Powrót w trzeciej kwarcie prowadzi do zwycięstwa w rzutach karnych nad Waszyngtonem – NBC Sports Philadelphia

Wracając do domu z produktywnej podróży składającej się z trzech meczów, Flyers odnieśli w czwartkowy wieczór zwycięstwo 4:3 w rzutach karnych nad Capitals.

Sean Couturier i Bobby Brink zdobywają punkty w konkursie umiejętności w Wells Fargo Center.

Brink zręcznie manewrował wokół Charliego Lindgrena, gdy bramkarz z Waszyngtonu próbował przerwać jego ruch. Nowicjusz powiedział, że Samuel Ersson często mu to robi na treningach.

„Powiedziałem mu, że nauczył się drgań bramkarza” – powiedział ze śmiechem bramkarz Flyers. „On wie, że tym właśnie się zajmuję. Przypisuje mi się to”.

Po zdobyciu pięciu z możliwych sześciu punktów podczas wyjazdowej wycieczki, Flyers po serii rzutów karnych poprawili wynik na 3:0.

Flyers (16-10-3) mają co najmniej jeden punkt w ośmiu z ostatnich dziewięciu meczów (6-1-2). Sześć z ostatnich dziewięciu meczów przekroczyło regulacje.

Od porażki z wcześniej niepokonanymi Sharksami zespół Johna Tortorelli ma bilans 11-3-2. 24 punkty Flyers to najwięcej w NHL w tym okresie (od 10 listopada do chwili obecnej).

„Należę do tej ligi od 13 lat i jest to jedna z najbardziej wyjątkowych grup, jeśli nie najbardziej wyjątkowa, w jakiej kiedykolwiek uczestniczyłem” – powiedział Cam Atkinson.

Brink, Joel Farabee i Owen Tippett strzelili gole dla Flyers w regulaminowym czasie w czwartkowy wieczór.

Na niecałe trzy minuty przed końcem Tippett oddał strzał z dystansu i zremisował na 3-3.

Wcześniej w trzeciej kwarcie Farabee zremisował z Flyers 2:2. Wszystkie 11 bramek Farabee zdobył remis, co oznacza, że ​​na czele zespołu stanął Travis Konecny.

„Cel był wtedy duży. Uciekał” – powiedział Tortorella. „Traci czas na lodzie, kiedy nie mam go w grze w przewadze, nie mam go przy rzutach karnych, a próbowałem dziś wieczorem sprowadzić go na lód bardziej 5 na 5. Jestem pewien, że on chce tak wyglądać.” „W jednej z tych specjalnych drużyn, ale trzymał gębę na kłódkę i po prostu grał”.

READ  Sędzia NFL broni strachu przed dzwonieniem przez świadka do Chrisa Jonesa, mówi, że powrót do zdrowia po potknięciu się był „nieistotny”

Farabee powiedział, że był sfrustrowany swoimi dwoma pierwszymi sesjami w czwartkowy wieczór. Atkinson, jego kolega, poprosił go, aby się tego trzymał.

„Dosłownie powiedział, że kontrolujmy to, co możemy kontrolować, po czym wyszliśmy na boisko i strzeliliśmy gola” – powiedział Farabee. „Czuję, że w zeszłym roku spędziłam dużo czasu na użalaniu się nad sobą i żałowaniu, że wszystko pójdzie w jednym kierunku. W tym roku czuję, że dokładnie wiem, czego Torts oczekuje i czego ode mnie potrzebuje. ” Jestem graczem. „Naprawdę staram się wychodzić każdego wieczoru i dawać z siebie wszystko dla zespołu”.

Morgan Frost zaliczył dwie asysty.

Brink dał Flyers prowadzenie 1:0 w środkowej zwrotce, ale Connor McMichael obronił dla Waszyngtonu zaledwie 46 sekund później.

W czwartkowy wieczór odbył się pierwszy z trzech pojedynków Flyers z Capitals (14-8-4).

Flyers przedłużyli swoją passę punktów do siedmiu meczów po czwartkowym zwycięstwie nad Capitals w rzutach karnych.

