Producenci „Kawalera” milczą, gdy pytani są o kwestie rasowe

Na panelu ABC podczas zimowego tournée prasowego Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych w 2024 r. panowało wysokie napięcie, podczas którego trzech gospodarzy programu zapytano o kwestie rasowe często poruszane w telewizji bez scenariusza.

Producenci wykonawczy „Kawalera” Jason Ehrlich, Clare Vreeland i Bennett Graebner wydawali się zaskoczeni, gdy dziennikarz NPR Eric Deggans poruszył kilka kontrowersji wokół traktowania czarnoskórych członków obsady, mówiąc: „W sezonie Matta Jamesa były co do tego kontrowersje”. Doprowadziło to do opuszczenia serialu przez Chrisa Harrisona. Matt był nieco krytyczny wobec sposobu, w jaki przedstawiła jego ojca. Rachel Lindsay, pierwsza czarnoskóra kawalerka, skrytykowała sposób, w jaki serial mówi o rasie.

„Dlaczego „Kawaler” i „Kawaler” wydają się mieć tak duże trudności w radzeniu sobie z kwestiami rasowymi?” – zapytał Degansa. „Czy nauczyłeś się czegoś z poprzednich skandalów, które doprowadziły do ​​odejścia Chrisa Harrisona?”

„Mogę porozmawiać o tym, gdzie jesteśmy teraz” – powiedział Freeland po długiej pauzie. „Naszym celem jest reprezentowanie struktury kraju, nie tylko pod względem różnorodności i pochodzenia etnicznego, ale także pod względem umiejętności i typów budowy ciała, a także reprezentowanie, skąd pochodzą ludzie w kraju”.

„Mogę opowiadać o sezonach, w których brałem udział” – kontynuował Vreeland, który dołączył do amerykańskich wersji serialu w 2023 roku po wcześniejszej pracy nad kanadyjskim serialem „Kawaler”. „Myślę, że jak dotąd wkładamy nasze pieniądze w swoje usta. Zawsze nad tym pracujemy i będziemy to kontynuować”.

Deggans odpowiedział na skupienie się Vreelanda na teraźniejszości: „To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie. Dlaczego „Kawaler” ma trudności z radzeniem sobie z rasą, zwłaszcza gdy gwiazdami serialu są czarni ludzie?”

Freeland nie odpowiedział. Podobnie nie było w przypadku Ehrlicha i Graebnera, którzy pracowali nad franczyzą Bachelor odpowiednio od 2004 i 2008 roku.

Po kolejnej długiej przerwie Degance przemówił ponownie: „Myślę, że mamy odpowiedź”.

READ  Nintendo pracuje nad aktorskim filmem Zelda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *