Playoffs NFL 2023: Rankingi wszystkich ośmiu drużyn, gdy Chiefs i Eagles prowadzą z talentem

the Dywizjonowa runda play-offów NFL Zdecydowanie najlepszy weekend sezonu. Narracje dyskredytujące uczestników Super Bowl są wyrzucane przez okno, podczas gdy rywale decydują o wyniku na boisku.

Spójrz na mnie Kowboje z Dallas I San Francisco 49ers zgodny. Tak samo z Rachunki Buffalo I Bengale z Cincinnati. Wszystkie cztery z tych drużyn należą do najlepszych w lidze, ale ten weekend udowodni, jak dobra jest każda z tych drużyn, gdy zmierzą się z drużyną o równym talencie w wielu obszarach listy.

Tymczasem Orły z Filadelfii I Szefowie Kansas City Chcą udowodnić, że zasługują na pierwsze miejsce na swoich konferencjach. Z drugiej strony słabszy Giganci z Nowego Jorku I Jaguary z Jacksonville Chcą udowodnić, że ich wyjazd na rundę dywizji nie był przypadkowy.

Podczas gdy mecze będą rozstrzygane na boisku, jak uszeregujemy każdą z ośmiu pozostałych drużyn? Część tych ocen liczy drogę do Super Bowl, ale poziom talentów na listach odgrywa ogromną rolę.

wszyscy kursy NFL Zakłady sportowe Via Caesars.

8. Giganci z Nowego Jorku

 • Szanse na wygranie Super Bowl: +3000
 • Szanse na wygraną NFC: +1300

Giants zasługują na duże uznanie za bycie tutaj, pokonując The Wikingowie z Minnesoty W drodze po szansę na grę w Filadelfii w rundzie dywizji. Nowy Jork nie odwraca piłki (7,3% rotacji w ataku jest najlepsze w NFL) i potrafi prowadzić piłkę, zajmując czwarte miejsce w lidze w biegu (148,2 YPG) i piąte pod względem jardów na prowadzenie (4,8).

Ofensywa ma tylko dwa mecze, w których zdobyła ponad 30 punktów w całym sezonie (chociaż zdobyli ją w ostatnich trzech meczach) i zajmuje zaledwie 15. miejsce pod względem punktów zdobytych na mecz (21,5) i 18. w jardach na mecz (333,9). Obrona zajmuje 17. miejsce pod względem punktów dozwolonych na mecz (21,8) i 25. pod względem dozwolonych jardów na mecz (358,2), a obrona biegająca zajmuje 27. miejsce pod względem dozwolonych jardów na mecz (144,2) i 31. dozwolonych jardów na mecz (5,2).

Nowy Jork potrzebował Daniela Jonesa, aby rozegrał swój najlepszy mecz w roku przeciwko obronie w ostatniej trójce, aby pokonać Minnesotę. Giants notowali bilans 3-6-1 w ostatnich dziewięciu meczach, ale dotarli do ostatnich ośmiu.

Kontrast w talencie staje się widoczny, gdy porównasz Gigantów z resztą pola. Jednak Brian Daboll i sztab szkoleniowy wydają się wiedzieć, co robią, grając w styl futbolu, który pozwala pokonać lepszych przeciwników. Dzięki tym czynnikom Nowy Jork ma szansę.

7. Jaguary z Jacksonville

 • Szanse na wygranie Super Bowl: +3500
 • Szanse na wygraną AFC: +1300

Mistrzowie AFC Południe nie powinni tu być sześć tygodni temu, mając bilans 4-8 i niewielką szansę na wygranie ligi. Od tamtej pory Jacksonville nie przegrało, dzięki grze Trevora Lawrence’a i obronie typu run, która pozwoliła tylko na 90,5 jarda na mecz w ciągu ostatnich czterech konkursów. Jest też Doug Pederson, którego poprawki w grze i kreatywne rozmowy czwartej struny pomogły Jacksonville wygrywać mecze, nie wspominając już o tym, co zrobił z kulturą szatni.

Jacksonville przechodzi do rundy dywizji po raz pierwszy od 2017 roku, a Pederson gra u siebie na pieniądze przeciwko swojemu byłemu trenerowi Andy’emu Reidowi. Jaguary wciąż są na wysokich obrotach po tym, jak w zeszły weekend odrobili stratę 27-0 do przerwy i oszołomili Los Angeles Chargers.

główny gracz

Jaguary mają 10 najlepszych ataków pod względem punktów (23,8) i jardów na mecz (357,4), podczas gdy obrona Mike’a Caldwella pozwalała na zaledwie 13,0 punktów na mecz w ciągu ostatnich czterech. 27 dań na wynos zajmuje również piąte miejsce w NFL.

READ  Jak deszcz zmieni plany rotacji ALDS w Yankees?

Nie śpij w Jacksonville, ale Jaguary mają ciężką pracę przeciwko Kansas City.

Polecana gra | Szefowie Kansas City kontra Jaguary z Jacksonville

6. Bengale z Cincinnati

 • Szanse na wygranie Super Bowl: +800
 • Szanse na wygraną w AFC: +400

Bengals są gorącym przeciwnikiem w tej fazie play-offów, wygrywając dziewięć z rzędu i zdobywając AFC North – pokonując Chiefs i Wrony z Baltimore (dwa razy) w trakcie. Broniący tytułu mistrza AFC zasługuje na szacunek, ponieważ Joe Burrow rzuca rozgrywającymi przed rozgrywającymi, takimi jak Ja’Marr Chase i Tee Higgins. Cincinnati pokazało, że mogą pojechać do Kansas City i wygrać mecz play-off w zeszłym roku, więc nie należy kwestionować zdolności Bengals do wygrywania ważnych meczów.

główny gracz

Bengalczycy nie mają dobrego ataku, zajmując 29. miejsce w liczbie jardów w biegu na mecz (92,9) i 29. w jardach na próbę (3,8). Obrona podania może być również słabością, zajmując 23. miejsce pod względem podań na mecz (227,9), mimo że pozwolił tylko na 17 podań przyziemienia (czwarte miejsce w NFL). Bengalczycy oddają jardy, ale zajmują szóste miejsce w obronie punktowej.

Kontuzje w linii ofensywnej są powodem, dla którego Bengale są tak nisko. Utrata La’Ela Collinsa i Jonaha Williamsa to ogromny cios dla zespołu, który potrzebuje ochrony Burrowa, nie zapominając, że Alex Cappa również jest z tygodnia na tydzień. Te kontuzje mogą być zbyt duże, aby Cincinnati mógł je pokonać, ale różnica z Boro nie powinna być liczona.

5. Kowboje z Dallas

 • Szanse na wygranie Super Bowl: +850
 • Szanse na wygraną NFC: +350

Cowboys byli jedną z najlepszych drużyn w NFL przez cały sezon i są tak dobrzy jak każda inna drużyna w lidze, kiedy Dak Prescott nie odwraca piłki, a ofensywa nie ma okresów, w których nie może być poruszonym. Ta drużyna zajęła czwarte miejsce pod względem punktacji (27,5 PPG), mimo że zajmowała 11. miejsce w jardach na mecz (354,9) i 19. w jardach na posiadanie. Bieganie Ezekiela Elliotta i Tony’ego Pollarda sprawia, że ​​Cowboys są niebezpieczni, mimo że Cowboys zajmują 18. miejsce pod względem jardów na prowadzenie (4,3). Jego 24 przyłożenia w pośpiechu to drugie miejsce w NFL, a jego procent zdobyczy 71,4 w czerwonej strefie jest najlepszy w lidze.

główny gracz

Dallas miał najwięcej punktów w lidze (33) i miał jednego z pięciu najlepszych defensywnych graczy w grze w Micah Parsons. Zajmują piąte miejsce w lidze pod względem liczby zdobytych punktów (20,1 punktu na mecz) i ósme pod względem liczby podań (200,9). Oczywistą słabością jest obrona biegowa, która zajmuje 22. miejsce pod względem liczby jardów na mecz (129,3) i 17. pod względem liczby jardów na dozwolone prowadzenie (4,4). W ciągu ostatnich czterech meczów obrona biegowa pozwalała tylko na 96,8 jardów na mecz – to bardzo dużo jak na drużynę, która czasami ma problemy z wślizgami.

READ  Władimir Putin pozbawiony tytułu judo po inwazji na Ukrainę

Dallas ma najbardziej doświadczonego gracza z pozostałych klubów NFC w Prescott, ale czy ten zespół może pokonać San Francisco? Czy uda jej się pokonać Filadelfię zdrowiem Galena Hurtsa? To pretendent do Super Bowl, ale są pytania.

Polecana gra | San Francisco 49ers kontra Dallas Cowboys

4. San Francisco 49ers

 • Szanse na wygranie Super Bowl: +380
 • Szanse na wygraną NFC: +160

Jak drużyna tak utalentowana jak 49ers może być w środku stawki? Wszystko, co San Francisco zrobiło, to wygrało 11 meczów z rzędu – z których sześć rozegrano z trzecim rozgrywającym, który miał 121,4 oceny podań w tym starcie. Brock Purdy był świetny, ale nie spotkał się jeszcze z tak szybkim podaniem, które mogłoby uderzyć takiego rozgrywającego jak Dallas czy Filadelfia. Niedziela będzie największym sprawdzianem sezonu dla Purdy’ego.

główny gracz

W połączeniu z rezerwacjami Purdy’ego, ten zespół 49ers był załadowany. Mają Christiana McCaffreya, Debo Samuela i George’a Keitela – z których wszyscy są uważani za pierwszą piątkę na swoich pozycjach. Brandon Ayuk jest również bardzo dobrym odbiorcą, a Kyle Shanahan jest biegły w ustawianiu tych gości na najlepszych pozycjach, aby wygrywać mecze piłkarskie. San Francisco zajmuje szóste miejsce pod względem punktów na mecz (26,8) i piąte pod względem jardów na mecz (365,6), podczas gdy ofensywa w pośpiechu wynosiła średnio 175,3 jardów na mecz w ostatnich sześciu meczach.

Obrona 49ers zajmuje pierwsze miejsce pod względem punktów (16,3) i dozwolonych jardów (300,6), jednocześnie dając najmniejszą liczbę punktów na posiadanie w lidze. Obrona biegu jest druga pod względem dozwolonych jardów (77,7) i dozwolonych jardów na prowadzenie (3,4), ale obrona przed podaniem jest dozwolona na 20 jardów (223,2). Jednak jednostka ma najwięcej przechwytów w NFL (20).

San Francisco to najbardziej ekscytująca drużyna w NFL, ale ich droga do Super Bowl jest bardzo trudna. To kolejny zespół, który ma uzasadnione powody, by być numerem 1.

3. Rachunki bawole

 • Szanse na wygranie Super Bowl: +350
 • Szanse na wygraną AFC: +165

Buffalo może z łatwością być numerem 1 na tej liście z talentem na tej liście. The Bills są stworzeni, by wygrać Super Bowl w tym sezonie z Joshem Allenem jako rozgrywającym, prowadząc w ataku nr 2 pod względem punktów (28,8) i jardów (399,1) na mecz. The Buffaloes – nie znani jako drużyna biegowa – zajęli siódme miejsce pod względem jardów w biegu na mecz (137,6) i drugie pod względem jardów na prowadzenie (5,2). Bills zajęli również drugie miejsce pod względem liczby punktów i godzin na posiadanie, co czyni to przestępstwo jednym z najniebezpieczniejszych w NFL. Ich trzy porażki wyniosły łącznie dziewięć punktów.

główny gracz

Obrona była druga pod względem liczby zdobytych punktów na mecz (18,6) i piąta pod względem liczby jardów na mecz (313,9). Mają pierwszą piątkę w obronie w jardach na mecz (100,9) i zajmują siódme miejsce w dozwolonym biegu (10). Obrona przed podaniem Buffalo nie jest tak silna jak w poprzednich latach (dozwolone 15 jardów i 13 przy podaniu przyziemienia), ale ta obrona generuje straty (27 wskazówek to czwarte miejsce w NFL).

READ  2022 Zurich Classic liderów, wyniki: drużyna Patricka Cantlay i Xandera Shaveli odniosła całkowite zwycięstwo

Ten zespół Bills jest wystarczająco dobry, aby wygrać Super Bowl, i odniósłby korzyści z gry Chiefs w neutralnej grze tytułowej, jeśli to się opłaca. Jeśli Josh Allen może sponsorować piłkę nożną, Buffalo będzie bardzo trudne do pokonania – nawet jeśli jego droga do Super Bowl obejmuje Cincinnati w tym tygodniu.

Polecana gra | Buffalo Bills kontra Cincinnati Bengals

2. Orły z Filadelfii

 • Szanse na wygranie Super Bowl: +525
 • Szanse na wygraną NFC: +165

W jakiś sposób Eagles nie zyskują szacunku za to, jak dobrzy byli przez cały sezon. Ta drużyna awansowała do pierwszego miejsca w NFC i miała bilans 14-1 w meczach z Jalenem Hurtsem, zaczynając od rozgrywającego. Być może kontuzja barku Hurts dotyka Filadelfii, ale faktem jest, że Eagles musieli wygrać tylko jeden z ostatnich trzech meczów, aby przypieczętować przewagę u siebie i mieli dodatkowy tydzień wolnego, aby przygotować się do kolejnego przeciwnika – co jest dla nich ogromne . Krzywda i przestępstwo.

Filadelfia zajęła trzecie miejsce pod względem punktów na mecz (28,1) i jardów na mecz (389,1), a jednocześnie znalazła się w pierwszej piątce ataku w pośpiechu (147,6 YPG) i prowadziła w lidze pod względem przyłożeń w pośpiechu (32). Była również w pierwszej piątce pod względem punktów i jardów na posiadanie.

główny gracz

Obrona również znajduje się w pierwszej piątce, zajmując ósme miejsce pod względem punktów na mecz (20,2) i drugie pod względem jardów na mecz (301,4). Filadelfia miała pierwszą obronę podania (179,8 YPG) z Jamesem Bradburym i Dariusem Slayem, a także miała 70 worków w sezonie. Czterech graczy miało ponad 10 worków na Eagles, najwięcej ze wszystkich drużyn w historii NFL.

Eagles to jedna z najbardziej kompletnych drużyn w NFL, a Hurts dużo odpoczywają, aby odzyskać prawe ramię. Ta drużyna wygrywa, gdy Hurts jest na boisku.

Polecana gra | Philadelphia Eagles kontra New York Giants

1. Szefowie Kansas City

 • Szanse na wygranie Super Bowl: +310
 • Szanse na wygraną w AFC: +145

Chiefs nie tylko zajmują pierwsze miejsce w konferencji, ale Kansas City ma Andy’ego Reida jako głównego trenera i Patricka Mahomesa jako rozgrywającego. Już te dwa czynniki sprawiają, że Kansas City jest niebezpieczne o tej porze roku (pamiętajmy, Mahomes nigdy nie grał w play-offach na wyjeździe ani nie miał sezonu rozgrywającego, w którym nie udałoby mu się awansować do meczu o mistrzostwo konferencji).

główny gracz

Chiefs mieli najwięcej punktów w ataku (29,2 PPG) i najwięcej w jardach na mecz (413,6). Mieli najwięcej punktów i jardów na posiadanie w ataku, a ich gra biegowa znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziewięciu tygodni sezonu. Obrona jest pod presją rozgrywającego (drugi w lidze z 55 workami) i ma najwyższą obronę pod względem punktów na mecz (11) od czasu, gdy Steve Spagnolo objął stanowisko koordynatora obrony w 2019 roku.

Kansas City przegrało w tym roku z Buffalo i Cincinnati, ale ta drużyna ma ostateczną przewagę w Reed i Mahomes. To stawia Chiefs jako najlepszą drużynę, jaka pozostała w tych play-offach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.