Pistons przerywają passę 28 porażek z rzędu dzięki zwycięstwu nad Raptors: Jak Detroit w końcu znalazło sposób na zwycięstwo

W sobotę Detroit Pistons uniknęli kolejnego tańca w historii NBA, pokonując Toronto Raptors 129:127 na Little Caesars Arena, przerywając tym samym passę 28 porażek w lidze.

„Zdecydowanie poczuliśmy ulgę” po zwycięstwie, powiedział trener Pistons Monty Williams. Nie było jednak przysłowiowego szumu: „Wiemy, że przed nami dużo koszykówki” – dodał.

Star Cade Cunningham prowadził Pistons z 30 punktami i 12 asystami, a Jalen Doeren zanotował double-double z 18 punktami i 17 zbiórkami. Napastnik Raptors Pascal Siakam jest na szczycie listy Toronto z 35 punktami. Raptors grali bez napastnika OG Anunoby’ego, którego Toronto sprzedało New York Knicks przed sobotnim meczem.

W czwartkowy wieczór Pistons stracili 19-punktową przewagę po porażce 128-122 po dogrywce z Boston Celtics, ustanawiając tym samym rekord największej serii porażek ustanowiony przez Philadelphia 76ers, którzy przegrali 28 z rzędu na koniec sezonu 2014-15. . I początek sezonu 2015-16.

Głębiej

Jakie miejsce w historii sportu zajmuje passa Pistons?

Przed zwycięstwem nad Toronto Pistons (3-29) ostatni raz zwyciężyli 28 października, pokonując Chicago Bulls 118-102 w trzecim meczu sezonu. Zwycięstwo zapewniło Williamsowi, który poza sezonem podpisał sześcioletni kontrakt mogący zapłacić prawie 100 milionów dolarów, jego jedyny rekord zwycięstwa w meczu z Detroit – poprawa do 2-1.

Jak Pistons przerwali passę

Po raz pierwszy od dłuższego czasu Detroit utrzymywało dobrą formę przez 48 minut. Wygrał trzy kwarty z czterech, a trzecią kwartę przegrał zaledwie czterema punktami. Pistons wykonali ponad 85% ponad 25 prób rzutów wolnych, co nie zdarzało się często w ostatnich tygodniach. Detroit nie osiągnęło średniej w sezonie wynoszącej 17 strat. Pistons grali konsekwentnie i nie mieli katastrofalnej przewagi przez cały mecz, co zaowocowało zwycięstwem. — James L. Edwards III, Pistons pokonali Writera

Znaczenie zwycięstwa

Ponieważ ciężar passy porażek Pistonsów ciąży na ich barkach, Detroit ma szansę nie zostać zdefiniowane przez ten historyczny poślizg. Pomimo wyników, Pistons grają ostatnio lepiej w koszykówkę i wkrótce wyruszają w prawdopodobnie trudniejszą podróż na Zachodnie Wybrzeże. Orlando Magic rozpoczęli poprzedni sezon z bilansem 5-20, a zakończyli rok z ponad 30 zwycięstwami. Pistons muszą zacząć budować dynamikę na przyszły sezon. — Edwardsa

Czy może to być powód do optymizmu?

Nie wiem, co z optymizmem, ale zdjęcie ciężaru z barków mogłoby pomóc Pistons wygrać mecz koszykówki częściej niż raz na kilka miesięcy. Presja kolejnej porażki, która nie będzie już zapisem historycznym, z pewnością pozwoli każdemu odetchnąć. Nie sądzę, że Detroit odwróci się i zrobi dobrą passę po sezonie czy coś, ale widzę, że Pistons odniosą jedno lub dwa zwycięstwa w ciągu najbliższych kilku tygodni, po prostu zdejmując presję. — Edwardsa