Ostatnia śmierć Aleksieja Nawalnego: Elon Musk znosi blokadę konta X swojej żony Julii – a teraz Putin celuje w jej szwagra

Matka Aleksieja Nawalnego żąda, aby Władimir Putin zwrócił ciało jej syna

Elona Muska

Nastąpiło to po wszczęciu przez Rosję nowej sprawy karnej przeciwko bratu krytyka Kremla Olega Nawalnego – podała TASS. Oficjalna agencja informacyjna nie podała, na podstawie jakiego artykułu kodeksu karnego wszczęto sprawę. Był już wcześniej skazany za oszustwo w sprawie, która zdaniem krytyków miała na celu zwiększenie presji na jego brata.

Tymczasem matka Nawalnego, 69-letnia Ludmiła Nawalna, zwróciła się bezpośrednio z apelem do Władimira Putina spoza arktycznej kolonii karnej, w której zginął jej syn.

„Pozwólcie mi w końcu zobaczyć mojego syna. Żądam natychmiastowego uwolnienia ciała Aleksieja, abym mogła go humanitarnie pochować” – powiedziała po tym, jak władze poinformowały, że jego ciało nie zostanie wypuszczone przez dwa tygodnie.

Żona Nawalnego, Julia, oskarżyła władze o przetrzymywanie jego ciała w oczekiwaniu, aż z jego ciała wyjdą ślady „kolejnego nowiczoka Putina”, co było nawiązaniem do wojskowego środka paralityczno-drgawkowego, którym wiele lat temu go otruto.

1708485337

Trump twierdzi, że Nawalny był „odważny”, ale nie powinien był wracać do Rosji

Były prezydent USA Donald Trump powiedział, że Aleksiej Nawalny był „bardzo odważnym człowiekiem” i być może nie powinien był wracać do Rosji, nie zrzucając żadnej winy za niespodziewaną śmierć przywódcy rosyjskiej opozycji.

Dodał: „Nawalny jest w bardzo smutnej sytuacji i jest bardzo odważny. Był bardzo odważnym człowiekiem, ponieważ wrócił. Mógł trzymać się z daleka” – powiedział Trump w wywiadzie dla Fox News w Południowej Karolinie.

„Szczerze mówiąc, prawdopodobnie znacznie lepiej było dla niego trzymać się z daleka i przemawiać spoza kraju, niż musieć wracać, ponieważ ludzie myśleli, że to może się zdarzyć, i tak się stało. To okropne” – powiedział.

Trump uczestniczy w ratuszu Fox News z Laurą Ingraham w Greenville

(Reuters)

„Ale dzieje się to również w naszym kraju” – powiedział Trump. „Pod wieloma względami stajemy się krajem komunistycznym. A jeśli na to spojrzeć – jestem głównym kandydatem. „Zostałem oskarżony”.

W niedzielę w poście na portalu Truth Social napisał, że śmierć Nawalnego w zeszłym tygodniu w arktycznej kolonii karnej uczyniła go „bardziej świadomym tego, co dzieje się” w Stanach Zjednoczonych. Trump nie wdawał się w szczegóły, ale wielokrotnie odrzucał stawiane mu 91 zarzutów karnych jako motywowane politycznie, czemu prokuratorzy zaprzeczają.

Namita Singh21 lutego 2024 o 03:15

1708483440

Zobacz: Matka Aleksieja Nawalnego żąda, aby Władimir Putin zwrócił ciało jej syna

Matka Aleksieja Nawalnego żąda, aby Władimir Putin zwrócił ciało jej syna

Andy Gregory21 lutego 2024 02:44

1708479240

Opinia | Śmierć Nawalnego pokazała, że ​​spiker Izby Reprezentantów USA Mike Johnson jest tchórzem

Szef naszego biura w Waszyngtonie Erica Garcii On pisze:

Po wiadomości o śmierci przywódcy rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson potępił Władimira Putina.

„Podczas gdy Kongres debatuje nad najlepszą ścieżką wsparcia Ukrainy, Stany Zjednoczone i nasi partnerzy muszą użyć wszelkich dostępnych środków, aby uniemożliwić Putinowi finansowanie jego nieuzasadnionej wojny na Ukrainie i agresji na kraje bałtyckie” – stwierdził w oświadczeniu.

Oczywiście słowa Johnsona miałyby znacznie większą wagę, gdyby faktycznie przyjął pakiet pomocowy dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu przyjęty przez Senat w Izbie. W rzeczywistości, podczas gdy Senat pracował do późna w poniedziałek wieczorem i do wczesnych godzin wtorkowych, aby uchwalić ustawę pomocową, Johnson odrzucił ją bez ostrzeżenia, ponieważ nie dotyczyła ona imigracji na granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Pomimo ostrych słów Johnson – neofita polityczny, który został wybrany do Izby Reprezentantów w 2016 r. i który został spikerem Izby po tym, jak trzech innych kandydatów na to stanowisko zawiodło przed nim – zdecydował się poruszyć jedynie najbardziej skrajne elementy podczas konwencji Republikanów.

Andy Gregory21 lutego 2024 01:34

1708475940

Krytycy tacy jak Nawalny potrzebują wsparcia w walce z „potworem” Putinem, mówi wdowa po Aleksandrze Litwinience

Wdowa po Aleksandrze Litwinience stwierdziła, że ​​krytycy tacy jak Aleksiej Nawalny potrzebują wsparcia Zachodu w walce z „potworem” Władimirem Putinem.

Należy do wielu kremlowskich krytyków politycznych, zbuntowanych szpiegów i dziennikarzy śledczych, którzy na przestrzeni lat byli zabijani lub atakowani na różne sposoby.

Litwinienko nazwał Putina „potworem” i wezwał Zachód do pomocy żyjącym jeszcze działaczom rosyjskiej opozycji. powiedziałem Wiadomości z nieba: „Myślę bardziej o ludziach, którzy mieszkają w Rosji, mają bardziej niebezpieczne życie, ale nadal pracują za granicą.

„Potrzebują wsparcia, a my żyjemy tutaj, na Zachodzie, i musimy wspierać tych ludzi w Rosji. Musimy zrobić wszystko, aby uratować życie tych ludzi, w przeciwnym razie reżim Putina osiągnie swoje rezultaty. „

Andy Gregory21 lutego 2024 00:39

1708472804

Kim jest Julia Nawalna – kobieta, która obiecała kontynuować walkę Nawalnego z Putinem

Przed nagłą śmiercią męża Aleksieja Nawalnego w zeszłym tygodniu w arktycznym więzieniu Julia Nawalna zawsze lekceważyła sugestie, że pewnego dnia przejmie stanowisko przywódcy rosyjskiej opozycji.

Jednak w poniedziałek, gdy 47-letnia wdowa na przemian wyrażała złość i smutek, wygłosiła pełne mocy przemówienie, w którym zapewniła, że ​​będzie tam, aby pomóc przewodzić zszokowanej opozycji, co jest ryzykownym zadaniem.

„Chcę żyć w wolnej Rosji” – powiedziała w wiadomości wideo matka dwójki dzieci. „Chcę zbudować wolną Rosję”. Wychodząc z cienia zmarłego męża, wezwała jego zwolenników, aby „podzielili się gniewem” i „stanęli” przy niej.

Nakręcony w słabo oświetlonym pokoju w nieujawnionym miejscu poza Rosją, przesłanie filmu jest zarówno emocjonalne, jak i polityczne.

mój kolega Namita Singh Raporty:

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 23:46

1708468808

Wydaje się, że żona Juliana Assange'a porównuje założyciela WikiLeaks do Aleksieja Nawalnego

Wydaje się, że żona Juliana Assange'a porównuje założyciela WikiLeaks do Aleksieja Nawalnego

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 22:40

1708465253

Pełny raport: Matka Aleksieja Nawalnego apeluje do Putina o zwrot ciała jej syna

Matka zamordowanego rosyjskiego dysydenta Aleksieja Nawalnego zwróciła się bezpośrednio do Władimira Putina o uwolnienie ciała syna, aby mogła „pochować go z godnością”.

„Pozwólcie mi w końcu zobaczyć syna. Żądam natychmiastowego wypuszczenia ciała Aleksieja, abym mogła go humanitarnie pochować” – powiedziała ze wsi Kharp, około 2500 km na północny wschód od Moskwy, gdzie temperatura wynosi minus 10 stopni.

Więcej informacji można znaleźć w pełnym raporcie na temat dzisiejszych wydarzeń:

Andy Gregory20 lutego 2024 o 21:40

1708461241

Nawalny w swoich ostatnich listach z więzienia wydał surowe ostrzeżenie dotyczące drugiej kadencji Trumpa

Aleksiej Nawalny w jednym ze swoich ostatnich przesłań przed śmiercią w arktycznym więzieniu w zeszłym tygodniu wydał groźne ostrzeżenie dotyczące tego, co może oznaczać druga kadencja prezydencka Donalda Trumpa.

W liście z 3 grudnia do Evgeniya Feldmana, fotografa, który relacjonował jego kandydaturę na prezydenta w 2018 r., a obecnie mieszka na wygnaniu na Łotwie, Nawalny napisał, że obawia się, że jeśli cokolwiek stanie się prezydentowi Joe Bidenowi – jego zdaniem jest to wyraźna możliwość, biorąc pod uwagę postęp. .. Omar Al American – „Trump zostanie prezydentem”.

Dla Nawalnego druga kadencja Trumpa była „naprawdę przerażającą” perspektywą dla szerszego świata. „Czy ta oczywista rzecz nie niepokoi Demokratów?” – zapytał Feldman, najwyraźniej sceptyczny co do tego, że 81-letni Biden wolał ubiegać się o drugą kadencję, niż poddać się młodszemu następcy i pokonać Trumpa.

mój kolega Joe Somerlad Więcej w tym raporcie:

Andy Gregory20 lutego 2024 o 20:34

1708459395

Unia Europejska wzywa przedstawiciela Rosji i wzywa do wszczęcia międzynarodowego śledztwa w sprawie śmierci Nawalnego

Unia Europejska wezwała przedstawiciela Rosji do bloku i wezwała do wszczęcia niezależnego międzynarodowego śledztwa w sprawie śmierci Aleksieja Nawalnego.

Służba dyplomatyczna UE podała, że ​​wysokie rangą osobistości w Brukseli również nalegały, aby Rosja bez dalszej zwłoki przekazała ciało Nawalnego jego rodzinie podczas spotkania z Kirillem Loginowem, pełniącym obowiązki stałego przedstawiciela Rosji przy UE.

„Strona Unii Europejskiej wyraziła swój gniew w związku ze śmiercią rosyjskiego polityka opozycyjnego Aleksieja Nawalnego, za którą ostateczną odpowiedzialność ponosi prezydent Putin i władze rosyjskie” – napisano w oświadczeniu.

Andy Gregory20 lutego 2024 o 20:03

1708454364

Włochy wzywają ambasadora Rosji w związku ze śmiercią Nawalnego

Rzecznik ministerstwa powiedział, że włoski MSZ wezwał ambasadora Rosji w związku ze śmiercią opozycyjnego polityka Aleksieja Nawalnego.

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 18:39

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *