Phil Mickelson traci dwóch kolejnych sponsorów po kontrowersyjnych saudyjskich komentarzach

Phil Mickelson nadal ponosi konsekwencje Kontrowersyjne komentarze na temat trasy PGA i proponowanej Ligi Dysydentów ze wsparciem Arabii Saudyjskiej.

Sześciokrotny mistrz przegrał w piątek dwa kolejne – Callaway Golf i Workday.

Workday powiedział Golf Digest na początku piątku, że zrywa więzi z Mickelsonem, a Callaway ogłosiła później swoją decyzję o zakończeniu związku z 51-letnim Mickelsonem, stając się czwartym długoletnim partnerem, który zdystansował się od niego w zeszłym tygodniu.

Mickelson cieszył się 17-letnim współpracą z Callaway, aw 2017 zgodzili się przedłużyć to partnerstwo na pozostałą część swojej kariery piłkarskiej.

„Callaway nie akceptuje komentarzy Phila Mickelsona i jesteśmy głęboko rozczarowani jego doborem słów – w żaden sposób nie odzwierciedlają one naszych wartości ani tego, za czym opowiadamy się jako firma” – napisano w oświadczeniu. „Phil przeprosił Wiemy, że żałuje sposobu, w jaki poradził sobie z ostatnimi wydarzeniami. Rozumiemy jego pragnienie oderwania się od gry i szanujemy tę decyzję. W tej chwili zgodziliśmy się na wstrzymanie naszego partnerstwa i później dokonamy ponownej oceny naszych bieżących relacji”.

Na początku tego tygodnia KPMG i Amstel Light ogłosiły zakończenie współpracy z Mickelsonem.

Phil Mickelson
AP

Pisarz golfowy Alan Shipnock, którego biografia o Mickelsonie ma zostać opublikowana w maju, ujawnił komentarze Mickelsona wyjaśniające jego decyzję o podjęciu współpracy z ligą wspieraną przez Arabię ​​Saudyjską, która mogłaby rywalizować z PGA Tour. W swojej interpretacji Mickelson argumentował, że nowa liga jest konieczna – pomimo przerażających naruszeń praw człowieka w Arabii Saudyjskiej – w celu przekształcenia krajobrazu golfowego.

„To przerażające matki, którymi można się dzielić” – powiedział Mickelson. Wiemy, że zostali zabici [Washington Post reporter and U.S. resident Jamal] Khashoggi ma przerażającą historię praw człowieka. Zabijają tam ludzi za bycie gejami. Wiedząc o tym wszystkim, dlaczego w ogóle o tym myślę? Ponieważ jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zmienić sposób działania PGA Tour”.

READ  Jenny Cavnar została spikerką na żywo w NBC Sports California – NBC Sports Bay Area & California

Mickelson wyjaśnił, że trasa wzmocniła uczestników i ograniczyła możliwości zarobkowe golfistów, oskarżając ich o „nienawistną chciwość”. Zasugerował, że Liga Saudyjska dałaby graczom więcej swobody, władzy i potencjalnych zysków.

Od tego czasu Mickelson przepraszał za komentarze i oskarżył Shipnucka o zamieszczanie linków do „nieoficjalnych komentarzy udostępnianych poza kontekstem i bez mojej zgody”.

Wśród kontrowersji Mickelson oderwał się od golfa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *