Rada College Football Playoff Board zatwierdza przejście do modelu 5+7, aby rozpocząć format 12-zespołowy

We wtorek Rada Gubernatorów College Football Playoff jednogłośnie głosowała za zmianą formatu wydarzenia, w którym weźmie udział 12 drużyn, tak aby uwzględnić pięciu najwyżej ocenianych mistrzów konferencji i siedem największych ofert, co finalizuje dostosowanie pierwotnego modelu „6 + 6”.

Grupa 11 dyrektorów i liderów z każdej konferencji FBS i Notre Dame spotkała się we wtorek, aby sfinalizować zmiany wprowadzone w celu wyeliminowania Pac-12 w ostatniej rundzie dostosowania konferencji. Prezydent stanu Waszyngton Kirk Schulz, przedstawiciel Pac-12 w zarządzie, podkreślił tę zmianę podczas ostatniego posiedzenia zarządu.

W propozycji Schulza wezwano, aby dwóch pozostałych członków Pac-12 w ligach konferencyjnych władzy, począwszy od 2026 r., miało takie same przychody i liczbę głosów, podają dwa źródła poinformowane podczas telekonferencji. Na razie stany Waszyngton i Oregon zachowały swoje miejsca w obu organach zarządzających CFP i w tym i następnym roku otrzymają wypłaty na poziomie Power 5.

Obydwa źródła spodziewają się, że środowe spotkanie komisarzy w sprawie utworzenia organu zarządzającego WPRyb będzie wysoce kontrowersyjne, a przywódcy Wielkiej Dziesiątki i SEC mają ujawnić, czego chcą w nowej umowie w sprawie WPRyb, która zacznie obowiązywać w 2026 r. Wielka Dziesiątka i SEC naciskają na większe udziały w przychodach niż te przyznane Wielkiej Dwunastce i ACC, tworząc dalszy podział między obiema grupami. Drugie źródło podało, że ich zdaniem jedna lub obie ligi mogą ubiegać się o wiele automatycznych kwalifikacji rocznie – aż po trzy lub cztery na konferencję.

Oryginalny model 6+6, wprowadzony prawie trzy lata temu z początkowymi planami rozszerzenia do 12 drużyn, dał sześciu najwyżej notowanym mistrzom konferencji automatyczne oferty w fazie play-off. Pozostałe sześć najwyżej sklasyfikowanych drużyn otrzyma pozostałe wysokie oferty.

„To najbardziej logiczna korekta dla College Football Playoff, biorąc pod uwagę ewolucję struktur naszych konferencji od czasu, gdy zarząd po raz pierwszy przyjął ten nowy format we wrześniu 2022 r.” – stwierdził w oświadczeniu prezes stanu Mississippi i prezes zarządu CFP Mark Keenum. Wiem, że ta zmiana zostanie dobrze przyjęta przez uczniów-sportowców, trenerów i kibiców. Wszyscy będziemy podekscytowani widokiem tej nowej formy na boisku po sezonie.

READ  HR Adolisa Garcii, który po zwycięstwie zajął 11. miejsce, prowadzi Rangers nad Diamondbacks w pierwszym meczu World Series

W formacie 12 drużyn, który rozpocznie się w sezonie 2024, czterech najlepszych mistrzów konferencji otrzyma pożegnanie w pierwszej rundzie, numer 1 w tabeli. 5. miejsce gra z 12. miejscem, nie. 6 z 11 sztuk, nr. nr 7 i nie. 8 to numer do gry. 9. Rozstawieni z drużyny 5-8 będą gospodarzami meczów pierwszej rundy w swoich szkołach oraz noworocznych turniejów Six Bowls (Peach Bowl, Rose Bowl, Cotton Bowl, Orange Bowl, Sugar Bowl i Fiesta Bowl). ) odbędą się ćwierćfinały i półfinały na zasadzie rotacji.

Żaden mistrz konferencji nie kwalifikuje się automatycznie do udziału w danej dziedzinie i nie ma ograniczeń co do liczby dużych ofert, jakie może otrzymać konferencja. W listopadzie stany Oregon i Waszyngton, które osiągnęły porozumienie w sprawie harmonogramu z Mountain West dotyczące kontynuowania gry w piłkę nożną pod sztandarem Pac-12 i pomagania zapełnić jego listę przez następne dwa lata, zostały uznane przez komisarzy za niekwalifikujące się. O pięć automatycznych miejsc kwalifikacyjnych dla mistrzów konferencji.

Komisarze konferencji tworzący organ zarządzający WPRyb (i kierownictwo Notre Dame) spotkają się osobiście w środę w Dallas w swojej walce trwającej do 2026 r. i później, kiedy ESPN wygaśnie w początkowej 12-letniej umowie dotyczącej praw WPRyb. ESPN uzgodniło z przedstawicielami College Football Playoff przedłużenie o sześć lat wartego 7,8 miliarda dolarów przedłużenia transmisji wydarzenia w telewizji do lat 2031–2032, ale prezydenci CFP nadal muszą głosować w sprawie porozumienia, aby weszło ono w życie.

(Zdjęcie: Kirby Lee / USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *