Paul Simon „zaczyna akceptować” swoją utratę słuchu

  • Napisane przez Paula Glenna
  • Reporter rozrywki

Źródło obrazu, Iana Gavana/Getty’ego

podpis pod zdjęciem,

Paul Simon odniósł ogromny sukces dzięki piosenkom takim jak You Can Call Me Al, 50 Ways to Leave Your Lover i Graceland

Paul Simon powiedział, że „zaczął” akceptować swój ubytek słuchu i że taka niepełnosprawność „zmienia sposób, w jaki wchodzisz w życie” i pracę.

Amerykański piosenkarz i autor tekstów (81 l.) ujawnił w maju zeszłego roku, że prawie całkowicie stracił słuch w lewym uchu.

Mówił po premierze In Restless Dreams: The Music of Paul Simon na Festiwalu Filmowym w Toronto.

„Na co dzień gram na gitarze. To instrument, który pozwala mi twórczo wyrazić siebie” – powiedział Simon.

„Ale to też miejsce, gdzie szukam pocieszenia. Jeśli czuję… «cokolwiek». Jest to dla mnie bardzo ważne”.

„Wiesz, coś się z tobą dzieje, gdy masz jakąś niepełnosprawność, co zmienia twoją świadomość lub sposób, w jaki wchodzisz w interakcję z życiem” – dodał.

„Wpadłem w depresję”.

Simon, który w latach 60. zasłynął jako członek folkowo-rockowego duetu Simon & Garfunkel dzięki takim hitom jak Mrs Robinson i Sound of Silence, latem tego roku wydał swój 15. solowy album Seven Psalms.

Przyznał, że próba zagrania nowych utworów na żywo była wyzwaniem.

„Zwykle, kiedy kończę album, wychodzę z nim i spaceruję z nim, a wtedy mam szansę naprawdę sprawdzić utwór” – powiedział. „Następnie ewoluuje do innego standardu i idzie dalej.

„Chociaż za tydzień spróbuję współpracować z kilkoma gitarzystami, którzy zagrają partie, które zagrałem na nagraniu, i zobaczę, czy uda mi się zaśpiewać ten utwór.

„Nie jestem pewien, jak połączyć mój głos z gitarami”.

Dokument nagrodzonego Oscarem reżysera Alexa Gibneya pozwala na głębokie zanurzenie się w karierze gwiazdy, od jego współpracy z przyjacielem z dzieciństwa Artem Garfunkelem, przez eksplorację muzyki świata na jego przebojowym solowym albumie Graceland, po jego niedawne problemy ze słuchem.

„Odkąd miałem 13 lat, zawsze chciałem być kimkolwiek innym niż autorem tekstów i piosenkarzem” – słyszy się, jak deklaruje na ekranie.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi po niedzielnym programie Simon ujawnił również, że napisał nową piosenkę zatytułowaną When I Learned to Play Guitar, „ale nie wiem, czy kiedykolwiek coś z nią zrobię”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *