Ostatnie wieści o wojnie między Rosją a Ukrainą: atak na Charków wraz z nasileniem inwazji pod Kijowem

Prawodawcy, którzy otrzymali w poniedziałek wieczorem tajną odprawę od czołowych urzędników administracji Bidena na temat rosyjskiej inwazji, powiedziano, że Ukraina kosztowała 1500 cywilów i personel wojskowy od początku ofensywy, powiedziały dwie osoby na odprawie. Nie było jasne, czy liczba ofiar dotyczy tylko zabitych, czy obejmuje również rannych.

Grupa – w skład której weszli sekretarz stanu Anthony Blinken, sekretarz ds. energetyki Jennifer Granholm, sekretarz obrony Lloyd Austin i dyrektor wywiadu narodowego Avril Haines – oszacowała również, że obecna faza konfliktu może potrwać jeszcze trzy do czterech tygodni, zanim przekształci się w rebelię. przeciwko inwazji sił rosyjskich.

„W końcu myślę, że Rosja wygra tę sprawę, ale to, co oni wygrają, będzie większym pytaniem” – powiedział przedstawiciel Robin Gallego (D-Arizona). Ten rozmiar ma tak silny opór”.

Przedstawiciel Jason Crowe (Demokrata z Koła) wezwał administrację do szybszego wysyłania większej ilości broni do sił ukraińskich.

„Ukraińcy ciężko walczą i robią to, co chcą – musimy tylko zapewnić im zaopatrzenie i amunicję, aby mogli dalej walczyć” – powiedział Crowe.

Liczba ofiar przedstawionych na briefingu Izby różniła się od innych publicznie dostępnych danych, ale różnica w takich statystykach nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę trudności w określeniu strat w czasie rzeczywistym w miarę pogarszania się warunków terenowych.

Na przykład Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców zgłosiło co najmniej 406 ofiar cywilnych – w tym 102 zabitych – ale podsekretarz generalny ds. humanitarnych i koordynator pomocy w sytuacjach nadzwyczajnych Martin Griffiths powiedział, że „rzeczywista liczba może być znacznie wyższa „..

Eksperci wojskowi i wywiadu stwierdzili, że liczba ta, która była już znacząca dla kilku dni walk, ma w najbliższych dniach dramatycznie wzrosnąć.

„Będzie znacznie gorzej” – powiedziała Angela Stint, naukowiec z Georgetown University i były urzędnik wywiadu, który pracował nad kwestiami rosyjskimi.

READ  Kardynał Joseph Zen aresztowany pod zarzutem współudziału zagranicznego

Reprezentantka Victoria Spartz, która urodziła się i wychowała na Ukrainie, powiedziała, że ​​spodziewa się wzrostu liczby ofiar śmiertelnych, zwłaszcza biorąc pod uwagę ciężkie bombardowania w dużych miastach, takich jak Charków.

„Prawdopodobnie będzie to ogromna utrata życia”, powiedziała, ale dodała: „Na dłuższą metę Ukraińcy się nie poddadzą. Ukraińcy nie poddadzą się”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *