Panowanie Janna Wennera w Rock and Roll Hall of Fame zakończyło się w 20 minut

Dodał: „Wiesz, ze względu na PR prawdopodobnie powinienem był znaleźć jednego czarnego artystę i jednego artystę, który nie spełnia tego samego historycznego standardu, żeby uniknąć tego rodzaju krytyki. dostać. Miałem okazję to zrobić. Może.” Jestem staroświecki i nie obchodzi mnie to [expletive] Lub cokolwiek.”

Te komentarze wywołały natychmiastową krytykę w mediach społecznościowych. Równie szybko niepokojące rozmowy telefoniczne i e-maile zaczęły krążyć wśród 31 członków zarządu Rock & Roll Hall of Fame, w skład którego wchodzą dyrektorzy muzyczni i medialni, czołowi artyści i artyści supergwiazd, w tym Pharrell Williams i LL Cool J. (The artyści wprowadzani są wybierani przez fundację, która powstała w 1983 roku i jest stowarzyszona z muzeum w Cleveland.)

„Twoje słowa mogą podważyć samą instytucję, którą pomogłeś zbudować, szerząc narrację, która jest nie tylko wąska, ale wykluczająca” – powiedział Weinerowi w e-mailu do zarządu Troy Carter, były dyrektor Spotify i doradca ds. majątku Prince’a. Członkowie uzyskani przez The Times.

Wywiady z czterema osobami mającymi bezpośrednią wiedzę na temat głosowania zarządu, które wypowiadały się anonimowo, ponieważ obrady komisji są poufne, dają obraz pilności i gniewu wewnątrz organizacji.

Chociaż członkowie zarządu byli osobiście przerażeni komentarzami Weinera, martwili się także wpływem na samą salę i jej istotne relacje z artystami – niektórzy z nich zaczęli już narzekać. Jedna z wiadomości pochodziła od Berniego Taupina, wieloletniego partnera Eltona Johna w pisaniu piosenek, który ma odebrać nagrodę Music Excellence Award podczas tegorocznej ceremonii, która odbędzie się 3 listopada w Barclays Center na Brooklynie. Heather Tobin, jego żona i menadżerka, wysłała e-maile do urzędników, nazywając komentarze Weinera „policzkiem w twarz” skierowanym do rekrutów i dodając: „Uważamy, że powinien on natychmiast zrezygnować”.

Chociaż Sala nadzoruje głosowanie wybierające zwycięzców, za kulisami często przeprowadza się staranną dyplomację, aby zapewnić artystom przyjęcie tego zaszczytu i pojawienie się w corocznym programie telewizyjnym wprowadzającym do konkursu. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się Kate Bush, Missy Elliott, Willie Nelson, Sheryl Crow, Rage Against the Machine, The Spinners i zmarły w 2016 roku George Michael.

READ  James Gunn o własnych i przyszłych pytaniach Guardians Holiday

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *