Plan McCarthy’ego, aby uniknąć zawieszenia działalności, uderzył w zaciętą opozycję Partii Republikańskiej

Dążenie spikera Kevina McCarthy’ego do zdobycia przewagi w walce o wydatki federalne uderzyło w poniedziałek w jego własnych szeregach w silną opozycję, pozostawiając go z kurczącymi się opcjami i niewielką ilością czasu na wyrwanie się z impasu wydatkowego, który mógłby doprowadzić do zawieszenia działalności rządu. W ciągu dwóch tygodni.

Prawie kilkunastu Republikanów dało jasno do zrozumienia, że ​​zdecydowanie sprzeciwia się opublikowanej w niedzielę propozycji, która łączy w sobie rozwiązanie tymczasowe w zakresie wydatków ze znacznymi cięciami w finansowaniu i nowymi ograniczeniami granicznymi. Jest mało prawdopodobne, aby rozwiązanie to przeszło przez kontrolowany przez Demokratów Senat, ale Mr. .

Jednak wewnętrzna opozycja dała jasno do zrozumienia, że ​​brakuje mu głosów, aby ją przeprowadzić.

„Partia Republikańska ponownie zawodzi naród amerykański i podąża ścieżką sportu i cyrków” – stwierdziła w oświadczeniu republikanka Victoria Sports, republikanka ze stanu Indiana. „Ani Republikanie, ani Demokraci nie mają kręgosłupa, aby rzucić wyzwanie skorumpowanemu bagnu, które doprowadza do bankructwa nasze dzieci i wnuki. Szkoda, że ​​nasz słaby Marszałek nie może mieć nawet komisji, która omawiałaby naszą finansową katastrofę.

„To miasto jest uzależnione od wydawania cudzych pieniędzy” – powiedział wcześniej na Twitterze republikanin z Arizony, republikanin Eli Crane X. „Wystarczy.”

Pan. Ze względu na niewielką większość McCarthy’ego sprzeciw kilkunastu Republikanów uniemożliwiłby mu przedstawienie projektu ustawy, ponieważ Demokraci są jednolicie przeciwni, a mówca nie spieszy się na razie z wycofywaniem się z parlamentu. Kiedy w poniedziałek przybył do Kapitolu, M. McCarthy polecił, ale przyznał, że miał trudności ze sprzedażą.

„To dobrze, że lubię wyzwania” – powiedział Mr. – powiedział McCarthy. „Każdy dzień jest wyzwaniem. Mam za sobą długi tydzień.

Propozycja opublikowana w weekend przedłużyłaby finansowanie federalne do października, dając Izbie i Senatowi czas na osiągnięcie większych postępów w zakresie zablokowanych rocznych wydatków budżetowych. Obniżyłoby to budżety większości agencji federalnych o 8 procent, wyłączając jednocześnie wojsko, programy dla weteranów i pomoc w przypadku klęsk żywiołowych. Przywróciłoby to także część twardej polityki imigracyjnej z czasów Trumpa. Nie obejmuje finansowania dalszej pomocy wojskowej dla Ukrainy, o które zabiegają obie strony w Białym Domu i Senacie.

READ  Giuliani planuje poddać się w środę w sprawie wyborów w Gruzji

Cięcia, przepisy imigracyjne, którym sprzeciwiają się Demokraci i brak pomocy dla Ukrainy sprawiają, że plan tymczasowy nie zostanie przyjęty w obecnej wersji Senatu. Pan. McCarthy doskonale zdawał sobie z tego sprawę, ale miał nadzieję, że przejście Izby Reprezentantów będzie pokazem siły, który wymusi reakcję Senatu i przeniesie odpowiedzialność za zamknięcie miasta w całej Rotundzie.

Na początku tego roku p. To strategia, która sprawdziła się w przypadku McCarthy’ego, który przekroczył oczekiwania i udało mu się nakłonić Izbę do podniesienia pułapu zadłużenia w związku z cięciami wydatków. Do ostatecznego porozumienia. Jednak skrajnie prawicowi konserwatyści w Izbie Reprezentantów niechętnie oddali tylko pierwszy głos za podniesieniem pułapu zadłużenia, a Mr. McCarthy był niezadowolony z umowy i nie chciał wspierać go w bieżącej walce o wydatki.

Choć niektórzy konserwatyści sprzeciwiali się temu planowi, perspektywa zawieszenia działalności wystraszyła innych Republikanów i w 2020 r. Mieszkańcy okręgów wahadłowych prowadzonych przez Bidena mogli odczuć polityczne skutki zawieszenia działalności rządu.

„Nie wiedzą, jak przyjąć odpowiedź „tak” – powiedział republikański republikanin Mike Lawler z Nowego Jorku w poście na Platformie X na temat republikańskich krytyków propozycji legislacyjnej, znanej jako uchwała ciągła, czyli CR. Nie wiedzą, jak zdefiniować sukces. Nie wie jak pracować w zespole. Nie będę popierał zawieszenia działalności rządu. Jeśli odmówią wysłania CR, będę bez nich.

Trump oświadczył, że nie chce zawieszenia działalności rządu i – podobnie jak w przypadku ostatecznego głosowania w sprawie długu – mógłby spróbować uchwalić ustawę tymczasową, łącząc głosy Republikanów i Demokratów. Powtórzył McCarthy. Umowa o ograniczeniu. Jednak niektórzy prawicowi Republikanie twierdzą, że takie posunięcie stanowiłoby wyzwanie dla jego pracy.

Nowa propozycja spotkała się z konserwatywnym poparciem. Przedstawiciel Chip Roy, republikanin z Teksasu i kluczowy członek skrajnie prawicowego Klubu Wolności, zgodził się z tym, mówiąc, że zatwierdzenie Izby oznaczałoby, że Demokraci z Senatu byliby odpowiedzialni za zawieszenie działalności, gdyby je odrzucili. Pomysłodawca ograniczeń imigracyjnych przyjętych przez Izbę na początku tego roku, Mr. Roy był jednym z tych, którzy oświadczyli, że nie poprze żadnych tymczasowych wydatków, jeśli granica nie zostanie wzmocniona.

READ  Wynik Packers vs. Bears: aktualizacje na żywo, statystyki gry, najważniejsze informacje dotyczące meczu NFC North w „Sunday Night Football”

„GOP zgodziła się na przedłużenie o 30 dni, aby wymusić 8% cięcia w Departamencie Sprawiedliwości i pozostałej części federalnej biurokracji, wzmacniając bezpieczeństwo granic i zwiększając świadomość Departamentu Obrony” – powiedział X z Platform X. powiedział Roy. Próbował zjednoczyć konserwatystów za propozycją.

Oprócz tymczasowego projektu ustawy o finansowaniu, Mr. McCarthy miał także nadzieję na ożywienie polityki wydatkowej Pentagonu, która utknęła w martwym punkcie w zeszłym tygodniu, kiedy prawicowi Republikanie oświadczyli, że nie pozwolą, aby została ona przegłosowana. Pan. McCarthy powiedział w niedzielę, że chce głosować nad ustawą i zobaczyć, czy konserwatyści ustąpią pod presją oskarżenia o porzucenie wojska.

Kościół nie jest sam w obliczu kryzysu finansowego. Po tygodniach ponadpartyjnego postępu Senat napotkał w czwartek przeszkodę, gdy senator Ron Johnson, republikanin ze stanu Wisconsin, sprzeciwił się planowi łącznego rozważenia trzech różnych ustaw budżetowych.

Liderzy Senatów obu partii badają sposoby obejścia zakazu, więc mogliby rozpocząć debatę w tym tygodniu.

„Wszyscy są w trudnej sytuacji”, powiedział p. – powiedział McCarthy. „Nic nie jest łatwe.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *