Po wydaniu nakazu ewakuacji rozprzestrzenia się pożar na północ od Los Angeles

CORMAN, Kalifornia – Władze wydały w sobotę nakaz ewakuacji, gdy pożar w hrabstwie Los Angeles rozprzestrzenił się na tysiące akrów w pobliżu głównej autostrady i zagroził pobliskim budowlom – podają urzędnicy.

Według Kalifornijskiego Departamentu Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej, tak zwany pożar pocztowy spłonął ponad 4400 akrów w pobliżu autostrady międzystanowej nr 5 w Corman, około 100 km na północny zachód od Los Angeles.

Służby podały, że pożar wybuchł około 13:45. O godzinie 22:48 na stronie internetowej Cal Fire zaktualizowano informację, że pożar został opanowany w zero procent i nie było ofiar. Przyczyna pożaru jest badana.

Służby California State Park Services ewakuowały 1200 osób z Hungry Valley Park. Aktualizacja powiedział.

Wydano ostrzeżenia o ewakuacji dla obszarów na południe od Pyramid Lake, w tym posiadłości Paradise Ranch Estates, a mieszkańcom polecono przygotować się do ewakuacji. Według CalFire’a.

„Załogi pracują obecnie nad ustaleniem obwodowych linii ognia odpowiadających skali pożaru” – czytamy w aktualizacji. „Samolot pracuje nad zatrzymaniem postępu, ale widoczność jest ograniczona”.

Okręg zarządzania jakością powietrza na południowym wybrzeżu wydał zalecenie dotyczące smogu, w którym zwrócił się do mieszkańców Castaic i Santa Clarita o unikanie aktywności fizycznej, pozostawanie w pomieszczeniach zamkniętych, używanie oczyszczaczy powietrza lub uruchamianie klimatyzatorów.

READ  Unia Europejska posuwa się naprzód z planami zakazu nowych samochodów z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *