Senat usuwa ostatnią poważną przeszkodę w podnoszeniu pułapu zadłużenia

Dla Demokratów podpisanie rocznego porozumienia przez Republikanów i Demokratów jest ważnym krokiem w uchwaleniu kilku ustaw, które muszą zostać przyjęte w tym miesiącu. Ustawa o polityce bezpieczeństwa Przed rozpoczęciem tego tygodnia i do połowy lutego przed wprowadzeniem środków ograniczających wydatki na finansowanie rządu. Przed Bożym Narodzeniem, panie Demokraci byli chętni do zwrócenia pełnej uwagi na ustawodawstwo dotyczące markizy Pittona poprzez politykę wewnętrzną, ale perspektywy na to były ponure.

Chociaż Demokraci nie powiedzieli, o ile zwiększą limit pożyczkowy, oczekuje się, że po przyszłorocznych wyborach uzupełniających będą próbowali opóźnić kolejną sytuację finansową. Szacunki Skarbu Państwa sugerowały podniesienie do 2,5 biliona dolarów w celu zrównoważenia tego okresu, powiedziała osoba zaznajomiona z wykluczeniem, ujawniając to anonimowo.

Ustawodawstwo było konieczne, ponieważ Republikanie byli nieugięci w kwestii limitu kredytowego. Pomimo ich sprzeciwu wobec Demokratów, pan. Ponieważ ustawa Bidena dotycząca klimatu, podatków i wydatków socjalnych o wartości 2,2 biliona dolarów wykorzystuje szybki proces pojednania budżetowego, republikanie wzywają Demokratów do zastosowania tego samego manewru w celu rozwiązania problemu pułapu zadłużenia.

Demokraci sprzeciwili się, argumentując, że obie strony były odpowiedzialne za podniesienie limitu pożyczek, aby uwzględnić wydatki zatwierdzone i poniesione przez administrację republikańską i demokratyczną. Kompromis to niepotrzebnie skomplikowany i czasochłonny sposób.

W październiku pan McConnell powrócił tymczasowo, rekrutując ze sobą 10 kolegów i pokonując Philippestera z własnej partii. Krótkoterminowe zwiększenie limitu kredytowego, który został później uchwalony jedynie głosami demokratycznymi. Ale ostrzegał surowo Pan. List do Bidena Że nigdy więcej tego nie zrobi. Dwóch republikanów, którzy poparli ten ruch w październiku, to senatorowie z Alabamy Richard C. Shelby i Mike Rounds z Południowej Dakoty wstrzymali się od głosu w czwartek.

„Mogą to zrobić poprzez pojednanie bez żadnego poparcia republikanów” – powiedział. Rundy powiedział dziennikarzom przed głosowaniem. „Ostatnim razem uratowaliśmy ich, dzwoniąc do nich w wątpliwość, aby dać im na to szansę, ale po prostu usiedli i spodziewali się, że damy im ponownie specjalne możliwości”.

READ  Trener amerykańskiej piłki nożnej kobiet Vladko Antonovski podał się do dymisji

Pan. McConnell i pan Schumer zaczął cicho dyskutować o alternatywach w listopadzie, w tym o możliwości włączenia podwyższenia limitu kredytowego do rocznej ustawy o polityce ochrony, co wymagałoby od Kongresu uchwalenia ostatecznej ustawy do końca tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *