Portal Sony PlayStation został zhakowany w celu grania w emulowane gry na PSP

Inżynierowie Google zhakowali nowy portal Sony PlayStation Portal, aby móc grać w gry emulowane lokalnie. Urządzenie przenośne za 199,99 dolarów zadebiutowało w listopadzie, ale ograniczało się do przesyłania strumieniowego gier wyłącznie z konsoli PS5, a nawet tytułów z usługi gier w chmurze firmy Sony.

Teraz dwóm inżynierom Google udało się uruchomić emulator PPSSPP lokalnie na PlayStation Portal, co umożliwiło to Grand Theft Auto Wersja na PSP, w którą można grać na portalu bez konieczności przesyłania strumieniowego przez Wi-Fi. Po ponad miesiącu ciężkiej pracy PPSSPP jest już dostępny na PlayStation Portal. „Tak, zhakowaliśmy go” – mówi Andy Nguyen w Udostępnij na X.

Nguyen twierdzi również, że wyzysk „Całe istniejące oprogramowanie„, więc nie wymaga żadnych modyfikacji sprzętowych typu dodatkowe chipy czy lutowanie. Wystarczy obraz Wielka kradzież samochodu 3 Gra została dotychczas udostępniona wyłącznie na PlayStation Portal, ale Nguyen może w weekend opublikować kilka filmów wyjaśniających exploit.

Nguyen jest badaczem podatności na zagrożenia w chmurze w Google i współpracował z inną inżynierką bezpieczeństwa Google, Calle Svensson, nad projektem PlayStation Portal. Nguyen, znany jako TheFlow, tak Odkryć W przeszłości istniało wiele exploitów na PS4 i PS5. To zależy od szczegółów Nowy exploit na PS4 w maju.

Chociaż exploit PlayStation Portal jest najnowszym z długiej listy exploitów PlayStation, nie jest jasne, czy i kiedy jailbreak zostanie udostępniony wszystkim. „W najbliższej przyszłości nie jest planowana żadna premiera, a jest mnóstwo pracy do wykonania” – wyjaśnia Nguyen w dalszej części. Udostępnij na X. Jeśli mod zostanie ostatecznie wydany, może znacznie ulepszyć PlayStation Portal, dodając możliwość lokalnego uruchamiania oprogramowania, w tym emulatorów gier, a być może nawet gier na Androida.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *