Posiadacz obligacji Preston Hollow przewodzi Uniwersytetowi Iowa na aukcji miłosierdziaSzpital miejski Mercy Iowa w Iowa City, stan Iowa, poniedziałek, 7 sierpnia 2023 r. Szpital z problemami finansowymi podpisał list intencyjny z Uniwersytetem Iowa w sprawie przejęcia go przez uniwersytet za proponowaną kwotę 20 milionów dolarów. Szpital i personel zostaną przeniesieni do UI Health Care. (Jim Słusiarek/The Journal)

IOWA CITY — W wyniku oszałamiającego obrotu wydarzeń, którego wielu — w tym Mercy Iowa City i jego kadra kierownicza — nie spodziewało się — posiadacz obligacji Preston Hollow Community Capital na długiej, przeciągającej się aukcji przelicytował Uniwersytet Iowa w zamian za aktywa Mercy w ramach szpitalnego programu Rozdział 11 Sprawa upadłościowa.

Oznacza to, że zamiast przeniesienia 150-letniego szpitala lokalnego na własność UI – co wielu uważało za oczywiste, biorąc pod uwagę złożoną przez uniwersytet ofertę „prześladującego konia” o wartości 20 milionów dolarów w ramach postępowania upadłościowego Mercy – Dallas z siedzibą w Preston Hollow stanie się współpracownikiem. Firma American Health Care Systems w dalszym ciągu utrzymuje Mercy City w stanie Iowa jako „rentowny szpital społeczny”.

„W związku z przejęciem szpitala Preston Hollow Community Capital i inni inwestorzy w obligacje dokonają również znacznych inwestycji kapitałowych, aby ustabilizować działalność szpitala, przywrócić linie usług opieki środowiskowej i przywrócić rentowność placówki” – czytamy w komunikacie prasowym. . Komunikat prasowy Preston Hollow.

Wiadomość o wynikach aukcji rozeszła się we wtorek wieczorem po złożeniu przez sąd wniosku o ogłoszenie upadłości.

W komunikacie prasowym Preston Hollow powiedział, że szpital środowiskowy, który planuje prowadzić wraz z American Healthcare Systems, będzie zorganizowany jako „organizacja non-profit ze stanu Iowa, której członkowie zarządu będą składać się z liderów społeczności w Iowa City i Johnson County”.

Preston Hollow – które na początku sierpnia, zanim Mercy ogłosiło upadłość, zwróciło się do sądu rejonowego o wyznaczenie syndyka mającego przejąć działalność szpitala borykającego się z trudnościami – firma American HealthCare Systems pochwaliła „bogate doświadczenie firmy American HealthCare Systems w rehabilitacji szpitali w całych Stanach Zjednoczonych”.

Chociaż we wtorek żadna z zaangażowanych stron nie podzieliła się wieloma szczegółami na temat nowej koncepcji szpitala, Preston Hollow zasugerował, że w sprawę włączy się Steindler Orthopaedic Clinic.

„Preston Hollow wraz z naszym partnerem, firmą American Healthcare Systems, z niecierpliwością oczekuje możliwości wykorzystania silnego dziedzictwa Mercy Iowa City w społeczności, co znajduje odzwierciedlenie w wyjątkowej pracy utalentowanego zespołu lekarzy, pielęgniarek i innego personelu szpitala, który będzie w dalszym ciągu zapewniał wysoką wysokiej jakości usług” – powiedział Jim Thompson. „Wysokiej jakości opieka zdrowotna w przystępnej cenie dla osób i rodzin w regionie” – stwierdził w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Preston Hollow Community Capital.

„Ponadto w ramach tej zmiany nie możemy się doczekać współpracy z Steindler Orthopaedic Clinic”.

W oświadczeniu Patrick Magallanes, prezes i dyrektor generalny firmy Steindler, powiedział, że Steindler świadczy opiekę ortopedyczną Mercy od prawie 75 lat.

„Jesteśmy pewni, że Preston Hollow jest zaangażowany w utrzymanie szpitala lokalnego i jego usług w Iowa City” – powiedział. „Nie da się przecenić, co to oznacza dla lekarzy, pielęgniarek i personelu, którzy pozostali lojalni wobec Miłosierdzia przez tak długi okres niepewności, i co to oznacza dla naszej społeczności”.

Transformacja w najbliższym czasie

W ramach procesu przeniesienia i przejścia firmy Preston Hollow i American Healthcare Systems odbędą spotkania całego zespołu z lekarzami, pielęgniarkami i innym personelem Mercy w celu zebrania opinii i zaleceń, udzielenia odpowiedzi na pytania oraz „nawiązania partnerstwa niezbędnego do dalszego wypełniania misji szpitala”. .” w następnych latach.”

„Znamy Preston Hollow jako posiadacza obligacji i dowiedzieliśmy się więcej o amerykańskich systemach opieki zdrowotnej” – powiedział w komunikacie prasowym Tom Clancy, prezes i dyrektor generalny Mercy. „Ambulatory Services ma doświadczenie w prowadzeniu i rehabilitacji szpitali w całym kraju.

„Kiedy świętujemy 150. rocznicę naszego istnienia tutaj, w Iowa City, pocieszająca jest świadomość, że nadal będą oni prowadzić nasz szpital i sieć klinik jako społeczny system opieki zdrowotnej”.

Szczegóły dotyczące oferty Preston Hollow oraz tego, co jest, a czego nie obejmuje tocząca się umowa sprzedaży, nie zostały ogłoszone. Sędzia nie przełożył jeszcze rozprawy w sprawie sprzedaży, która wcześniej była wyznaczona na wtorek, zanim aukcja została opóźniona.

Mercy powiedziała jednak, że ostatecznego zatwierdzenia oczekuje się „w najbliższej przyszłości”, co umożliwi American Healthcare Systems przejęcie odpowiedzialności operacyjnej i finansowej za szpital w połowie listopada.

Marek E. powiedział: „Planowanie przejścia już się rozpoczęło” – powiedział w komunikacie prasowym Tony, dyrektor ds. restrukturyzacji w Mercy. „Z niecierpliwością czekamy na nową wizję i ścieżkę rozwoju AHS dla systemu opieki zdrowotnej i jesteśmy zadowoleni z zaangażowania podjętego przez AHS i Preston Hollow”.

Opcja oferty kredytowej

Wiadomość o wtorkowej aukcji jest zgodna z komunikatem, jaki dyrektorzy Mercy wysłali do pracowników w zeszłym tygodniu, informując, że „wszystkie otrzymane oferty dotyczyły szpitala działającego w trybie doraźnym, w tym naszych świadczeniodawców i personelu”.

Jak wynika z e-maila otrzymanego przez Mercy, na kilka dni przed środową aukcją urzędnicy UI – zakładając, że wygrają ten dzień jako „prześladujący koń” Mercy – zaczęli kontaktować się z pracownikami Mercy w celu umawiania spotkań w sprawie przewidywanego przejęcia. Gazeta.

Kiedy jednak Preston Hollow i główny powiernik Computershare – jako najwięksi posiadacze obligacji Mercy – skorzystali ze swojej opcji w ramach „oferty kredytowej” długu, który byli winni na około 63 miliony dolarów, uniwersytet ostatecznie się wycofał.

Ostatecznie Preston Hollow i American Healthcare System złożyły „najlepszą ogólną ofertę” – obejmującą obowiązkową opłatę w wysokości 800 000 dolarów za zerwanie umowy UI-Mercy.

Mając nadzieję, że uda się przekonać uniwersytet do podniesienia oferty, Mercy kontynuowała aukcję po pierwotnym terminie aukcji w zeszłym tygodniu, podają źródła Al Jarida. Jednak pomimo zakulisowych negocjacji, które trwały przez weekend aż do dzisiaj, zgodnie z dokumentami sądowymi urzędnicy Mercy ostatecznie podpisali zwycięską ofertę Preston Hollow we wtorek.

Opcja oferty kredytowej umożliwiła Preston Hollow przejęcie aktywów wolnych od długów, zobowiązań emerytalnych, niespłaconych należności i niezabezpieczonych kontraktów, które Operacja Mercy zgromadziła przez lata kryzysu finansowego.

Chociaż kierownictwo Mercy zastrzegło w swoich procedurach przetargowych prawo do sprzeciwu lub zakwestionowania „ważności, zakresu lub pierwszeństwa zastawów i zabezpieczeń związanych z rzekomym roszczeniem leżącym u podstaw jakiejkolwiek oferty kredytowej”, szczegółowe informacje na temat tego, czy Mercy Do it i kiedy to zrobi, nie został ogłoszony.

„Doceniamy także pracę i zaangażowanie Uniwersytetu Iowa, który pełnił rolę prześladującego konia w procesie aukcyjnym” – stwierdził Tony w swoim oświadczeniu. „Zaangażowanie uniwersytetu wynikało z zachowania opieki zdrowotnej w Iowa City, co naszym zdaniem udało się osiągnąć w ramach tego procesu”.

Patrząc wstecz

Stosunkowo młody Witryna internetowa dotycząca systemów opieki zdrowotnej w USA — organizacja nastawiona na zysk z siedzibą w Glendale w Kalifornii, posiadająca wiedzę specjalistyczną w zakresie zarządzania opieką zdrowotną — wymienia czteroosobowy zespół kierowniczy firmy i sześć biuletynów od lipca 2021 r.

Połowa z nich zgłosiła w zeszłym roku serię przejęć w sektorze opieki zdrowotnej, w tym Gateway Regional Medical Center w Granite City w stanie Illinois w listopadzie 2022 r.; Vista Medical Center East w Waukegan, Illinois w maju; i Szpital Regionalny ProMedica Coldwater w Coldwater w stanie Michigan dwa tygodnie później.

Ogłaszając przejęcie Michigan, firma American Healthcare Systems podzieliła się wyzwaniami finansowymi, które przyspieszyły zawarcie umowy zakupu aktywów.

„Firma American Healthcare Systems ma plan mający pomóc zapewnić zrównoważony rozwój szpitala regionalnego Coldwater i oczekuje się, że skoncentruje się na utrzymaniu lub rozszerzaniu usług szpitalnych” – czytamy w komunikacie prasowym.

Składając 7 sierpnia wniosek o ochronę przed upadłością, Mercy nie ujawniła, w jaki sposób i dlaczego zgodziła się na umowę zakupu z uniwersytetem o wartości 20 mln dolarów, która w 2021 r. oferowała ponad 605 mln dolarów na przejęcie własności w ciągu 10 lat.

Jak wynika z dokumentów uzyskanych przez „The Gazette”, oferta UI sprzed dwóch lat obejmowała 85 milionów dolarów na niefunduszowe zobowiązania emerytalne Mercy oraz działania mające na celu utrzymanie pracowników; 250 milionów dolarów na rozwój opieki podstawowej i specjalistycznej; 150 milionów dolarów na poprawę wyników finansowych; 95 milionów dolarów na rozwój obiektu; i 25 milionów dolarów na zatrudnienie nowych dostawców usług społecznych.

Uniwersytet zaproponował wówczas także utworzenie fundacji o wartości 10 milionów dolarów, która miałaby „zachować i kontynuować misję Sióstr Miłosierdzia poza murami placówki służby zdrowia”.

Szczegóły, dlaczego ta oferta nigdy nie została wdrożona, nigdy nie zostały upublicznione.

Złożenie przez UI wniosku o upadłość na kwotę 20 milionów dolarów wykluczyłoby zobowiązania Mercy, takie jak długi podatkowe, koszty rozliczeń i należności pracownicze, w tym te związane z odprawami lub świadczeniami emerytalnymi.

Vanessa Miller opisuje w czasopiśmie szkolnictwo wyższe.

Komentarze: (319) 339-3158; [email protected]

READ  Zamieszanie wokół podróży Bidena do strajkujących pracowników branży motoryzacyjnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *