Waluty w tym tygodniu: Bitcoin i Solana skaczą, a reszta rynku kryptowalut rośnie

Ilustracja autorstwa Mitchella Priefera do odszyfrowania.

Bitcoin i wszystkie inne główne waluty i tokeny odnotowały siedmiodniowe zyski po tym, co wyglądało na nudny tydzień.

W poniedziałek cena BTC była płaska, ale w czwartek wzrosła. Według CoinGecko cena bitcoina wynosi obecnie ponad 47 000 dolarów za monetę. Oznacza to wzrost o 11% w ciągu tygodnia.

Eksperci rozmawiający z Decrypt stwierdzili, że wzrost ten wynika z tego, że duzi inwestorzy gromadzą wiele kryptowalut, zbierając ich więcej w tym roku, a inwestorzy skupieni na technologii przyglądają się rynkowi aktywów cyfrowych.

Od zatwierdzenia 10 stycznia 10 funduszy ETF Bitcoin, cena największej kryptowaluty spadła. Było to spowodowane silną wyprzedażą Grayscale, ale wydaje się, że obecnie sytuacja ta ustąpiła. W efekcie pieniądze wracają do aktywów.

Cena Ethereum (ETH) również znacząco wzrosła w ciągu siedmiu dni: obecnie wynosi 2498 dolarów, co oznacza wzrost o prawie 9%.

Twórcy wreszcie ustalili datę aktualizacji sieci walutowej – nazwanej „Dencun”: 13 marca. Mamy nadzieję, że aktualizacja będzie kolejnym krokiem w modernizacji łańcucha bloków, aby mógł obsługiwać więcej transakcji.

Inne ważne wiadomości obejmowały Solana (SOL), piątą co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej. We wtorek po raz pierwszy od roku doszło do awarii sieci, co spowodowało gwałtowny spadek ceny SOL. Kiedy problem został rozwiązany, cena ponownie wzrosła.

Cena osiągnęła obecnie 109 dolarów, co oznacza wzrost o 11% w ciągu tygodnia.

Waluta prywatności Monero (XMR) otrzymała ciężki cios po tym, jak platforma handlu kryptowalutami Binance oznajmiła we wtorek, że usunie tę walutę z listy. Podskoczył następnego dnia, ale cierpi po spadku o prawie 28% w ciągu tygodnia.

To czyni go jednym z najgorszych zawodników tygodnia. Jego aktualna cena to 119 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *