Padres przenoszą Xandera Bogaertsa na drugą bazę

Menedżer Padres Mike Shildt powiedział dziś mediom Xandera Bogaertsa Przesunie się z przystanku do drugiej bazy, z Dennis Lin z The Athletic Wśród tych, którzy przekazują wiadomości. Ha Seung Kima Przejedzie przez torbę w drugą stronę, aby przyjąć pozycję krótkiego zatrzymania.

Minął nieco ponad rok, odkąd Padres podpisali z Bogaertsem 11-letni kontrakt wart 280 milionów dolarów. W tamtym czasie sytuacja w klubie była nieco zagmatwana. Fernando Tatis Jr Kiedyś to miała być krótka franczyza. W lutym 2021 roku on i The Brothers zgodzili się na historyczne przedłużenie umowy o 14 lat za 340 milionów dolarów, aby zatrzymać go w klubie przez większą część jego kariery. Skończyło się na tym, że opuścił sezon 2022 z powodu kontuzji i zawieszenia przez PED, ale spodziewano się, że wróci na początku 2023 r. Podczas jego nieobecności Kim spisał się znakomicie na tym stanowisku.

W obliczu roku 2023 panowała pewna niepewność. Tatis kończył całkowicie stracony sezon i klub rozważał przeniesienie go na boisko. Ale nawet jeśli ten scenariusz się spełni, Kim i tak będzie musiał go skrócić. Tak naprawdę nie spodziewano się, że wyruszą w okres poza sezonem w poszukiwaniu wielkiego kontraktu, a mimo to dostali Bogaertsa.

Pierwszy rok Bogaertsa w San Diego zaowocował dość typową dla niego ofensywną produkcją. Trafił 19 home runów i spadł do 0,285/0,350/0,440, co dało mu wRC+ na poziomie 120. W defensywie jego outy powyżej średniej dały mu pozytywną ocenę +3, ale runy defensywne utrzymały go na poziomie -4. Od dawna uważano go za kandydata do odejścia od tymczasowego przystanku, nawet jeśli był to możliwy, i wydaje się, że nadszedł czas. W jego karierze jego liczby to w skrócie -31 OAA i -54 DRS.

W perspektywie krótkoterminowej to posunięcie jest prawdopodobnie najlepsze w przypadku wersji Padres na rok 2024, ponieważ Kim doskonale radzi sobie w rękawiczce. Rozegrał 1505 1/3 krótkich rund w głównych turniejach, co stanowi nieco ponad cały sezon. W tym czasie zdobył 22 DRS i 7 OAA. Posiadanie go na pozycji krótkiego zatrzymania i Bogaertsa na drugim miejscu zapewniłoby klubowi świetny pomocnik, ponieważ nawet przeciętne krótkie przystanki często zapewniają solidną obronę po drugiej stronie siatki.

READ  Właściciele NFL wspierają dyscyplinę Daniela Snydera, który ostrzega przed wyrzuceniem

Jeśli jednak spojrzymy na to szerzej, proces decyzyjny Padres staje się wątpliwy. W ostatnich latach dwukrotnie rozdali około 300 milionów dolarów na umowę dłuższą niż dekadę i teraz żaden z nich nie będzie sprzedawał krótko. Tatis, który został obecnie przeniesiony na prawe boisko, ma kontrakt do 2034 r., a Bogaerts do 2033 r. Kim ma zostać wolnym agentem po 2024 r., ponieważ jego umowa zawiera opcję obopólną na 2025 r. i postanowienia te nigdy nie zostaną aktywowane przez obu zawodników. Koncerty.

Zakładając, że za rok Kim przejdzie na emeryturę, klub będzie szukać krótkoterminowego rozwiązania na rok 2025 i lata kolejne. Zawsze mogliby ponownie przenieść Bogaertsa, ale będzie on miał wtedy 32 lata, a jego umiejętności na tej pozycji będą spadać wraz z wiekiem. Jeden z najważniejszych kandydatów klubu, Jacksona Merrilla, to przystanek, który w zeszłym roku osiągnął poziom Double-A. Być może w przyszłości mógłby zastąpić go na tym miejscu, ale mówi się, że przybędzie na obóz jako zapolowy, ponieważ klub stara się wykazać kreatywnością w zajmowaniu miejsc zwolnionych po transakcji. Juana Soto I Trenta Greshama. Mógłby wrócić do gry na shortstopie w 2025 roku, ale może to być nieco trudne, jeśli spędzi ten rok na boisku w klubie z wielkiej ligi, zamiast zdobywać powtórzenia w Triple-A.

Transakcja Soto/Gresham była konieczna, ponieważ tej zimy klub będzie ograniczał wydatki. Jest to częściowo spowodowane zerwaniem ich umowy telewizyjnej z Diamond Sports Group, ale jest także związane z ich wyjątkową agresywnością w ostatnich latach, która obejmowała przekazanie ogromnej kwoty przestojowi, którego tak naprawdę nie potrzebowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *