Oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrosną gwałtownie po trzech tygodniach luzowania

Podpisz „Na sprzedaż” przed domem w Croquet w Kalifornii we wtorek 31 maja 2022 r.

David Paul Morris | Bloomberg | Obrazy Getty

Po niepowodzeniu w ciągu ostatnich trzech tygodni oprocentowanie kredytów hipotecznych gwałtownie wzrosły w tym tygodniu.

30-letni poziom osiągnął 5,36% w poniedziałek, a następnie wzrósł ponownie do 5,47% we wtorek. Codzienne wiadomości hipoteczne. Wahania na światowych rynkach w poniedziałek spowodowały wzrost rentowności obligacji. Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zgodne z rentownością 10-letnich obligacji skarbowych USA.

Średnia stopa popularnego 30-letniego długu stałego zakończyła się w zeszłym tygodniu na poziomie 5,25%. Średnia stopa popularnego 30-letniego długu stałego zakończyła się w zeszłym tygodniu na poziomie 5,25%. Ostatecznie trzy tygodnie temu było to 5,67%, ale kurs spadł, gdy giełda się wyprzedała, a rentowności obligacji spadły.

Wzrost we wtorek mógł być spowodowany danymi z amerykańskiego Indeksu Przemysłowego.

„Wzrost indeksu produkcji sugeruje, że gospodarka nie hamuje zbyt szybko” – napisał Matthew Graham, COO serwisu hipotecznego News Daily.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych, które są znacznie wyższe niż na początku roku, w ostatnich tygodniach hamują na rozgrzanym do czerwoności rynku krajowym. Raport dealerów nieruchomości Niska sprzedażI Wniosek o kredyt hipoteczny na zakup domu Zmniejsza się.

Pomimo spadającej sprzedaży domów i popytu na kredyty Ceny mieszkań rosną jeszcze szybciej. Ceny są zwykle o około sześć miesięcy za sprzedażą, ale rzadka dynamika na dzisiejszym rynku – silny popyt i bardzo niska podaż – nadal utrzymują ceny na wysokim poziomie.

Lawrence Yoon, główny ekonomista National Association of Realtors, powiedział w poniedziałek podczas Power Lunch w CNBC, że „spadek cen domów w nadchodzących miesiącach jest nieunikniony”.

READ  Finały NBA 2022: Mecz 5 vs. Po zwycięstwie w Celtics Steve Kerr powiedział Warriors: „Zamierzamy to zakończyć w Bostonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.