Osobisty lot kosmiczny Axiom Space Ax-2: aktualizacje na żywo

Aktualizacja

Co warto wiedzieć o drugiej prywatnej misji ISS firmy Axiom Space

Axiom Space nadal ma na celu wystrzelenie misji Ax-2 ze SpaceX w niedzielę (21 maja) z Kennedy Space Center na Florydzie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o misji? Oto, co musisz wiedzieć o Ax-2 i jak wpisuje się on w ambitne plany Axiom Space dotyczące orbity okołoziemskiej.

Czytaj więcej: Poznaj 4 astronautów z misji SpaceX Ax-2 do Axiom Space

Zespół Ax-2 dzieli się podekscytowaniem nadchodzącym wydaniem

Czterech astronautów na pokładzie zbliżającej się misji Axiom Space Ax-2 na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) zorganizowało we wtorek (16 maja) wirtualną konferencję prasową, aby omówić nadchodzącą podróż kosmiczną.

Ali Alkarni i Rayana Barnawi, członkowie pierwszej klasy astronautów w Arabii Saudyjskiej, podzielili się swoim podekscytowaniem, że zostali wybrani do reprezentowania swojego kraju, gdy specjaliści misji Ax-2 wysyłają pierwszych ludzi na ISS. „Jesteśmy naprawdę zaszczyceni i zaszczyceni, że mamy was i możemy być częścią tej niesamowitej misji” – powiedział Alkarni, dodając, że on i Barnawi są „bardzo szczęśliwi i podekscytowani naszą misją i reprezentowaniem Arabii Saudyjskiej w tej podróży”.

Tymczasem pilot Ax-2, John Shofner, powiedział: „Powiedzieć, że jestem podekscytowany, że tu jestem, byłoby wielkim niedopowiedzeniem”. Był to pierwszy lot kosmiczny Shoffnera.

Start misji Axiom Space Ax-2 zaplanowano na niedzielę (21 maja) o godzinie 17:37 EDT (21:37 GMT) na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9 z Kennedy Space Center na Florydzie. Możesz oglądać to na żywo tutaj, dzięki uprzejmości NASA i SpaceX.

Czytaj więcej: Prywatni astronauci Ax-2 nie mogą się doczekać startu SpaceX na stacji kosmicznej 21 maja
Powiązany: Poznaj 4 astronautów z misji SpaceX Ax-2 do Axiom Space

Axiom Space 'Go’ X-2 został wystrzelony 21 maja

Na konferencji Flight Readiness Review (FRR) w poniedziałek (15 maja) kierownicy misji z NASA, SpaceX i Axiom Space powiedzieli, że nadchodząca misja Ax-2 na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) jest obecnie na dobrej drodze do wystrzelenia zgodnie z planem. Niedziela, 21 maja o 17:37 EDT (2137 GMT).

READ  Wraz ze wzrostem liczebności tygrysów, indyjskie plemiona domagają się praw do ziemi

„Dzisiaj przeprowadziliśmy przegląd, podczas którego zebraliśmy członków zespołu z Axiom Space, SpaceX i NASA, aby porozmawiać o nadchodzącej misji, a na koniec tego przeglądu cały zespół głosował„ Start ”- powiedział Ken Bowersachs, Associate. Administrator Dyrekcji Misji Operacji Kosmicznych NASA.

Misja jest drugą prywatną misją na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Pierwszy, Ax-1, wystartował na rakiecie SpaceX w kwietniu 2022 r. i zobaczył czterech prywatnych astronautów, którzy spędzili na ISS ponad dwa tygodnie.

Czytaj więcej: SpaceX ma wysłać pierwszą saudyjską kobietę w kosmos na pokładzie prywatnego statku kosmicznego Ax-2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *