabywców domów może sobie pozwolić na zaliczkę”.

Doradził sprzedawcom, aby się trzymali, mówiąc: „Jeśli zdecydujesz się sprzedać, zrób to szybko, zanim popyt spadnie dalej. I ostrożnie wyceniaj – to nie jest czas na testowanie wód. Wyrządzisz więcej szkody niż pożytku, jeśli przecenisz i będziesz musiał niższe ceny lub wycofanie domu z rynku”.

Lucas Manfredi z FOX Business przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Obszar Arlington w Amazonii, dawniej zwany National Landing, próbuje użyć NaLa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.