Aktualizacje na żywo Covid: Nowy Jork ogłasza dystrybucję Omicron BA.2 Edition

kredyt…Billy HC Cook dla The New York Times

Hongkong powiedział, że od początku epidemii ponad milion osób w 7,5-milionowym mieście uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, co jest niepokojącym kamieniem milowym dla miasta dotkniętego niezwykle śmiercionośną falą omikronową.

Urzędnicy ds. Zdrowia w Hongkongu powiedzieli na konferencji prasowej w piątek, że odnotowali 20 082 nowych przypadków dziennie i 206 nowych zgonów, co daje łączną liczbę ponad 1010 tysięcy przypadków i ponad 5000 zgonów.

Nowe przypadki zgłaszane dziennie

Źródło: Centrum Nauki i Inżynierii Systemowej (CSSE) na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa. Średnia dzienna jest obliczana na podstawie danych zgłoszonych w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Podczas gdy świadczą o tym inne miejsca w Azji, takie jak Chiny, Korea Południowa, Tajlandia i Wietnam Podobne fale stanów napędzane przez OmicronWskaźnik śmiertelności w Hongkongu jest wysoki, znacznie przewyższający wskaźnik zgonów w Chinach, które zgłosiły łącznie około 4600 zgonów w populacji liczącej ponad 1,4 miliarda. Dane rządowe pokazują, że prawie 95 procent zgonów w mieście miało miejsce w ciągu ostatnich 30 dni.

Hongkong był kiedyś postrzegany jako światowy lider w kontrolowaniu kryzysu związanego z koronawirusem. Jednak pomimo ograniczeń dotyczących zgromadzeń publicznych, ograniczeń dotyczących jedzenia w nocy i nakazów noszenia masek, fala przypadków Omicron, która rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku, przytłoczyła system opieki zdrowotnej, powodując Ciała zmarłych piętrzą się w szpitalach.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Hongkong odnotował około 65 procent przypadków, na które kiedykolwiek był narażony, Pokaż dane rządowe. Eksperci twierdzą, że liczba ta jest prawdopodobnie zaniżona. Korzystanie z modeli i badaczy w Uniwersytet w Hongkongu W tym tygodniu oszacowano, że co najmniej 3,6 miliona osób zostało zarażonych. Dodali, że nawet 4,5 miliona ludzi może zarazić się wirusem, zanim zakończy się obecna epidemia.

READ  Chińscy turyści zostają powitani przez VIP-ów wraz z rozpoczęciem programu bezwizowego w Tajlandii

wybuch epidemii Zawiera wariant BA.2 Omicron, który jest bardziej przepuszczalny niż pierwsza wersja Omicron, BA.1, choć niekoniecznie bardziej okrutny. Naukowcy z Wielkiej Brytanii i Danii odkryli, że BA.2 prawdopodobnie nie spowoduje hospitalizacji, ale badania w innych krajach są w toku.

Inne czynniki w pośpiechu Hongkongu również mają znaczenie: miasto jest gęsto zaludnione i ma Niski wskaźnik szczepień wśród osób w wieku 70 lat i starszych przebywających w domach opieki. A jego sukces w utrzymywaniu wirusa na dystans do niedawna pozostawił wielu mieszkańców bez żadnej wzmocnionej odporności.

Rząd Hongkongu znajduje się między rosnącą liczbą przypadków i zgonów, naciskiem Pekinu na testy i masową blokadą oraz epidemiologicznym zmęczeniem ludności. W czwartek dyrektor naczelny miasta, Carrie Lam, powiedziała na konferencji prasowej, że przeanalizuje swoje obecne środki zaplanowane na 20 kwietnia już w przyszłym tygodniu i ponownie rozważy zakazy lotów, obowiązkowe testy i obowiązkową kwarantannę dla podróżnych. . „Mam silne wrażenie, że ludzka tolerancja zanika” – powiedziała.

Urzędnicy powiedzieli, że dane dotyczące przypadku Hongkongu obejmują wyniki szybkich testów antygenowych, które rząd zatwierdził zamiast wyników PCR od zeszłego miesiąca w celu rozszerzenia możliwości testowania. Populacje, które uzyskały pozytywny wynik szybkimi testami antygenowymi, nie musiały uzyskiwać potwierdzenia za pomocą testów PCR. Ale rząd poprosił ich również o samodzielne zgłaszanie obrażeń lub poniesienie konsekwencji prawnych. Urzędnicy powiedzieli, że ci, którzy otrzymają pozytywny wynik szybkiego testu antygenowego, mogą losowo poprosić o wykonanie testu PCR.

Na konferencji prasowej w piątek Lam podkreśliła potrzebę zgłaszania testów domowych władzom zdrowotnym. „Jeśli są ludzie, którzy rażąco odmawiają podporządkowania się, czy obowiązkiem organu ścigania jest zrobienie czegoś?” Powiedziała.

Centrum Nauki i Inżynierii Systemów Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, które dostarczyło surowe liczby dla Nasz świat w danych A New York TimesMapa świata koronawirusa zgłosiła mniej przypadków niż rząd Hongkongu.

Różnica polega na tym, że centrum nie uwzględniło w sumie wyników szybkiego testu antygenowego miasta, ale w piątkowym e-mailu poinformowało, że planuje włączyć je w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *