Porsche EV zwiększa cele, stabilizując hybrydowy sportowy samochód 911

W pełni elektryczna turbosprężarka Porsche Deacon.

Źródło: Siła AG

Detroit – Wszystkie elektryczne Porsche Teykon Sedan się sprzedaje Dzięki kultowemu samochodowi sportowemu 911 niemieckiego producenta, firma zwiększa cele sprzedaży pojazdów elektrycznych. Planuje również wypuścić hybrydową wersję 911.

Porsche ogłosiło w piątek, że do 2030 r. 80% światowej sprzedaży ma stanowić wyłącznie pojazdy elektryczne. Ten rozmiar to mieszanka wszystkich pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in w porównaniu do poprzednich planów sprzedaży. Silniki spalinowe z technologią akumulatorową.

„Przyszłość Porsche jest elektryczna” – powiedział mediom podczas okrągłego stołu dyrektor generalny Porsche, Oliver Blume.

Bloom odmawia przewidywania awarii wszystkich pojazdów nieelektrycznych, powołując się na „elastyczną strategię mechaniczną”, która obejmuje silniki spalinowe, hybrydy i hybrydy typu plug-in.

Taycan Porsche pierwszy i Na razie tylko samochód elektryczny. To 14% z 301.915 pojazdów firmy sprzedanych w 2021 roku. Sprzedaż Taycan wyniosła 41 296, przewyższając sprzedaż 38 464 sztuk z 911.

Oczekuje się, że kolejne dwa pojazdy elektryczne firmy to SUV Macan w 2023 roku, a następnie samochód sportowy 718 w 2025 roku. Blume potwierdził, że nadchodzi hybrydowa wersja jego sportowego samochodu 911, ale nie podał ostatecznego terminu jej premiery.

Porsche twierdzi, że prawie 40% wszystkich pojazdów Porsche sprzedawanych w Europie to pojazdy elektryczne lub hybrydowe typu plug-in lub PHEV. Porsche oferuje obecnie dwa PHEV, z których wszystkie są postrzegane przez wielu jako krótkoterminowe, pośrednie technologie wyprzedzające pojazdy elektryczne.

Plany Porsche są wyjątkowe wśród światowych producentów samochodów, ponieważ nie planują oni całkowicie zrezygnować z pojazdów z tradycyjnymi silnikami spalinowymi. W szczególności za samochód sportowy 911 jest uważany za jeden z najlepszych „samochodów jezdnych” na świecie.

Porsche zapowiedziało zainwestowanie około 24 milionów dolarów w rozwój „e-paliw”, które według urzędników są neutralnymi dla klimatu paliwami zamiast benzyny w pojazdach nieelektrycznych.

READ  Wydatki na meta osłabiają akcje Facebooka, ale tutaj są akcje chipów, które mogą się opłacić

Przeczytaj więcej o pojazdach elektrycznych od CNBC Pro

Bloom opisał e-paliwa jako „doskonały wypełniacz” do pojazdów elektrycznych.

Nowe plany EV zostały ogłoszone we współpracy z Porsche, które w zeszłym miesiącu ogłosiło wstępną zgodę na przejście z VW do spółki publicznej, ogłaszając wyniki finansowe za 2021 rok.

Porsche ustanowiło nowe rekordy zarówno pod względem przychodów ze sprzedaży, jak i zysku operacyjnego. Sprzedaż wzrosła o 33,1 miliarda euro (36,7 miliarda dolarów) w 2021 roku i 4,4 miliarda euro (4,9 miliarda dolarów) w 2020 roku. W ubiegłym roku zysk operacyjny Porsche wzrósł o 27% do 5,3 mld USD (5,9 mld USD) w porównaniu do 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *