Auchincloss nad Ukrainą

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Napiszemy we wtorek Zgromadzenie Ogólne ONZ w Nowym Jorku, następnie spotka się z prezydentem Bidenem i członkami Kongresu w Waszyngtonie podczas jego drugiej podróży do Stanów Zjednoczonych od czasu, gdy Rosja rozpoczęła inwazję na jego ojczyznę na początku 2022 r. .

Podobnie jak podczas jego pierwszej wizyty, jego przesłanie będzie jasne i bezpośrednie: wspieranie Ukrainy oznacza wspieranie demokracji, stabilności i pokoju. Ponieważ jednak wojna wkracza już drugi rok, należy również rozwiać obawy dotyczące potencjalnej długości i zakresu konfliktu.

Przed wizytą Zełenskiego Yahoo News rozmawiało z przedstawicielem Jake’em Auchinclossem, demokratą i weteranem reprezentującym przedmieścia południowego Bostonu. Sojusznik prezydenta Bidena – który niezachwianie wspiera Ukrainę w przeciwieństwie do byłego prezydenta Trumpa i niektórych członków Partii Republikańskiej – Auchincloss dał się poznać jako jeden z najbardziej konsekwentnych i elokwentnych zwolenników Ukrainy przez Waszyngton.

Poniższa rozmowa została zredagowana dla zwięzłości i przejrzystości.

Przeczytaj więcej w Wiadomościach Yahoo: Rep. Jake Auchincloss wzywa USA do dalszego wspierania Ukrainy: „To wysyła wiadomość”

Rep. Jake Auchincloss, Demokrata z Massachusetts, przemawia podczas kwietniowego szczytu Semaphore Global Economy w Waszyngtonie. (Al Drago/Bloomberg)

Auchincloss: Pamiętajmy, że Ukraina rozpoczyna ten kontratak bez odpowiedniej siły powietrznej. Żadna zachodnia armia nie wysłałaby piechoty do dwóch lub trzech linii dobrze ufortyfikowanych okopów bez bliskiego wsparcia powietrznego. To się nigdy nie wydarzy. O to prosimy Ukrainę.

Ale nawet bez sił powietrznych przebili się przez pierwszą linię obrony na południowym wschodzie. Jest to więc wykonalne, tylko wolniejsze i bardziej rygorystyczne, niż to konieczne.

Przeczytaj więcej w Wiadomościach Yahoo: Wiceminister obrony poinformował, że w związku z ostatnimi postępami siły ukraińskie zabezpieczają obecnie nowo zajęte obszary w pobliżu Robotinaz Nowego Głosu Ukrainy

Yahoo News: Co powiesz Amerykanom, którzy kłócą się: „Słuchaj, wiesz, nie jestem fanem Władimira Putina, ale daliśmy Ukrainie miliardy dolarów”. „Nikogo nie uspokajamy, ale teraz mamy do czynienia z własnym sklepem, a Ukraina musi się bronić”.

Dowódca jednostki szturmowej podniósł w sobotę ukraińską flagę jako symbol wyzwolenia frontowej wsi Andriejewka na Ukrainie.

Dowódca jednostki szturmowej podniósł w sobotę ukraińską flagę jako symbol wyzwolenia frontowej wsi Andriejewka na Ukrainie. (Aleks Babenko/AP)

Auchincloss: Donald Trump tak twierdzi.

READ  Dom Phillips i Bruno Pereira: brazylijska policja aresztuje drugiego człowieka za „domniemane morderstwo” | Dom Phillips i Bruno Pereira

Ukraina jest polem bitwy. To nie tylko pole bitwy o suwerenność terytorialną Ukrainy. Jest to pole bitwy, na której toczy się decyzja Zachodu o obronie wolności i demokracji na całym świecie. To przesłanie jest równie ważne, jeśli nie ważniejsze, w Pekinie niż na Kremlu. Mówię to publicznie każdemu politykowi w Waszyngtonie: „Jeśli jesteś miękki wobec Rosji, jesteś miękki wobec Chin”.

MAGA jest łagodna wobec Rosji.

Przeczytaj więcej w Wiadomościach Yahoo: Wojna na Ukrainie jest ostrzeżeniem dla Chin przed niebezpieczeństwami związanymi z atakiem na Tajwanz rozmowy

Yahoo News: Jaka jest Twoja wiadomość dla Zełenskiego?

Sekretarz stanu USA Antony Blinken (z prawej) spotyka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, 6 września w Kijowie na Ukrainie.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken (z prawej) spotyka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, 6 września w Kijowie na Ukrainie. (Agencja Anadolu za pośrednictwem Getty Images)

Auchincloss: Aby naród amerykański stał po stronie niego i jego sprawy i nie powinien pozwolić, aby niebezpieczne i tchórzliwe skupienie się Donalda Trumpa na Władimirze Putinie odwiodło go od dalszej walki na pierwszej linii frontu wolnego świata.

Przeczytaj więcej w Wiadomościach Yahoo: Zełenski mówi, że wsparcie USA dla Ukrainy jest większe niż wojna: „Jeśli Ukraina upadnie, Putin z pewnością pójdzie dalej” Ze wzgórza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *