Phil Mickelson przeprosił za wspieranie wspieranej przez Saudyjczyków ligi golfowej

Bill Mickelson we wtorek żałował swoich niedawnych komentarzy popierających podzieloną trasę golfową wspieraną przez Arabię ​​Saudyjską i wziął urlop na polu golfowym, sugerując, że „Daję pierwszeństwo tym, których kocham najbardziej i służę jako mężczyzna, którego pragnę być.”

„Szczerze żałuję słów, które nie odzwierciedlają moich prawdziwych uczuć ani intencji” – powiedział Mickelson w oświadczeniu. „To było nieodpowiedzialne, krzywdzę ludzi, przepraszam, że dobieram słowa. Jestem poza rozczarowaniem, dołożę wszelkich starań, aby myśleć za siebie i wyciągnąć z tego naukę.

A Proponowana Liga SupergolfaPaństwowy fundusz nieruchomości o wartości ponad 400 miliardów dolarów, główne źródło publicznego funduszu inwestycyjnego Arabii Saudyjskiej, starał się w zeszłym roku przyciągnąć kluczowych golfistów, takich jak Mickelson, z długoletniego tournee PGA.

W wywiadzie dla nierozpoznanej autobiografii opublikowanej w maju, Mickelson powiedział dziennikarzowi Alanowi ShipnickowiAutor książki powiedział, że zdaje sobie sprawę z „okropnych osiągnięć stanu w zakresie praw człowieka”, ale był gotów pomóc nowej lidze, ponieważ była to „raz w życiu szansa” na radykalne zwiększenie dochodów PGA. Turniejowi gracze.

W artykule opublikowanym w zeszłym tygodniu na stronie internetowej The Firebid Collective, Shipnuk zacytował sześciokrotnego wielkiego mistrza golfa Mickelsona, który powiedział, że saudyjscy urzędnicy byli „straszni” i oszczerczy, opisując ich. Michelson również wspomniał o morderstwie Jamal KashogiDziennikarz Washington Post, który został zamordowany w 2018 roku za zgodą następcy tronu stanu, cytuje homoseksualizm jako przestępstwo w Arabii Saudyjskiej, gdzie według urzędników amerykańskiego wywiadu karany jest śmiercią.

Komentarze Mickelsona wywołały cichy sprzeciw czołowych graczy PGA Tour, z których wszyscy publicznie odrzucili nową, alternatywną ligę. Rory McIlroy, czterokrotny wielki zwycięzca i jeden z najbardziej szanowanych graczy na trasie, nazwał komentarze Mickelsona „niewinnymi, samolubnymi, aroganckimi, ignorantami”.

Współcześni McIlroyowi odrzucali komentarze skierowane do 51-letniego Michelsona, młodszej rasy, która obecnie reprezentuje hierarchię zawodowego golfa.

READ  Biały Dom wyśle ​​list do dyrektorów wiadomości, wzywając Partię Republikańską do „zwiększenia” kontroli śledztwa w sprawie impeachmentu Bidena „opartego na kłamstwach”

„Nie zrobiłem tego dla pieniędzy, to jedyna prośba, żeby tam pojechać” – powiedział 27-letni John Rahm o Upstart Super Golf League. Rahm, który jest liderem w męskich rankingach golfowych, dodał: „Oni rzucają w ciebie liczbami, aby zaimponować ludziom. Jestem w tej grze z miłości do golfa i gry oraz by zostać mistrzem.

Wieloletni rywal Michelsona, Tiger Woods, również popisał się swoim talentem w amerykańskim turnieju PGA Tour. A komentarze dwóch świetnych golfistów, Dustina Johnsona i Michelsona, mogły dodać jeszcze więcej poparcia. Bryson Tsamboo – Obaj byli niepewni nowej ligi – zapowiedzieli, że trzymają się trasy.

We wtorek po południu KPMG, firma świadcząca profesjonalne usługi i wieloletni sponsor firmy Mickelson, ogłosiła natychmiastowe zakończenie współpracy z firmą Mickelson.

Oświadczenie Mickelsona we wtorek może być próbą zapobieżenia możliwemu zawieszeniu w trasie. Jego poczynania zawsze były „bardzo interesujące dla golfa, moich kolegów, sponsorów i fanów” – powiedział.

Wskazał również, że jego komentarze były „komentarzami poza zapisem, udostępnionymi poza kontekstem bez mojej zgody”.

Kilka minut po tym, jak Mickelson wydał swoje oświadczenie, Shipnuck, Na TwitterzeArgument Michelsona, że ​​jego komentarze nie zostały zarejestrowane, nazwał „całkowicie fałszywym”.

Chociaż oświadczenie Mickelsona we wtorek było sensacyjne, wygląda na to, że próbuje udowodnić, że alternatywy dla trasy PGA nie są tego warte.

„Gra w golfa wymaga wielu zmian, a prawdziwa zmiana zawsze poprzedza zakłócenie” – powiedział. „Zawsze wiem, że krytyka pochodzi z odkrywania czegokolwiek nowego. Aby promować zmiany i upubliczniać pracę za kulisami, nadal wybieram bycie w jej awangardzie.

Mickelson, celebryta, który wygrał PGA Championship w 2021 roku, rozmawiał ze swoimi korporacyjnymi zwolennikami, którzy nie chcą kontynuować z nim relacji.

„Ostatnią rzeczą, jaką chcę zrobić, to skompromitować ich lub ich firmę w jakikolwiek sposób, a ja daję im możliwość rozwiązania lub zakończenia relacji” – dodał.

READ  Prognoza dla obszaru DC: Dziś przelotne opady deszczu i burze będą się utrzymywać

Mickelson zakończył swój raport omówieniem swoich sukcesów i niepowodzeń.

„Przeżyłem wiele udanych i satysfakcjonujących chwil, które zawsze będę pielęgnować, ale często zawodzię siebie i innych” – powiedział. „Przez ostatnie 10 lat czułam, że stres i depresja powoli wpływają na mnie na głębszym poziomie. Wiem, że nie jestem najlepszy i potrzebuję trochę czasu, aby nadać priorytet tym, których kocham najbardziej i być mężczyzną, którym chcę być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *