Pingwiny upadły pod koniec trzeciej tercji, przegrywając z Kings

Przez większość ostatecznej porażki Pittsburgh Penguins 2:1 z Los Angeles Kings w niedzielę na PPG Paints Arena penguins kontrolowali mecz, prowadząc różnicą jednego gola i dobrze wyglądając, by w świetnym stylu zapewnić sobie dobry występ w koszulce Jaromira Jagra.

Gdyby tylko mecze hokejowe trwały 54 minuty zamiast 60.

W końcowym regulaminowym czasie 6:11 Penguins upadły, pozwalając Adrianowi Kempe na zdobycie dwóch bramek w czasie 3:01.

Penguins nie byli w stanie odpowiedzieć, co doprowadziło do kosztownej porażki bez gromadzenia punktów i spadku do 24-21-7 w sezonie.

Ponieważ do końca sezonu zasadniczego pozostało 30 meczów, a Penguins nadal nie mają szans na awans do play-offów, pozwolenie jednemu ze swoich zawodników na ucieczkę na własnym stadionie boli.

„To jest w tym najbardziej irytujące” – powiedział napastnik Brian Rust. „Sądząc po tym, gdzie jesteśmy, nie możemy pozwolić, aby takie rzeczy miały miejsce”.

Po tym, jak Kempe strzelił decydującego gola na 6:11 przed końcem meczu, głębokim strzałem w pobliżu niebieskiej linii ataku, który został odbity przez Tristana Jarry'ego, kilka minut później ponownie podpalił Penguins. Na 7 sekund przed końcem oddał krótki strzał obok Gary'ego w piątej i ostatniej akcji Penguins w przewadze tego wieczoru.

„W trzeciej kwarcie tak naprawdę nie odpowiedzieliśmy na ich presję, gdy strzelili wyrównującego gola” – powiedział obrońca Erik Karlsson.

Dla zdecydowanej większości niedzielnych goli 31. gol Sidneya Crosby'ego w sezonie, zdobyty z przewagi na 1:17 do końca pierwszej tercji, był jedynym golem w meczu.

READ  Rosenthal: Co słyszę na zimowych spotkaniach o Dodgersach, Reds i Bravesach

Gol, ósmy gol Crosby'ego w grze w przewadze w tym sezonie, padł tylko raz, a Karlsson i Rust łącznie zdobyli asysty.

Jarry, który przez większość wieczoru spisał się solidnie, zakończył spotkanie z 31 obronami na 33 strzałach.

Zanim sytuacja pogorszyła się pod koniec trzeciej tercji, Jarry wykonał kilka kluczowych interwencji, które zapewniły drużynie Penguins prowadzenie, w tym uniemożliwił Quintonowi Byfieldowi strzał z bliskiej odległości w drugiej kwarcie, który nastąpił po stracie Marcusa Petterssona.

Na początku trzeciej tercji Jarry zablokował strzał Pierre-Luca Dubois, który solową piłkę oddał z odległości 22 stóp.

„Chcielibyśmy mieć trochę większą kontrolę nad parkietem” – powiedział trener Mike Sullivan. „Myślę, że to ważny aspekt gry z prowadzeniem, gry na palcach i gry na czele drużyn. Myślałem, że jako grupa mogliśmy spisać się lepiej. „

Niedzielna porażka była piętnastą jednobramkową porażką Penguins w sezonie.

W tych meczach gra w przewadze wyniosła 7 punktów na 64 (10,9%), a w niedzielę Penguins strzelili jednego gola w pięciu próbach.

„Byliśmy trochę pasywni” – powiedział Sidney Crosby o grze w przewadze. „Często trzymaliśmy się krążków. W pierwszej parze zdecydowanie mieliśmy ofensywną mentalność, poruszaliśmy się nogami i podawaliśmy krążki. W trakcie meczu nie radziliśmy sobie z tym dobrze”.

Choć przez większą część meczu nie padła żadna bramka, często zdarzały się okazje drużyn specjalnych.

Jednak ich konwersja była w dużej mierze o jeden most za daleko dla obu klubów.

Penguins popełnili trzy kary, eliminując każdą próbę gry w przewadze ze strony Kings, których jednoosobowa przewaga zajmowała 14. miejsce w NHL wchodzącej do meczu.

Podczas pierwszej akcji Penguins w przewadze, która nastąpiła na 7:34 przed końcem pierwszej tercji, Evgeni Malkin rzucił okiem w pole karne, czemu bramkarz Kings Cam Talbot prawie na pewno nie byłby w stanie zaprzeczyć.

READ  NFL nakłada na Davida Teppera karę w wysokości 300 000 dolarów po tym, jak właściciel Panthers rzucił drinkiem w fanów w Jacksonville

Jednak poza tą sekwencją i zasługą Crosby'ego, gra w przewadze Penguins miała trudności z ugruntowaniem się w strefie ataku i umieszczaniem krążków w siatce.

„Nie wprowadzamy żadnych danych, a następnie nie podejmujemy dobrych decyzji podczas śledzenia” – powiedział Sullivan.

W niedzielę Penguins rozpoczęli cztery mecze u siebie. Następni w kolejce są New York Islanders, którzy przybędą do drużyny we wtorek wieczorem.

Notatki:

•Napastnik Jansen Harkins, który w niedzielę został aktywowany z kontuzjowanej rezerwy po opuszczeniu dwóch ostatnich meczów Penguins ze względu na wstrząśnienie mózgu, wrócił do składu przeciwko Los Angeles, ustawiony na lewym skrzydle w czwartej linii Jeffa Cartera, obok Colina White'a. Harkins przegrał 5:11, odnotowując dwa przechwyty, dwa trafienia i zablokowany strzał.

•Matthew Phillips, który na początku tygodnia otrzymał zwolnienie z Waszyngtonu, zadebiutował w Penguins, pokonując Larsa Ellera w trzeciej linii na prawym skrzydle pod okiem Jessego Puljujarviego. Phillips przebywał na lodzie przez 11 minut, w tym 2:59 w grze w przewadze, po czym zanotował strzał i blok, który został zablokowany.

• W niedzielne popołudnie przed spadkiem krążków drużyna Penguins przeniosła napastników Vinny’ego Hinostrozę i Jonathana Grudena do drużyny Wilkes/Barre-Scranton należącej do American Hockey League.

Justin Guerriero jest reporterem TribLive zajmującym się pingwinami, korsarzami i sportami uniwersyteckimi. Pochodzi z Pittsburgha, jest katolikiem centralnym i jest absolwentem Uniwersytetu Kolorado. Dołączył do Trib w 2022 roku, po tym, jak współpracował z Colorado Buffaloes dla Rivals i pracował jako freelancer dla Denver Post. Można się z nim skontaktować pod adresem [email protected].