Peloton zamienia CFO, obracając się w bieżących stratach

Peleton interaktywny firma

Zmienia swojego dyrektora finansowego około czterech miesięcy po objęciu funkcji nowego dyrektora generalnego, co ma miejsce, gdy producent sprzętu fitness ponosi ciągłe straty.

Nowojorska firma produkująca sprzęt do ćwiczeń w domu poinformowała w poniedziałek, że Liz Coddington będzie pełnić funkcję dyrektora finansowego od 13 czerwca. Peloton powiedział, że obecny dyrektor finansowy Jill Woodworth zdecydował się odejść po ponad czterech latach pracy w firmie.

Peloton powiedział, że pani Woodworth pozostanie w firmie jako doradca na zasadzie tymczasowej, aby pomóc w przygotowaniu wyników finansowych na rok podatkowy 2022.

Pani Coddington ostatnio pełniła funkcję wiceprezesa ds. finansów w Amazon Web Services i

Amazon.com firma

Spółka zależna, która dostarcza platformy przetwarzania w chmurze na żądanie. Wcześniej zajmowała stanowiska Dyrektora Finansowego i Finansów w firmach, w tym Detaliści

Walmart firma

i przepływ biznesu

Netflix firma

Pani Coddington dołączyła do Peloton, ponieważ firma radzi sobie z słabnącym popytem konsumentów po napotkaniu problemów z możliwością realizacji zamówień, które wzrosły na wczesnych etapach pandemii. Wzrost popytu na rowery Peloton skłonił firmę do założenia w zeszłym roku fabryki o powierzchni miliona stóp kwadratowych w Wood County w stanie Ohio.

Peleton nie może się już doczekać Wyprzedaż fabryczna którego nigdy nie użyjesz. Firma również Obniżone ceny W przypadku swojego sprzętu spodziewał się wolniejszego wzrostu i musiał pożyczyć 750 milionów dolarów na sfinansowanie swojej działalności.

Peleton zgłoszony w maju Największa strata kwartalna od czasu debiutu spółki w 2019 r.odnotował stratę netto w wysokości 757,1 mln USD za kwartał zakończony 31 marca w porównaniu ze stratą w wysokości 8,6 mln USD w tym samym okresie ubiegłego roku.

READ  Toyota ma więcej złych wiadomości dla właścicieli samochodów

W lutym Peloton wymiana CEO John Foley i Barry McCarthy, który wcześniej kierował finansami cyfrowego serwisu muzycznego

Technologia Spotify SA

i Netflix. Firma zlikwidowała również 2800 miejsc pracy w związku ze spadającym popytem na sprzęt do ćwiczeń. Pan Foley był ściśle związany z fazą wzrostu firmy po jej ofercie publicznej i zwiększonymi przychodami na początku pandemii.

Rohit Kulkarni, dyrektor zarządzający firmy badawczej i inwestycyjnej MKM Partners LLC, powiedział, że zmiana na stanowisku dyrektora finansowego ma sens, biorąc pod uwagę trwającą restrukturyzację pod kierownictwem McCarthy’ego.

„Ponieważ nowy dyrektor generalny odciska swój ślad na strukturze organizacji i dostosowaniu do tego, gdzie chce, aby firma zmierzała, zmiany te nie są całkowicie zaskakujące” – powiedział.

Ponieważ rok obrotowy Peloton kończy się 30 czerwca, pani Coddington bardzo szybko znajdzie się „pod lupą większego inwestora”, a firma oczekuje, że po jej dołączeniu wyda wytyczne dotyczące roku podatkowego, powiedział Kulkarni. „Dostarczenie nowych wskazówek będzie trudnym zadaniem”.

Napisz do Jennifer Williams-Alvarez pod adresem [email protected] i Mark Maurer pod adresem [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.