Pliki cyfrowe do bankructwa Crypto Lender Voyager

Stephen Ehrlich, dyrektor generalny i współzałożyciel Voyager Digital Ltd., przemawia podczas Piper Chandler Global Exchange and FinTech Conference 8 czerwca 2022 r. w Nowym Jorku. REUTERS/Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

6 lipca (Reuters) – amerykański pożyczkodawca kryptowalut Voyager Digital (VOYG.TO) W środę poinformował, że ogłosił upadłość, kolejną ofiarę dramatycznego spadku cen, który wstrząsnął branżą kryptowalut.

Pożyczkodawcy kryptowalut, tacy jak Voyager, rozwijali się w wyniku pandemii Covid-19, wabiąc deponentów wysokimi stopami procentowymi i łatwym dostępem do pożyczek, które tradycyjne banki rzadko oferują. Jednak niedawne załamanie rynków kryptowalut – wywołane upadkiem dwóch głównych tokenów w maju – zaszkodziło pożyczkodawcom.

Celsius z New Jersey wstrzymał wycofanie w czerwcu i zatrudnił doradców w sprawie ewentualnego wniosku o upadłość. Voyager zamroził wypłaty w tym miesiącu, podobnie jak inny pożyczkodawca, singapurski Vault. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

W zeszłym tygodniu Voyager powiedział, że wydał zawiadomienie o niewypłacalności dla singapurskiego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC) za niewykonanie zobowiązania z tytułu zadłużenia kryptograficznego o wartości ponad 650 milionów dolarów. Czytaj więcej

3AC złożył wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 15 w tym samym tygodniu, co pozwala zagranicznym wierzycielom chronić aktywa USA, co czyni go jednym z inwestorów najbardziej dotkniętych spadkiem cen kryptowalut. 3AC jest obecnie rozwiązany, podał Reuters w zeszłym tygodniu. Czytaj więcej

„Utrzymująca się zmienność i zaraźliwość na rynkach kryptowalut w ciągu ostatnich kilku miesięcy oraz niewywiązanie się przez Three Arrows Capital z zadłużenia Voyager Digital, LLC, spółki zależnej firmy, wymagały teraz celowych i zdecydowanych działań” – powiedział dyrektor generalny Voyager. Oficer Stephen Ehrlich powiedział w oświadczeniu.

Rozdział 11

We wtorek, w rozdziale 11 wniosku o ogłoszenie upadłości, Voyager – z siedzibą w New Jersey, ale notowany w Toronto – oszacował, że ma ponad 100 000 wierzycieli i około 1 do 10 miliardów dolarów w aktywach i pożyczkach o tej samej wartości.

READ  Rosja powiedziała, że ​​wysłanie międzynarodowych sił pokojowych na Ukrainę było „ekstremalnie nieodpowiedzialne”.

Voyager w zeszłym miesiącu podpisał umowę z firmą handlową Alameda Ventures, założoną przez Sama Bankman-Fried, prezesa głównej giełdy FTX. Złożenie wniosku w amerykańskim sądzie upadłościowym dla południowego dystryktu Nowego Jorku wykazało, że Alameda był największym pojedynczym wierzycielem Voyagera, z niezabezpieczonymi długami w wysokości 75 milionów dolarów.

Alameda nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

Postępowanie upadłościowe na podstawie rozdziału 11 zawiesza wszystkie sprawy cywilne i umożliwia firmom przygotowanie planów naprawczych w trakcie trwania procesu.

W wiadomości do klientów na Twitterze Ehrlich powiedział, że proces ten ochroni aktywa i „zwiększy wartość dla wszystkich interesariuszy, zwłaszcza dla klientów”.

Voyager powiedział w środę, że ma ponad 110 milionów dolarów w gotówce i posiada aktywa kryptograficzne. Chce regularnie płacić pracownikom i bez przerwy kontynuować ich świadczenia premiowe oraz niektóre programy dla klientów.

Voyager zaangażował Moelis & Company i The Consello Group jako doradców finansowych, Kirkland & Ellis LLP jako doradcę prawnego oraz Berkeley Research Group LLC jako doradcę restrukturyzacyjnego.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Shivama Patela w Bangalore i Sinead Cruise oraz Toma Wilsona w Londynie; Dodatkowe sprawozdania Ann Marii Shibu; Montaż: Rashmi Eich, Bradley Perrett, Alexandra Hudson

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.