Powiedz ser! Obrazowanie galaktyczne uchwyciło 3 miliardy gwiazd

Przylądek Canaveral na Florydzie – Sesja obrazowania galaktycznego uchwyciła ponad 3 miliardy gwiazd i galaktyk w jednym z największych przeglądów nieba w historii.

Ciemna kamera na teleskopie w Chile prowadziła obserwacje przez okres dwóch lat, skupiając się na niebie nad półkulą południową. NOIRLab z National Science Foundation opublikowało wyniki ankiety w tym tygodniu.

Pokazane bardzo szczegółowo, większość tych obiektów Drogi Mlecznej to gwiazdy. Liczba obejmuje również małe, odległe galaktyki, które mogły zostać pomylone z pojedynczymi gwiazdami.

To tak, jakby zrobić zdjęcie grupowe i móc rozróżnić nie tylko każdą osobę, ale także kolor jej koszuli, powiedział główny badacz Andrew Saydjari, doktorant fizyki na Uniwersytecie Harvarda.

„Pomimo wielu godzin wpatrywania się w obrazy zawierające dziesiątki tysięcy gwiazd, nie jestem pewien, czy mój mózg osiągnął rozmiary tych liczb” – powiedział Sedjari w e-mailu.

Według naukowców najnowsze badanie obejmuje obecnie 6,5% nocnego nieba. Obejmuje wyniki badania opublikowanego w 2017 r., w którym oceniono dwa miliardy ciał niebieskich, z których większość to gwiazdy.

Z setkami miliardów gwiazd w Drodze Mlecznej, kosmiczny katalog z pewnością się powiększy. Nie ma dalszych aktualizacji tego konkretnego przeglądu, powiedział Sedjari, ale nadchodzące teleskopy będą przetwarzać większe obszary nieba.

___

Sekcja Associated Press Health and Science otrzymuje wsparcie od grupy Science and Education Media Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszystkie treści.

READ  Życie w „strefie zmierzchu” oceanu jest zagrożone przez zmiany klimatyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *