Pacjenci Govt-19 umierają w tym szpitalu „w tempie, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy” – dotyczy to pracowników służby zdrowia

Septon, zastępca kierownika w Sparrow Hospital w Lansing w stanie Michigan, powiedział: „Mam nadzieję, że (wszyscy) zostaniemy zaszczepieni i wrócimy do normy.

„Mamy więcej pacjentów niż kiedykolwiek wcześniej i widzimy więcej osób umierających niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział Jim Dover, prezes i dyrektor generalny Sparrow Health Systems.

„Od stycznia mieliśmy około 289 zgonów; 75% nie było zaszczepionych” – powiedział Dover. „I bardzo niewielu z tych, którzy zmarli (zaszczepieni) było więcej niż 6 miesięcy po zastrzyku. Więc nawet jedna osoba, która zażyła zastrzyk przypominający, nie zmarła z powodu choroby rządowej”.

Sefton powiedział, że wśród nowych ofiar Govt-19 zaobserwowano chaotyczny trend.

„Widzimy wielu młodych ludzi. Myślę, że to trochę trudne”, powiedział Sefton, który ma 20-letnie doświadczenie w pielęgniarstwie.

Przypomniała sobie, że rodzina młodego mężczyzny pomogła im pożegnać się z ukochaną osobą.

„To była straszna noc” – powiedziała. „To też pewnego dnia poszedłem do domu i płakałem”.

„Jeszcze nie osiągnęliśmy szczytu”

Michigan nie jest jedynym krajem, który boryka się z ciężką zimą z Govt-19. Według danych amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej w całym kraju liczba osób przyjętych do szpitali Kovit-19 wzrosła o 40% w porównaniu z miesiącem temu.

Ten Pierwszy sezon świąteczny z nieprzerwaną ekspansją delty Odmiana – bardziej zaraźliwa niż Amerykanie zeszłej zimy.

„Wciąż rozmawiamy o tym, jak jeszcze nie osiągnęliśmy szczytu” – powiedział Sefton.

Eksperci ds. zdrowia twierdzą, że najlepszą ochroną przed deltą są szczepienia i stymulanty. Ale do czwartku ok. 64,3% kwalifikujących się Amerykanów jest w pełni zaszczepionych, a mniej niż jedna trzecia kwalifikujących się do otrzymania dawek przypominających jest zaszczepiona..

Daniel Williams, pielęgniarka ze szpitala Sparrow, powiedział, że większość jego pacjentów z Covit-19 nie była zaszczepiona i nie wiedziała, że ​​Covit-19 będzie ich poważnie dotyczył.

READ  Chiński eksport spadł do najniższego poziomu od trzech lat w związku ze spowolnieniem światowej gospodarki

„Zanim weszli do drzwi, prowadzili normalne życie. Byli zdrowymi ludźmi. Obchodzili Święto Dziękczynienia” – powiedział Williams. „Teraz są tutaj, z maską na twarzy, ze łzami, patrzą na mnie i pytają, czy będą żyć, czy nie”.

„Następne kilka tygodni będzie trudne”

Dover powiedział, że jego stan żałuje, ale nie jest zaskoczony, że Govt-19 cierpi na tę chorobę.

„Michigan nie jest jednym z najbardziej zaszczepionych stanów w kraju.

Epidemiolog ostrzega 800 000 Amerykanów umrze z powodu Govt-19

„Następne kilka tygodni będzie trudne. Jesteśmy teraz w 100% zdolni” – powiedział Dover.

„Większość szpitali i systemów opieki zdrowotnej w stanie Michigan przeszła test kodowo-czerwony, co oznacza, że ​​nie będą akceptować transferów. – pacjentów do końca miesiąca – codziennie.”

„Rozciąga nas do punktu, w którym całkowicie nas łamie” – powiedział Dover.

„Już przerwaliśmy operacje wybrane dla pacjentów” – powiedział. „Aby zwiększyć możliwości, wzięliśmy nasz oddział rekonwalescencji po znieczuleniu i przekształciliśmy go w kolejny ważny oddział opieki”.

„Jest dużo frustracji”

Pielęgniarka Leah Rash jest wyczerpana. Pracował z pacjentami Covit-19 od wybuchu epidemii i był zszokowany, widząc tak wielu nieszczepionych wchodzących do jednostki Covit.

„Nie sądziłem, że tu będziemy. Naprawdę myślałem, że ludzie będą zaszczepieni” – powiedziała pielęgniarka ze Szpitala Sparrow.

„Nie pamiętam, kiedy ostatnio mieliśmy pełną witrynę rządową”.

Nieustanny atak pacjentów Kovit-19 wpłynął na zdrowie Rasha.

„Jest dużo frustracji” – powiedziała. „Któregoś dnia miałem pierwszy atak paniki… Poszedłem do pracy i nie mogłem wysiąść z samochodu”.

„Wszyscy powinni być zaszczepieni”

Dover powiedział, że wielu pytało, jak mogą wspierać pracowników służby zdrowia.

„Jeśli naprawdę chcesz wspierać swój personel i naprawdę chcesz wspierać pracowników służby zdrowia, zaszczep się” – powiedział. „To nie jest kwestia polityczna, wszyscy muszą być zaszczepieni”.

Dalsze dowody wskazują na znaczenie boosterów szczepionki Covit-19
Nalega również na szczepienie tych, którzy wcześniej zachorowali na chorobę Govt-19 U niektórych osób może dojść do ponownej infekcji.

„Moja córka jest dobrym przykładem. Miała dwa razy Govt przed zakwalifikowaniem się do szczepionki” – powiedział Dover.

READ  Książę Karol wzywa przywódców Wielkiej Brytanii do zaprzestania ingerowania w politykę w obliczu recesji imigracyjnej: oświadczenie

„Nadal jest zaszczepiona, ponieważ wiemy, że jeśli nie byłeś zaszczepiony, nie wystarczy zarazić się rządem. To nie może ochronić cię przed ponownym zaszczepieniem. Wiem z własnego doświadczenia”.

Ci, którzy nie zostali zaszczepieni, nie powinni teraz lekceważyć infekcji, powiedział Dover.

„Problem w tym, że to jeszcze nie koniec. Nie wiem, czy ludzie nadal zdają sobie sprawę, jak ważne to jest” – powiedział.

„Ale czują to, kiedy trafiają na izbę przyjęć i muszą czekać trzy dni na łóżko. W tym momencie to czują”.

Deidre McPhillips z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *