Po tym, jak dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, twierdzi, że „nieustępliwe śledztwo”, SEC wycofuje się

Elon Musk, dyrektor generalny Tesla Inc. , do przedstawicieli mediów, gdy opuszcza sąd federalny w Nowym Jorku, USA, w czwartek, 4 kwietnia 2019 r.

Natan Dvir | Bloomberg | Obrazy Getty

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła w piątek pismo do sędziego federalnego w odpowiedzi na zarzuty Tesla Dyrektor generalny Elon Musk powiedział, że agencja „złamała swoje obietnice” i zaangażowała się w „wzorzec zachowania”. osiągnąć punkt nękania po poprzedniej ugodzie.

We wrześniu 2018 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd naładowane piżmo Składając „fałszywe i wprowadzające w błąd” oświadczenia inwestorom po ogłoszeniu na Twitterze, że zapewnił finansowanie na prywatny zakup Tesli po 420 USD za akcję. Po jego tweetach akcje Tesli weszły w okres niezwykłej zmienności, a transakcja, o której wspomniał Musk, nigdy nie doszła do skutku.

Tesla, Musk i Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zawarły w 2019 r. zmienioną umowę ugodową w celu uregulowania opłat.

W ramach umowy Musk musiał tymczasowo zrezygnować ze swojej roli prezesa rady dyrektorów Tesli i indywidualnie zapłacić grzywnę w wysokości 20 milionów dolarów. Tesla musiał również zapłacić grzywnę w wysokości 20 milionów dolarów. Musk i Tesla zgodzili się, że słynny dyrektor generalny zatwierdzi treść swoich postów w mediach społecznościowych przez eksperta ds. prawa papierów wartościowych, zanim zostaną one opublikowane na wydarzeniach zawierających istotne informacje biznesowe.

40 milionów dolarów, które zapłacili, miało zostać później rozdane akcjonariuszom Tesli.

W liście wysłanym w imieniu Muska i Tesli do sądu w czwartek adwokat Alex Spiro zauważył, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zignorowała obowiązek przekazania 40 milionów dolarów akcjonariuszom Tesli.

Stephen Buchholz z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd odpowiedział w piątek, że agencja robi postępy w realizacji tego zadania, które było dość skomplikowane. Zauważył, że Tesla nigdy wcześniej nie wyrażał żadnych obaw w tej sprawie agencji i że pracownicy Saudi Electricity Company spodziewają się przedłożyć sądowi „proponowany plan dystrybucji” do zatwierdzenia do końca marca 2022 r.

READ  OPINIA: Elon Musk w Tesli Cybertruck wydaje się niezwykle ostrożny

Spiro, adwokat Muska, zauważył również, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie skupiła się na transferach, ponieważ była zbyt zajęta badaniem i wydawaniem kolejnych wezwań do Tesli. „Wydaje się, że SEC bierze na cel Muska i Teslę w celu przeprowadzenia w dużej mierze nieustępliwego śledztwa, ponieważ Musk pozostaje otwartym krytykiem rządu” – napisał adwokat.

Walki Muska z regulatorami są zazwyczaj publiczne i chaotyczne, a czasem zawierają wulgarne drwiny. Prezes wielokrotnie wyrażał swoje niezadowolenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na Twitterze, m.in Październik 2018 Kiedy agencja zadzwoniła do „komitetu krótkiego wzbogacenia”, a w Lipiec 2020 Kiedy pisał: „SEC, skrócone trzy litery, środkowe słowo to Elon”.

Spiro zasugerował również, że ciągła działalność dochodzeniowa Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wydaje się być „obliczona w celu złagodzenia” praw Muska wynikających z Pierwszej Poprawki.

W niedawnej dokumentacji finansowej dla IV kwartał 2021 rTesla ujawnił, że pod koniec ubiegłego roku otrzymał wezwanie od SEC. „16 listopada 2021 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wystosowała do nas wezwanie do sądu w celu uzyskania informacji na temat naszych procesów zarządzania w celu zapewnienia zgodności z ugodą SEC z późniejszymi zmianami” – czytamy w dokumentach.

Pismo Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do sądu w piątek argumentowało, że Tesla nie zastosowała odpowiednich procedur, aby zakwestionować wszelkie wezwania wydane przez agencję jako niezależny regulator, niezależnie od postępowania sądowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *