Wiadomość o kontuzji Luki Doncića: gwiazda Mavs zagra z kontuzją klatki piersiowej w drugim meczu finałów NBA

USATSI

Gwiazda Dallas Mavericks Luka Doncić On będzie grał W grze 2 z NBA Finał przeciwko Boston Celtics w niedzielny wieczór, mimo że po południu raport dotyczący kontuzji został obniżony do wątpliwego. Doncic ma kontuzję klatki piersiowej (określaną jako stłuczenie klatki piersiowej), skręcenie prawego kolana i ból lewej kostki.

Doncic nie był w pełni zdrowy w żadnym momencie fazy play-off i chociaż miało to wpływ na jego procent strzałów na początku sezonu po sezonie, nie przeszkodziło mu to w częstym byciu najlepszym graczem na parkiecie. W 18 meczach play-off w tym roku notuje średnio 28,8 punktu, 9,7 zbiórki i 8,4 asyst, zajmując siódme miejsce pod względem punktacji, 10. pod względem zbiórek i trzecie pod względem asyst wśród wszystkich zawodników.

Był także dostępny w każdym meczu, nawet w kilku przypadkach, w których jego występ był wcześniej wymieniany jako wątpliwy. Tym razem to się nie zmieni, ale nigdy nie jest to dobry znak, gdy Twój najlepszy zawodnik musi obniżyć ocenę Twojego najlepszego gracza na kilka godzin przed meczem – zwłaszcza gdy przegrywasz już 1:0 w serii. Mavericks zostali pokonani w pierwszym meczu, który odbył się w czwartek, tracąc w pierwszej połowie aż 29 punktów, a następnie tracąc 18 punktów.

Problemy z kolanami i kostkami były długotrwałym problemem Doncicia, ale kontuzja klatki piersiowej to nowy problem. Wpis w mediach społecznościowych autorstwa Tomera Azarelliego z sobotniego treningu Mavericks pokazał, że Doncic zatacza się i trzyma się za klatkę piersiową, ale nie jest jasne, kiedy powstała kontuzja.

Doncic rozegrał 38 minut w pierwszym meczu i zakończył z 30 punktami i 10 zbiórkami, ale trafił 12 z 26 z gry i zanotował tylko jedną asystę — to jego najmniej w historii w meczu, w którym grał co najmniej 35 minut. Chociaż Doncic zdobył punkty, Celtics zmusili go do ciężkiej pracy i Nie pozwolono mu angażować w to kolegów z drużyny.

READ  Niedźwiedzie GM Ryan Poles o komentarzach Caleba Williamsa: „Nie lubią go, oni go kochają”

Jeśli Mavericks chcą wrócić do tej serii, będą potrzebować Doncicia w najlepszej formie, zarówno jako strzelca, jak i rozgrywającego. Nowa choroba z pewnością nie pomaga.

Mecz nr 2 odbędzie się o godzinie 20:00 czasu wschodniego i jest to konkurs, który drużyna Mavericks musi wygrać. W historii play-offów NBA drużyny, które przegrały 2:0 w serii siedmiu meczów, przegrywały w 92,6% przypadków, a w finale było tylko pięć takich powrotów.