Plotka: iPhone 16 będzie zawierał „zmiany konstrukcyjne” w Face ID

Z raportów wynika, że ​​Apple wprowadzi w tym roku zmiany w wyglądzie Face ID dla iPhone’a 16. Szczegóły są na razie skąpe, ale zmiana ma już poważne konsekwencje dla partnerów Apple w łańcuchu dostaw.

Zostało to również zauważone przez Plotki o MacuOryginalnym źródłem tej plotki jest TelegrafW majowym raporcie wyjaśniono, że firmie produkującej półprzewodniki Coherent, która prowadzi jedną z największych fabryk mikrochipów w Wielkiej Brytanii, „ grozi potencjalne zamknięcie po tym, jak Apple wycofał się z lukratywnej umowy na dostawy”.

W raporcie wyjaśniono również, że firma Coherent wyprodukowała komponenty czujnika Face ID do iPhone’a i że Apple „wstrzymał zamówienia ze względu na nadchodzące zmiany” w iPhonie 16.

w tym tygodniu, Cyfrowe czasy Dodany:

System Apple Face ID dla iPhone’ów, składający się z różnych czujników i kamer, był wcześniej pozyskiwany z fabryki Newton Aycliffe. Jednak zmiany konstrukcyjne w nadchodzącej serii iPhone’a 16, której premiera zaplanowana jest na koniec 2024 roku, doprowadziły Apple do wstrzymania zamówień.

Nie ma dokładnych szczegółów na temat tego, jakiego rodzaju „zmiany projektowe” pojawią się w Face ID dla iPhone’a 16. Może to być po prostu przykład wprowadzania przez Apple zmian pod maską ze względu na relacje w łańcuchu dostaw i ostatecznie niemających wpływu na faktyczny Face ID Funkcjonalność ID w iPhonie 16.

Oczekuje się, że modele iPhone’a 16 i iPhone’a 16 Pro zachowają ten sam język projektowania, co iPhone 15. iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max będą miały nieco większe wyświetlacze, a cała linia otrzyma także nowy przycisk przechwytywania.

W dłuższej perspektywie Apple rozwija technologię Face ID pod ekranem dla iPhone’a. Jednak nie oczekuje się, że technologia ta zostanie uruchomiona najwcześniej w przyszłym roku.

Podążaj za okazją: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *