Przestój pracownika poczty prowadzi do aresztowań w sprawie kradzieży samochodów mięśniowych

Detroit Złodzieje używają sklonowanych kluczy do kradzieży muscle cars i innych pojazdów o dużej mocy bezpośrednio od dealerów, a nawet producentów samochodów w Michigan, a następnie sprzedają je za dziesiątki tysięcy dolarów niedowartościowanych, zgodnie z władzami i aktami sądowymi.

W przypadku jednego przypadku kradzieży w Ohio, wszystko się załamało po zatrzymaniu w styczniu amerykańskiego pracownika poczty, co skłoniło władze do powiązania kilku mężczyzn z bezczelnymi kradzieżami samochodów w rejonie Detroit, który jest domem dla największych producentów samochodów w kraju, w tym Dodge, obecnie należący do międzynarodowy konglomerat Stellantis.

Śledczy odkryli następnie, że nowe ciężarówki cargo, Challengery, Durangos i Ram o wartości od 50 000 do 100 000 USD pojawiły się w portach Ohio, Indianapolis i East Coast po tym, jak zostały sprzedane na ulicy za 3500 do 15 000 USD, zgodnie ze skargą kryminalną.

Złodzieje z obszaru Detroit ścigają pojazdy Dodge z silnikami Hellcat, w tym ładowarki i Challengery – „Quick”, sierż. powiedział Jerry Hanna z Auto Theft Squad Macomb.

„Jeśli kupisz im samochód patrolowy, nie zatrzymają się i są szybsi niż samochody patrolowe. Przez cały dzień jedzie 150 mil na godzinę” – powiedział.

Zamiast ukraść je z ulicy, wypędzają je prosto z obszarów sprzedaży i zbiórki.

Tylko w tym roku około pół tuzina pojazdów – głównie pickupów Dodge Ram TRX – zostało zabranych z parceli poza montownią w hrabstwie Macomb.

Po zaostrzeniu bezpieczeństwa niektórych części w pojazdach Dodge, w czerwcu z fabryki na przedmieściach Dearborn wywieziono ponad tuzin pickupów Ford F-150 Raptor. Na początku września skradziono kilkanaście Fordów Mustangów z montowni samochodów w Flat Rock, na południowy wschód od Detroit.

Złodzieje celowali w Dodge’a za pomocą ręcznych elektronicznych „profesjonalnych padów” – narzędzia ślusarskiego, które może klonować klucze, podłączając je do wewnętrznych portów pojazdów, zgodnie z federalną skargą w sprawie Ohio.

READ  Voyager Digital zapewnia aktualizacje rynkowe

Władze nie szukały skradzionych samochodów, kiedy zatrzymały Devina Rice’a 31 stycznia po tym, jak pracownik poczty w Shaker Heights, niedaleko Cleveland, został okradziony z broni palnej z klucza do skrzynki pocztowej. Ale akta sądowe pokazują, że przeszukanie jego samochodu, a następnie domu, okazało się nie tylko skradzioną pocztą, fałszywymi czekami, kartami kredytowymi i debetowymi, ale także furgonetką Ram, SUV-em Range Rovera i silnikiem Dodge’a Hellcata – wszystko skradzione.

W czerwcu w sądzie federalnym w Ohio wniesiono akt oskarżenia przeciwko Rice i innym. Jaylen Harris, Laville Jones i Hakim Benjamin są oskarżeni o spisek i międzystanowy transport skradzionych pojazdów. Rice, Harris i Jones są również oskarżeni o kradzież poczty. Ich próby zaplanowano na przyszły rok.

Adwokat Harrisa odmówił komentarza. Associated Press pozostawiła e-maile i wiadomości telefoniczne, prosząc o komentarz od prawników Benjamina, Rice’a i Jonesa.

Harris powiedział FBI, że on i Jones kontaktowali się za pośrednictwem Instagrama z ludźmi w okolicy Detroit, aby zdobyć skradzione samochody. W skardze powiedziano, że ci złodzieje „sprzedawali również kupującym w innych rejonach, w tym w Chicago i Indianapolis”.

Filmy zamieszczone w mediach społecznościowych pokazują, jak pojazdy o dużej mocy ograły i uniknęły policji.

„Benjamin jechał za 95 000 dolarów Dodge Challenger 2022 z prędkością 120 mil na godzinę wzdłuż Ohio State Highway 2 w niedzielę wieczorem w lutym” – stwierdził sędzia w nakazie aresztowania.

„Taśmy Spike’a były ostatecznie potrzebne, aby przypomnieć Benjaminowi, że prawo wymaga od niego przestrzegania poleceń policji” – napisał sędzia.

Około dwa lata temu policja w hrabstwie Ottawa w stanie Ohio zaczęła zauważać, jak pojazdy eksplodujące na drodze 2. Biuro burmistrza otrzymało telefony dotyczące lekkomyślnej jazdy, powiedział kpt. Aaron List.

„Te samochody jeżdżą 140-150 mph. Wszystkie są silnikami Hellcat. Mieliśmy wiele pościgów. Nie złapaliśmy ich wszystkich. „

Śledczy dowiedzieli się, że większość pojazdów została skradziona w rejonie Detroit i przeniesiona do Cleveland. Inni udali się do Memphis w stanie Tennessee, powiedział List.

READ  Likwidacje Ethereum osiągnęły 759 milionów dolarów od czasu fuzji. Co nas czeka w przyszłości? - Ethereum (ETH/USD)

„Rozpoczęliśmy współpracę z (Stellantis) na początku 2022 roku” – powiedział. Zadzwonili do nas i powiedzieli „te samochody nam zaginęły”.

Rzeczniczka Stylantis odmówiła komentarza.

Według organów ścigania, dodatkowe środki bezpieczeństwa na niektórych parcelach obejmowały betonowe bariery.

Potem jesienią ubiegłego roku włamano się do salonu samochodowego na północny zachód od Detroit. Ktoś przejechał ciężarówką Ram przez szklaną ścianę budynku i „wszystkie inne samochody poszły w ich ślady”, powiedział Jeff Schneider, dyrektor generalny Szott Chrysler Dodge Jeep Ram w Highland Township.

„Myślę, że udało im się znaleźć klucze w szufladzie biurka i użyć ich” – dodał.

Policja namierzyła jeden ze skradzionych samochodów, Durango Hellcat SRT o wartości około 100 000 USD, na północno-zachodnich przedmieściach Detroit. Kierowca podczas ucieczki uderzył w ceglaną ścianę. 2021 Dodge Durango GT, 2021 Dodge RAM TRX i 2017 Dodge Charger Hellcat SRT zostają wycofane.

Władze aresztowały cztery osoby. Uważano, że nie ukradli pojazdów, ale zapłacili 5000 dolarów za jeden.

„W rejonie Detroit sprzedają go za 3500 dolarów” – powiedziała Hanna. „Kiedy mają pieniądze w kieszeni, wychodzą i kradną kolejne”.

Dla agentów i ich firm ubezpieczeniowych koszt jest wysoki. Nawet wycofane samochody nie mogą zostać sprzedane za tyle, ile kiedyś były warte.

Schneider powiedział, że jego agencja wymyśliła rozwiązanie „starej szkoły”: buty do parkowania.

„To środek odstraszający, który działa niesamowicie” – powiedział. „Wkładamy buty na wszystkie Hellcats”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.