• The Flyers zagrali bez Cartera Harta, który opuścił mecz z powodu choroby.

W rezultacie Erson po raz drugi z rzędu wystartował i zanotował 27 obron. TJ Oshie strzelił gola w rzutach karnych, ale Ersson dokończył robotę.

24-latek w dogrywce znokautował Aleksa Owieczkina.

„Po prostu czuje się coraz lepiej” – powiedziała Tortorella. „Dokonaliśmy kilku kluczowych interwencji w kluczowych dla nas momentach. Nasz wynik był dobry. Dawał nam szansę każdego wieczoru przez długi czas”.

Dylan Strome dotarł do Ersson w trzeciej kwarcie i na 10:55 przed końcem meczu zremisował 2:2. Ersson przygotowywał się do strzału Alexiego Protasa. Jednak Protas złamał kij podczas strzału, wysyłając krążek prosto do Strome’a ​​na wyciągnięcie ręki.

Ersson znakomicie obronił byłego skoczka Nicolasa Obi Kupila i na 8:06 przed końcem drugiej tercji utrzymał wynik 1:1.

Jednak przewaga Waszyngtonu nastąpiła jakieś trzy i pół minuty później, gdy Tom Wilson dał Capitals prowadzenie 2:1 po drugiej przerwie.

READ  Eagles finalizują skład trenerski pod wodzą Nicka Sirianniego na sezon NFL 2024 – NBC Sports Philadelphia

Felix Sandstrom z Lehigh Valley, filii AHL, został powołany w nagłych okolicznościach, aby wesprzeć Erssona.

Louie Belpedio został wypożyczony do Phantoms. 27-letni obrońca złożył wniosek o rezygnację dziewięć dni temu, ale pozostał w wielkim klubie przez trzy mecze wyjazdowe.

Lindgren obronił 29 z 32 strzałów Flyers.

John Tortorella rozmawiał z mediami po zwycięstwie jego zespołu nad Capitals 4:3 w rzutach karnych.

• Gra w przewadze Flyers to 0 na 5.

McMichael został wezwany za wysoce wątpliwą karę, która zapewniła Flyers prowadzenie 5 na 3 przez 45 sekund pod koniec drugiej i na początku trzeciej tercji.

Ale samoloty przyleciały puste. W tym sezonie ich skuteczność w grze w przewadze wynosi 10 na 92. Zabójca rzutów karnych ma tylko trzy gole na siedem.

• Flyers utrzymali Owieczkina bez punktów.

Przyszły Hall of Famer zajmuje drugie miejsce na liście bramek wszechczasów NHL z 827 golami, ustępując jedynie Wayne’owi Gretzky’emu 894.

„Myślę, że to najlepszy strzelec wszechczasów” – powiedziała przed meczem była koleżanka z drużyny Owieczkina, Garnet Hathaway. „To coś więcej niż cokolwiek innego. Będzie podawać strzały, więc możesz próbować blokować jak najwięcej z nich, ale musisz bardzo polegać na swoim bramkarzu”.

Capitals nie są już tym samym ofensywnym molochem, co przed laty. Zdobyli trzecią najmniejszą liczbę goli na mecz w NHL (2,48) i ostatnią przewagę w grze (8,2 procent).

To jednak zgrany zespół i nie przejmują się zaciętymi meczami.

„Waszyngton zagrał dobrze, dobrze monitorował mecz” – powiedział Tortorella. „To teraz zupełnie inny zespół. To nie jest zespół, który lata wysoko. Mają trzech zawodników w tej strefie neutralnej do przekroczenia i trudno było się stamtąd przedostać”.

• Marc Staal dołączył do składu na rzecz Igora Zamuli i zdobył swój pierwszy punkt jako zawodnik Flyer, pomagając Brinkowi przy zdobyciu bramki.

READ  Bryson DeChambeau „osobiście wie”, że PGA Tour rozstrzygnie klasę LIV Golf i DROP, aby zakazać życia

• Flyers mają zaplanowany trening w piątek o 12:00 czasu wschodniego w Voorhees w stanie New Jersey przed meczem z Red Wings w sobotę (19:00 ET/NBCSP).