Phil Spencer krótko wyjaśnia decyzję o wprowadzeniu Doom: The Dark Ages na PlayStation 5 – IGN Live 2024

Szef Xbox, Phil Spencer, odwiedził IGN Live, aby porozmawiać po dzisiejszych targach Xbox Expo i omówić niektóre z największych ujawnień i ogłoszeń. Jednym z tych wydarzeń było nie tylko ujawnienie Doom: The Dark Ages, ale także zapowiedź premiery na PlayStation 5.

Zapytany o decyzję Ryana McCaffreya z IGN, Spencer przypisał ją, przynajmniej częściowo, dyrektorowi studia id Software Marty’emu Strattonowi.

„Doom to zdecydowanie jedna z tych marek, która ma historię na wielu platformach” – wyjaśnił Spencer. „Myślę, że to serial, w który każdy zasługuje. Kiedy kilka lat temu spotkałem się z Martym, zapytałem Marty’ego, co chce robić, a on odpowiedział, że chce go sprzedawać na wszystkich platformach”.

„Uważam, że to marka, na którą każdy zasługuje.

Po powszechnych plotkach i oczekiwaniach, Doom: The Dark Ages zostało dzisiaj oficjalnie zaprezentowane podczas Xbox Showcase i potwierdzono również, że ukaże się na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC. Stanowi niedawne potwierdzenie Raport notatnika Następna premiera Dooma będzie częścią tak zwanego „Project Latitude”, jak się twierdzi, wewnętrznej nazwy trwającej kampanii Xbox mającej na celu udostępnienie własnych tytułów na konkurencyjnych konsolach.

Ten międzyplatformowy nacisk oficjalnie rozpoczął się w lutym, kiedy Xbox ogłosił, że cztery ekskluzywne gry trafią na konkurencyjne konsole: Grounded, Pentiment, Hi-Fi Rush i Sea of ​​​​Thieves. Xbox wyjaśnił wówczas to posunięcie, mówiąc… Przewód Xboxa Następnie „aby zapewnić długoterminowy sukces zarówno Xboxowi, jak i całej branży, musimy nadal się rozwijać”.

Jeśli chodzi o to, co jeszcze wiemy o Doom: The Dark Ages, to prequel mrocznego fantasy z motywem inspirowanym średniowieczem. Xbox powiedział dziś po demie, że „wprowadza graczy za maskę Wielkiego Zabójcy, gdy walczą z hordami demonów w brutalnych walkach w ramach epickiej, kinowej historii o bogach, królach i potworach”.

READ  Meta Threads udostępnia kanał obserwujących

Premiera Doom: The Dark Ages planowana jest na rok 2025. Aby uzyskać więcej informacji, przejrzyj wszystko, co ogłoszono podczas dzisiejszej prezentacji Xbox i bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji na temat naszego ekskluzywnego czatu z Philem Spencerem.

Alex Stedman jest starszym redaktorem wiadomości w IGN i nadzoruje reportaże rozrywkowe. Kiedy nie pisze ani nie redaguje, można ją spotkać czytającą powieści fantasy lub grającą w Dungeons & Dragons.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *