Przywódcy separatystów wstępnie nagrali swoje apele wideo, pojawiają się metadane

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przemawia na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w Niemczech, 19 lutego. (Thomas Kienzle/AFP/Getty Images)

Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, powiedziała, że ​​świat „obserwował z niedowierzaniem” w obliczu największego Utworzony wojsk w Europie od „najciemniejszych dni zimnej wojny”.

„Prawdziwym powodem, dla którego Unia Europejska została kiedyś stworzona, jest to, że chcieliśmy zakończyć wszystkie europejskie wojny” – powiedziała von der Leyen na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w sobotę.

Świat ze zdumieniem przyglądał się, jak stanęliśmy w obliczu największego nagromadzenia wojsk na europejskiej ziemi od najciemniejszych dni zimnej wojny” – kontynuowała von der Leyen.

Dodała, że ​​wydarzenia „mogłyby zmienić cały system międzynarodowy”.

Podkreślając niedawne obchody 30-lecia niepodległości Ukrainy, von der Leyen powiedziała, że ​​całe pokolenie Ukraińców urodzonych i wychowanych w wolnym kraju „teraz codziennie spotyka się z agresją i ingerencją z zewnątrz”.

„To właśnie oznacza w praktyce polityka Kremla, aby wzbudzać strach i nazywać to bezpieczeństwem i żądać, by 44 mln Ukraińców pozbawiono swobody decydowania o swojej przyszłości, a wolne państwo zostało pozbawione prawa do niepodległości i samostanowienia” ona dodała.

„Skutki takiego podejścia są znaczące poza Ukrainą”.

rozmawiać o Rosja i Chinypowiedziała von der Leyen, „Podobno szukają nowej ery, która zastąpiłaby istniejące przepisy międzynarodowe”.

Wolą rządy najsilniejszych od rządów prawa, zastraszanie, samostanowienie i przymus współpracy.

Tymczasem sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Moskwa próbuje cofnąć i odtworzyć historię Efekt obwodowy.

„Obecny kryzys pokazuje znaczenie relacji transatlantyckich dla bezpieczeństwa europejskiego” – powiedział Stoltenberg na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w sobotę.

„Jeżeli celem Kremla jest zmniejszenie liczby NATO na swoich granicach, otrzyma tylko więcej NATO, a jeśli będzie chciał je złamać, zawsze uzyska bardziej zjednoczony sojusz” – powiedział Stoltenberg, zauważając wcześniej, że NATO było defensywne. sojusz i „podejmie wszelkie niezbędne środki” dla ochrony i obrony.

„W ciągu ostatnich lat nasze środowisko bezpieczeństwa zasadniczo zmieniło się na gorsze. Pokoju nie można brać za pewnik. Wolność i demokracja są konkurencyjne, a konkurencja strategiczna rośnie”.

READ  W izraelskich nalotach na Rafah zginęło kilkudziesięciu Palestyńczyków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *