Protesty w Ghanie: Protestujący przeciwstawiają się policji i drugi dzień z rzędu wychodzą na ulice

  • autor, Coma Adom
  • Rola, Reportaż z Akry w Ghanie

Protestujący ponownie wyszli na ulice w piątek w Ghanie dzień po tym, jak policja aresztowała demonstrantów, a następnie w czwartek brutalnie zaatakowała niektórych Demokratów.

Protestowali, wzywając do akcji #OccupyGollerbiHouse i zwracając uwagę na problemy złego zarządzania, korupcji, braku bezpieczeństwa i złego zarządzania gospodarczego.

Lobbyści łączą siły, tworząc jeden ruch o nazwie Centrum Demokracji, którego celem jest ulepszanie puszek dla obywateli.

Plan Demokratów zakłada zorganizowanie 3-dniowego protestu w sprawie mandatu Gomenta.

W czwartek uzbrojona policja aresztowała co najmniej pięćdziesięciu demonstrantów i przetrzymywała ich przez cały dzień.

Część członków Biura zaatakowała kilku demonstrantów, w tym trzech dziennikarzy.

Jednym z nich jest prezenter wiadomości telewizyjnych.

Bridget Otto stoi przy głównej bramie z policjantem Odą Bibo, podchodzi i wciąga mnie do środka.

„Po prostu stałam w autobusie oficerskim i on zobaczył, że wszyscy zaczęliśmy mnie chwytać i wciągać do środka” – Bridget Tuck powiedziała BBC Pidgin.

Dodaję powiedzenie i zdaję sobie sprawę, że mówię po zapłaceniu, ubieram się.

Jestem dobrym Samarytaninem, który nie daje mi szalika, ale zdejmuje okrycie z mojego ciała.

„Rozdarli mi sukienkę, nigdy wcześniej tego nie zrobiłam policji. Po prostu stoimy i pytamy, dlaczego przetrzymują protestujących na długie godziny. „

Bridget Tuck twierdzi również, że policja napadła na reporterkę.

„Jeśli chodzi o reporterkę, spójrz na nią, jak mówi, że filmuje napaść policji na komisariacie, podczas gdy ja wchodzę do środka”.

Dodam, że mówię: „Zajmijcie się reporterem, gdy zadzwonię do nich”.

Świadek BBC Pidgin twierdzi również, że policja aresztowała kilku niewinnych świadków, którzy nie brali udziału w protestach.

Nazwijmy to dis foto,

Podczas piątkowej demonstracji policji w Marka protestujący trzyma znak

Afta twierdzi, że przetrzymują przez cały dzień ponad pięćdziesięciu przetrzymywanych Bibo, a prawnicy nie mogą zagwarantować ich uwolnienia.

Jednym z nich jest duet księcia Janako.

Mówię, że do godziny 22:00 w czwartek zapewnili uwolnienie pięćdziesięciu sześciu osób, aresztując i przetrzymując je przez cały dzień.

Prince dodał: „Robimy, co w naszej mocy, aby wszyscy zostali zwolnieni, a policja nie żądała żadnych skomplikowanych gwarancji”.

Mówię tylko, że jeśli chodzi o policję, nie dostaniecie „żadnej sprawy przeciwko aresztowaniu Di Bepo Dem”.

Dziś wydarzenie z okazji Dnia Wetina

Jeśli chodzi o ruch, jego zdaniem nadal protestuje.

„Nie pozwolimy, aby jakakolwiek forma zastraszania powstrzymała naszą akcję” – oświadczyli organizatorzy na nocnej konferencji prasowej.

Silna policja jest już w rejonie DD, gdzie grupa DB spodziewa się zgromadzić.

Co najmniej pięć policyjnych samochodów dostawczych i jeden autobus są w pogotowiu, a ponad trzydzieści osób czeka na protestujących.

Stanowisko policji w sprawie protestu

Policja twierdzi, że aresztowanie demonstrantów w czwartek jest nielegalnym zgromadzeniem i zignorowaniem nakazu policji.

Di Service Tok twierdzi, że dia „zastosowanie się do nakazu oznacza poinformowanie organizatorów, aby nie organizowali marszu”.

W rzeczywistości twierdzą, że protestujący „postępują z pogardą sądu”. Mówią, że będą nadal protestować, dopóki nie zostaną aresztowani.

Członkowie Centrum Demokracji twierdzą jednak, że policja „wykazała się złą wiarą, składając wniosek do sądu w ostatniej chwili”, po tym jak została powiadomiona o służbie na miesiąc przed protestem.

Diem upiera się również przy tym, że według policji doręcza im zawiadomienie sądowe, które Toure jest fałszywe.

Artykuł 21 Constitution de Contre gwarantuje Di Bepo swobodę demonstracji i zgromadzeń.

Trzeba też powiedzieć, że ustawa o porządku publicznym nakłada na nich obowiązek powiadomienia policji nie później niż pięć dni od daty jakiejkolwiek demonstracji.

„Dopóki sąd nie rozpatrzy wniosku policji o wydanie nakazu sądowego przeciwko protestującemu Di Bebo, nic nie powstrzyma nas przed demonstracjami” – wyjaśnił Isaac Yeboah, jeden z przywódców grupy.

Niektóre gwiazdy skorzystały z hashtagu #OccupyJulorbiHouse, aby potępić sposób, w jaki policja zachowała się w czwartek wobec protestujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *