Tiger Woods nie może kontrolować wietrznych warunków, strzela 78 w pierwszej rundzie na Open

ST Andrews, Szkocja — Tygrysi Las To było po złej stronie losowania – i często po złej stronie dołków – podczas pierwszej rundy 150. Otwartych Mistrzostw na Starym Torze w St. Andrews w czwartek.

Grając w popołudniowym przypływie, w wietrzniejszych i trudniejszych warunkach niż poranne grupy, Woods strzelił 6-over 78. Miał 14 strzałów za liderem. Cameron Young Po 18 dołkach.

To był rozczarowujący początek dla Woodsa, który w tym sezonie rozgrywa dopiero swój trzeci oficjalny turniej. Miał nadzieję, że wystartuje w St. Andrews, gdzie zdobył tytuł Open w 2000 i 2005 roku. Wierzył, że jego prawa noga, która została naprawiona chirurgicznie 17 miesięcy po tym, jak został poważnie ranny w wypadku samochodowym pod Los Angeles, będzie silniejsza. Luty 2021.

46-letni Woods będzie miał mniej niż 12 godzin na regenerację i przygotowanie się do piątkowej drugiej rundy. Woods, mistrz US Open Matt Fitzpatrick I Maksymalna Homam Zaplanowany odlot o 4:58 rano w piątek.

Po przejściu pierwszych ośmiu dołków i rozpoczęciu od szóstej, Woods zaczął odwracać sytuację na krótkiej dziewiątej pozycji par-4. Dojechał swoim 379-jardowym tee shotem do greenu, rozdrobnił go do około 8 stóp i wykonał birdie putt, aby przesunąć się na 5 powyżej. Schodząc z zieleni, Woods uśmiechnął się, oblizał palec i zamachnął się nim jak wsadem.

Woods wykonał kolejny birdie na dziesiątym dołku par-4. Po trafieniu z tee strzału 306 jardów w dół środkiem fairwaya, jego strzał z podejścia na około 3 stopy był jego najlepszą rundą. Zatopił birdie putt, aby poprawić do 4 nad. Woods oddał jednak jeden strzał na 11. dołku par-3, kiedy jego 9-metrowy par putt nie trafił do dołka. Zrobił kolejnego bogey’a z trzykrotnym puttem na par-4 13.

Najlepszym dołkiem Woodsa mógł być 14 par 5, 616 jardów. Wyrwał 412 jardów podjazdem środkiem – najdłuższym podjazdem ze wszystkich graczy tego dnia – i uderzył w green z odległości 188 jardów. Uderzył dwa razy z około 75 stóp za birdie.

READ  McConnell du Munchin: Chcemy cię zdobyć, Joe

Ale start Woodsa na Starym Kursie nie mógł być gorszy. Jego otwierający strzał z tee wylądował w zagłębieniu, a jego strzał zbliżeniowy był zbyt krótki i spłonął przed greenem. Po spadku wykonał dobry rzut żetonem na około 3 stopy, ale nie trafił w krótki putt i wykonał double-bogey 6.

Po zdobyciu par na drugim dołku, Woods nie. Zrobił bogey jeden po drugim na 3 i 4. Uderzył 109 jardów od nr. 3 brakowało zielonego i nie. Rzucił 3 z 4 i spadł w 4 overach. Błędny tee wystrzelony na siódmym dołku osiadł w głębokim bunkrze w pobliżu 12. tee, prowadząc do kolejnego podwójnego bogey.

Z dwoma podwójnymi bogeyami na pierwszych siedmiu dołkach, Woods wyrównał liczbę podwójnych bogeyów lub gorzej w trzech rundach rozegranych w maju na mistrzostwach PGA na Southern Hills w Tulsa w stanie Oklahoma. Miał double bogey i triple bogey przed wycofaniem się po 54 dołkach z powodu bólu w prawej nodze. Strzelił 9-over 79 w trzeciej rundzie, jego najgorszy wynik w PGA Championship.

Woods nie miał podwójnego bogeya w pierwszych dwóch rundach Masters w kwietniu, ale miał podwójnego bogeya w trzeciej i czwartej. W każdej z dwóch ostatnich rund notował 6 na 78, co stanowiło jego najgorszy wynik w karierze w Augusta National.

Według ESPN Stats and Information Research, Woods rozegrał 321 rund w głównych kierunkach od 1995 do 2020 roku i uzyskał pięć punktów 78 lub mniej. Ma cztery takie wyniki w ośmiu rundach na głównych kierunkach w tym roku.

Homam, ten, który był tweetował wcześniej w tym tygodniu Jego podekscytowanie tym, że znalazł się w tej samej grupie co Woods, czwartek był „najlepszym dniem, jaki kiedykolwiek miałem na polu golfowym”, podczas strzelania 1 na 73.

– Jest kozą nie bez powodu – powiedział Homa. „Był naprawdę miły. To był naprawdę zabawny dzień. To był dzień spełnionych marzeń, bez golfa. To naprawdę było jak fantazja”.

READ  Bengalowie pokonali Chiefs, aby awansować do Super Bowl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.