Aktualizacje na żywo Covid: Nowy Jork ogłasza dystrybucję Omicron BA.2 Edition

kredyt…Billy HC Cook dla The New York Times

Hongkong powiedział, że od początku epidemii ponad milion osób w 7,5-milionowym mieście uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, co jest niepokojącym kamieniem milowym dla miasta dotkniętego niezwykle śmiercionośną falą omikronową.

Urzędnicy ds. Zdrowia w Hongkongu powiedzieli na konferencji prasowej w piątek, że odnotowali 20 082 nowych przypadków dziennie i 206 nowych zgonów, co daje łączną liczbę ponad 1010 tysięcy przypadków i ponad 5000 zgonów.

Nowe przypadki zgłaszane dziennie

Źródło: Centrum Nauki i Inżynierii Systemowej (CSSE) na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa. Średnia dzienna jest obliczana na podstawie danych zgłoszonych w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Podczas gdy świadczą o tym inne miejsca w Azji, takie jak Chiny, Korea Południowa, Tajlandia i Wietnam Podobne fale stanów napędzane przez OmicronWskaźnik śmiertelności w Hongkongu jest wysoki, znacznie przewyższający wskaźnik zgonów w Chinach, które zgłosiły łącznie około 4600 zgonów w populacji liczącej ponad 1,4 miliarda. Dane rządowe pokazują, że prawie 95 procent zgonów w mieście miało miejsce w ciągu ostatnich 30 dni.

Hongkong był kiedyś postrzegany jako światowy lider w kontrolowaniu kryzysu związanego z koronawirusem. Jednak pomimo ograniczeń dotyczących zgromadzeń publicznych, ograniczeń dotyczących jedzenia w nocy i nakazów noszenia masek, fala przypadków Omicron, która rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku, przytłoczyła system opieki zdrowotnej, powodując Ciała zmarłych piętrzą się w szpitalach.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Hongkong odnotował około 65 procent przypadków, na które kiedykolwiek był narażony, Pokaż dane rządowe. Eksperci twierdzą, że liczba ta jest prawdopodobnie zaniżona. Korzystanie z modeli i badaczy w Uniwersytet w Hongkongu W tym tygodniu oszacowano, że co najmniej 3,6 miliona osób zostało zarażonych. Dodali, że nawet 4,5 miliona ludzi może zarazić się wirusem, zanim zakończy się obecna epidemia.

READ  Z Rosji z pieniędzmi: Gruzja kwitnie, gdy Rosjanie uciekają przed wojną Putina

wybuch epidemii Zawiera wariant BA.2 Omicron, który jest bardziej przepuszczalny niż pierwsza wersja Omicron, BA.1, choć niekoniecznie bardziej okrutny. Naukowcy z Wielkiej Brytanii i Danii odkryli, że BA.2 prawdopodobnie nie spowoduje hospitalizacji, ale badania w innych krajach są w toku.

Inne czynniki w pośpiechu Hongkongu również mają znaczenie: miasto jest gęsto zaludnione i ma Niski wskaźnik szczepień wśród osób w wieku 70 lat i starszych przebywających w domach opieki. A jego sukces w utrzymywaniu wirusa na dystans do niedawna pozostawił wielu mieszkańców bez żadnej wzmocnionej odporności.

Rząd Hongkongu znajduje się między rosnącą liczbą przypadków i zgonów, naciskiem Pekinu na testy i masową blokadą oraz epidemiologicznym zmęczeniem ludności. W czwartek dyrektor naczelny miasta, Carrie Lam, powiedziała na konferencji prasowej, że przeanalizuje swoje obecne środki zaplanowane na 20 kwietnia już w przyszłym tygodniu i ponownie rozważy zakazy lotów, obowiązkowe testy i obowiązkową kwarantannę dla podróżnych. . „Mam silne wrażenie, że ludzka tolerancja zanika” – powiedziała.

Urzędnicy powiedzieli, że dane dotyczące przypadku Hongkongu obejmują wyniki szybkich testów antygenowych, które rząd zatwierdził zamiast wyników PCR od zeszłego miesiąca w celu rozszerzenia możliwości testowania. Populacje, które uzyskały pozytywny wynik szybkimi testami antygenowymi, nie musiały uzyskiwać potwierdzenia za pomocą testów PCR. Ale rząd poprosił ich również o samodzielne zgłaszanie obrażeń lub poniesienie konsekwencji prawnych. Urzędnicy powiedzieli, że ci, którzy otrzymają pozytywny wynik szybkiego testu antygenowego, mogą losowo poprosić o wykonanie testu PCR.

Na konferencji prasowej w piątek Lam podkreśliła potrzebę zgłaszania testów domowych władzom zdrowotnym. „Jeśli są ludzie, którzy rażąco odmawiają podporządkowania się, czy obowiązkiem organu ścigania jest zrobienie czegoś?” Powiedziała.

Centrum Nauki i Inżynierii Systemów Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, które dostarczyło surowe liczby dla Nasz świat w danych A New York TimesMapa świata koronawirusa zgłosiła mniej przypadków niż rząd Hongkongu.

Różnica polega na tym, że centrum nie uwzględniło w sumie wyników szybkiego testu antygenowego miasta, ale w piątkowym e-mailu poinformowało, że planuje włączyć je w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *